Водневий гіперкар Viritech Apricale показано живцем у Гудвуді: 1088 к.с. на тонну ваги
Viritech Apricale
Однією з прем'єр Фестивалю швидкості в Гудвуді (Великобританія) став гіперкар Viritech Apricale з дизайном від Pininfarina, водневою силовою установкою і ураганною динамікою. Виробництво розпочнеться у 2024 році, буде випущено 25 екземплярів вартістю близько 1,5 млн. фунтів стерлінгів кожен.
Про британський водневий стартап Viritech та його дебютну модель — гіперкар Apricale стало відомо ще у квітні минулого року, але тоді Apricale існував лише у вигляді комп'ютерних рендерів, а в Гудвуді машину показали в тілі, хоча і не в русі, а в статиці — на стенді, що стоїть на траві. За рік дизайн машини помітно покращав, за що треба подякувати ательє Pininfarina (Італія), що підключився до проекту, хоча загальні пропорції і габарити залишилися колишні. Габаритна довжина Apricale – 4550 мм, ширина – 1900 мм, висота – 1150 мм, колісна база – 2800 мм. Заявлена маса – рівно 1000 кг, що надзвичайно мало для потужної машини з електричною силовою установкою.
Viritech Apricale
Apricale надають руху два електромотори (по одному на кожну вісь), їх сукупна максимальна віддача становить 800 кВт (1088 к.с.) і 1000 Нм. Розгін до 100 км/год займає менше 2,5 с, максимальна швидкість – понад 320 км/год. Живляться електромотори від водневого електрохімічного генератора (його потужність не розкрита) та/або 800-вольтової буферної літій-іонної батареї AMTE Power ємністю 6 кВт·год, для максимального прискорення необхідне комбіноване живлення. Розрахунковий запас ходу на одній заправці — 560 км. Балони, в яких зберігаються 5,4 кг. водню під тиском 700 бар, виготовлені з графенового композиту та інтегровані у силову структуру кузова.
Viritech Apricale
Основа кузова Apricale – це вуглепластиковий монокок, зовнішні панелі виконані з композиту на основі рослинних волокон. Підвіска - торсіонна, типу пуш-рід, на подвійних поперечних важелях "по колу", дорожній просвіт регулюється в діапазоні від 95 до 135 мм. Карбон-керамічні гальма – від AP Racing, діаметр дисків – 390 мм, спереду 6-поршневі супорти, ззаду – 4-поршневі. Колеса виготовлені з вуглепластику та магнію. Інтер'єр поки що представлений у вигляді єдиного ескізу від Pininfarina.
Viritech Apricale
Розробка Apricale ведеться в технопарку MIRA, розташованому в місті Нанітон (графство Уорікшир) і належить японській компанії Horiba, що спеціалізується на виробництві вимірювального та тестового обладнання. Технопарк MIRA має величезний арсенал лабораторного обладнання та власний полігон (колишній військовий аеродром). Тут же в MIRA базується британська команда розробників шведської фірми Polestar, що привезла в Гудвуд прототип 884-сильного електричного спортседана Polestar 5.
Viritech Apricale
За стартапом Viritech стоять Тімоті Лайонс, досвідчений інвестиційний підприємець, та автомобільний інженер Метт Фолкс, який у минулому працював у Формулі-1 та BAC (британський виробник легких одномісних спорткарів). Viritech планує випускати інноваційні водневі силові установки для широкого кола техніки - для легкових та вантажних автомобілів, літаків, вертольотів катерів і навіть космічних кораблів, а гіперкар Apricale має стати своєрідним демонстраційним стендом компанії.
Viritech Apricale
Рік тому, до речі, передбачалося, що випуск Apricale розпочнеться у 2023 році, але тепер термін початку постачання зрушив на 2024 рік. Добре хоч, що ціна поки що не зросла: 1,5 млн фунтів стерлінгів без податків — це дуже дорого, в сегменті гіперкарів зараз можна знайти масу доступніших альтернатив, але здебільшого з бензиновими, гібридними або суто електричними силовими установками. Ставку на водень поки що роблять небагато, хоча інтерес до теми водневої енергетики за останні кілька років сильно зріс, при цьому відразу кілька компаній заявили про розробку водневих ДВС.
Щоб мати змогу залишати коментарі, увійдіть на сайт або зареєструйтесь