Головна Тести ПДР Тренажер іспиту
Тренажер іспиту з ПДР України онлайн
обирайте категорію та готуйтесь до іспиту ефективно
Ви відповіли на 0 питань та маєте 0 правильних відповідей
Перегляньте ваші результати
У якому з місць заборонена стоянка транспортних засобів?
Стоянка забороняється на тротуарах (крім місць, позначених відповідними дорожніми знаками, встановленими з табличками), за винятком легкових автомобілів та мотоциклів, які можуть бути поставлені на краю тротуарів, де для руху пішоходів залишається щонайменше 2 м.
Чи повинен водій автомобіля, повертаючи праворуч на перехресті, дати дорогу велосипедистові, який рухається прямо в попутному напрямку?
На регульованих і нерегульованих перехрестях водій, повертаючи праворуч або ліворуч, повинен дати дорогу пішоходам, які переходять проїзну частину, на яку він повертає, а також велосипедистам, які рухаються прямо в попутному напрямку.
Що з переліченого нижче відповідає терміну «видимість у напрямку руху»?
Видимість у напрямку руху — максимальна відстань, на якій з місця водія можна чітко розпізнати межі елементів дороги та розміщення учасників руху, що дає змогу водієві орієнтуватися під час керування транспортним засобом, зокрема для вибору безпечної швидкості та здійснення безпечного маневру (п. 1.10).
У постраждалого внаслідок опіку на шкірі утворилися пухирі. Які дії є правильними?
Порушувати цілісність тонкого захисного шару шкіри, який утворився внаслідок розвитку опікового процесу, украй небажано. Це може привести до занесення інфекції в травмовані тканини. До того ж оголена ранева поверхня, позбавлена природного захисту, довше гоїтиметься. Лікування опіків спрямоване в першу чергу на швидке відновлення пошкодженої шкіри, збереження цілісності пухиря (допомагає запобігти бактерійне зараження).
Важливо ні в якому разі не займатися самолікуванням (особливо якщо ситуація стосується дітей), оскільки помилки в оцінці ступеня тяжкості ушкоджень і виборі необхідних методів лікування можуть стати причиною розвитку важких ускладнень.
За відсутності дихання в потерпілого потрібно:
Якщо потерпілий знаходиться без свідомості, не реагує на ваше звернення і протягом 10 секунд у нього не видно руху грудної клітини, які супроводжують акт дихання, насамперед потрібно викликати швидку. Якщо поруч ще знаходяться люди, попросіть когось це зробити в цілях економії вашого часу, необхідного для надання долікарської допомоги.
До приїзду професійної реанімаційної бригади слід виконати наступний алгоритм дій:
Покладіть потерпілого на тверду рівну поверхню.
Звільніть горло і верхню частину грудної клітини від одягу, а також розстібніть ремінь.
Очистить ротову порожнину від стороннього вмісту.
Сядьте на коліна зліва від потерпілого.
Перевірте наявність пульсу на зап'ясті або на шийній артерії.
Підкладіть під плечі постраждалого валик або згорток з одягу.
Почніть робити штучне дихання, накривши рот шматком тонкої тканини.
Вдихайте повітря рот в рот, закривши ніс (5 вдихів).
Відкрийте ніс і порахуйте до п'яти (5 видихів).
Під час штучного дихання рекомендується непрямий масаж серця шляхомнатискання рукою на грудну клітку. Якщо у потерпілого переламані ребра або хребет - краще обмежитися тільки вентиляцією легенів. При підозрах на черепно-мозкову травму потерпілого краще не переміщати.