Головна Drive Smart Країни з лівостороннім рухом

В яких країнах лівосторонній рух?

Детальна інтерактивна мапа

Дані відсутні
Правосторонній рух
Лівосторонній рух

Наразі 53 країни (із їхніми залежними територіями) їздять лівою стороною, а 140 — правою. Приблизно 66% населення Землі і 34% відповідно, насамперед за рахунок населення Індії, Індонезії, Пакистану. 72% усіх доріг правосторонні, 28% – лівосторонні.

Пояснюється це історичними факторами. Більшість людей у ​​світі – правші. Тому в залежності від способу руху дорогою зручніше то рух праворуч дороги, то лівою. Для пішохода з важким вантажем (наприклад, з мішком зерна) зручніший правосторонній рух, оскільки вантаж перебуватиме на правому плечі і не заважатиме іншим учасникам руху.

А ось для озброєного вершника краще лівосторонній рух, тому що рука зі зброєю буде знаходитися праворуч і, відповідно, зручніше бити їм ворога, якщо він рухається назустріч тобі праворуч.

У Стародавньому Римі був лівосторонній рух. В Англії, як уже говорилося вище, є лівостороннім, і вона вважається головним розповсюджувачем цього принципу: у всіх колоніях — Індії, Пакистані, Австралії, країнах Африки — лівосторонній рух.

Хоча деякі країни, наприклад Сьєрра-Леоне, Гамбія, Нігерія та Гана, після здобуття незалежності змінили рух на правосторонній. А ось Мозамбік – навпаки. А ще змінювали напрямок руху Швеція, Португалія та Південна Корея.

Країни з лівостороннім рухом

У Європі: Великобританія, Мальта, Ірландія, Кіпр.

В Азії: Бангладеш, Бруней, Індія, Індонезія, Японія, Малайзія, Мальдіви, Непал, Пакистан, Сінгапур, Таїланд, Шрі-Ланка, Східний Тимор.

В Африці: Ботсвана, Кенія, Лесото, Маврикій, Мозамбік. Намібія, Сейшельські острови, Південноафриканська Республіка, Свазіленд, Танзанія, Уганда, Замбія, Зімбабве.

У Південній Америці: Гайана, Сурінам.

В Океанії: Австралія, Фіджі, Республіка Кірібаті, Республіка Науру, Нова Зеландія, Папуа - Нова Гвінея, Самоа, Соломонові острови, Королівство Тонга, Тувалу.

Окрім цього, лівосторонній рух на Багамських островах, на Малих Антильських островах, на Віргінських островах та на Ямайці.