Головна Drive Smart З якого віку дозволено керувати автомобілем?

З якого віку в різних країнах дозволено водити автомобіль?

Детальна інтерактивна мапа

Дані відсутні
З 15 років
З 16 років
З 17 років
З 18 років
З 19 років

З 14 років

У канадському штаті Альберта та в ряді штатів США (в Алясці, Арканзасі, Айові, Канзасі, Північній та Південній Дакоті, Вісконсіні та Вайомінгу) офіційно посвідчення водія можна отримати з 14 років. Проте лише з супроводом досвідченіших водіїв. Таких новачків називають тимчасовими водіями та для них встановлюють низку обмежень, наприклад, на кількість неповнолітніх пасажирів та на водіння у темний час доби.

А ось якщо ви живете в провінції Нью-Брансуік, що в Канаді, можете не дбати про отримання прав, тому що їхнє правове поле взагалі забороняє їздити дорогами на автомобілі.

З 15 років

У 15 років права можна отримати на Північних Маріанських островах та в Сальвадорі. На замітку: на Північних Маріанських островах немає жодних обмежень швидкості поза межами міста. Гоняй – не хочу! Процедура отримання прав на островах така ж, як у США.

З 16 років

У 16 років вже багато країн дозволяють отримувати посвідчення водія: Сенегал, Мексика, Пуерто Ріко, Колумбія, Ізраїль, Філіппіни, Франція, Ісландія, Норвегія, Словенія, Швеція, Острова Мен, Македонія, деякі штати Австралії, Нова Зеландія, Гуам , Американське Самоа, більшість штатів США, Естонія.

Як бачите, практика ранньої видачі прав поширена не лише в ліберальній Америці, а й у цілком консервативній Європі. Щоправда, у країнах Євросоюзу 16-річні водії можуть їздити лише з батьками.

З 17 років

Серед країн, у яких з 17 років уже можна поганяти на автомобілі, Мозамбік, Зімбабве, Багамські острови, Тринідад та Тобаго, Аргентина, Індонезія, Малайзія, Угорщина, Ісландія, Ірландія, Італія, Люксембург, Словаччина, Великобританія, Кос Сербія та Фіджі.

З 18 років

Китай, Алжир, Гана, Танзанія, ПАР, Австрія, Бельгія, Фінляндія, Латвія, Литва, Польща, Іспанія, Швеція, Білорусь, Азербайджан, Грузія, Туреччина, Україна, Папуа-Нова Гвінея, Пакистан, Сінгапур, Камбоджа, Ямайка, Куба тощо

Саме цей вік влада найчастіше використовують як поріг для молодих автомобілістів. Понад 120 країн надають права саме з 18 років.

З 19 років

Найсуворіші закони, виявляється, у Гібралтарі. Це єдина країна, де встановлені суворі обмеження для молоді. Незважаючи на те, що протяжність доріг у Гібралтарі всього 50 км, місцева влада вважає, що до 19 років підлітки не впораються з керуванням.