Найскладніші дорожні розв'язки у світі
Транспортні розв'язки стали необхідним атрибутом будь-якої сучасної магістралі. За допомогою цих архітектурних конструкцій вдається ефективно розподіляти транспортні потоки в таких, здавалося б, завантажених місцях, де можна пересуватися без пробок лише на гвинтокрилі.
Унікальні ідеї інженерів успішно реалізуються за допомогою бетону та сталевих конструкцій, допомагаючи людині пересуватися земною поверхнею з потрібною швидкістю. Єдиною незручністю цих дорожніх конструкцій є їхня складна конфігурація, що іноді призводить до того, що водії, які знаходяться на певній розв'язці вперше, можуть просто загубитися в численних з'їздах, розворотах і поворотах. Щоправда, ця проблема легко вирішується за допомогою ще одного винаходу людини – навігатора. Тому навіть найзаплутаніші дорожні розв'язки світу, які розглянемо детальніше, не складуть для водіїв і найменшої проблеми.
Розв'язка у Пусі. Китай
Шанхай – одне із найбільш заселених міст Китаю. Тому ні в кого не виникає сумнівів, що найзаплутаніша і найзавантаженіша автомобільна розв'язка знаходиться саме в цьому місті. Віадук Пусі, в історичній частині Шанхаю, став втіленням геніальної архітектурної думки у потужні залізобетонні конструкції.
Шість дорожніх рівнів, що прямують стрімко нагору, ефективно розподіляють багатотисячні потоки транспорту між міськими магістральними дорогами. Конструкція нагадує собою мурашник, до якого постійно входять і виходять «мурашки-машини», кожен з яких знає свою стежку і не заважає іншим.
Розв'язка спагетті в Англії
Найскладнішою та заплутанішою дорожньою розв'язкою по праву можна вважати дорожньо-транспортну конструкцію, розташовану в Англії у Грейвеллі-Хілл, недалеко від Бірмінгема. Розв'язка, що називається в народі «Спагетті», включила в себе 18 магістральних шляхів, які розташувалися на 6-ти висотних рівнях, а також річку і обвідний канал.
Офіційне відкриття розв'язки у Грейвеллі Хілл відбулося 1972 року. На спорудження цієї унікальної конструкції було витрачено тисячі тонн сталі та бетону, а загальний бюджет кошторису дорожнього будівництва перевищив 8.2 млн. фунтів стерлінгів.
Розв'язка Тома Морленда в Атланті, США
Одна з найжахливіших та заплутаних дорожніх розв'язок у світі знаходиться в Атланті штат Джорджія. Розташувався дорожній комплекс на перетині двох трас - No85 та No285. Офіційна назва ця дорожня конструкція має «Розв'язка Тома Морленда», а в народі називається «Дорожнє спагетті».
Численна дорожня павутина настільки заплутана, що помилка водія при повороті може коштувати кількох літрів палива, нервів та втраченого часу, щоб розвернутися та продовжити шлях потрібним маршрутом.
Розв'язка судді Ґаррі Прегерсона
Одна з найулюбленіших автомобілістами розв'язок розташована в Лос-Анджелесі, штат Каліфорнія, США. Відкрито цю автодорожню конструкцію в 1993 р. під назвою розв'язка судді Ґаррі Прегерсона.
34 дорожні переплетення на двох висотних рівнях увійшли до складу цього комплексу, які межують з річкою та численними відвідними каналами. Щодня через цю павутину доріг розв'язки проходить понад півмільйона транспортних засобів.
Розв'язка Кеннеді у США
Американське місто Луїсвілль у штаті Кентуккі має досить розвинену дорожню інфраструктуру, ядро якої знаходиться на перетині трьох магістралей неподалік центру міста.
Тільки транспортна розв'язка Кеннеді, а в народі «Спагетті-перехрестя» допомагає розвантажити місто від численних заторів. Збудували споруду в далекому 1964, а свою назву конструкція набула завдяки розміщеному недалеко меморіальному віадуку Джона Кеннеді.
Розв'язка трас М-695 та I-95 у США
Через територію округу в штаті Меріленд проходять дві великі магістралі I-95 та міжштатна дорога М-695. Траса I-95 входить на територію Меріленду через іменний міст Вудро Вільсона.
Для розв'язки з магістраллю М-695 побудовано трирівневу дорожню конструкцію, що ефективно розсікає багатотисячні транспортні потоки на окремі дороги.
Петля Хігасіосака в Японії
Цікава за своєю конструкцією дорожня розв'язка споруджена японськими шляховиками у місті Хігасіосаке префектурі Осака. Форма розв'язки з висоти пташиного польоту нагадує петлі орнаменту, виконаного людиною із заліза та бетону.
Саме завдяки своїй формі конструкція і отримала назву «Петля Хігасіосака». Кілька тисяч автомобілів на день здатні пропускати це дворівневе дорожнє сполучення.
Дорожня конструкція в Сіньчжуан, Шанхай
Відмінною рисою Шанхаю є його дороги, які знаходяться в ідеальному стані та чистоті. Тисячні потоки автомобілів щодня рухаються маршрутами автострад А 4, А 8 і А 20.
Для запобігання багатокілометрових пробок та ефективного розподілу потоків транспорту, що прямує маршрутом Сіньчжуан - Шанхай, побудована спеціальна дорожньо-розв'язувальна конструкція Сіньчжуан. Виконана у вигляді зірки, багаторівнева архітектурна конструкція є другою за величиною розв'язкою в Шанхаї та однією з найбільших споруд подібного типу в усьому світі.
Транспортна розв'язка трас A4 та E70 у Мілані
Довга як італійські спагетті транспортна розв'язка, неподалік Мілана, дозволила ефективно керувати транспортним потоком, який рухається європейським маршрутом довжиною понад 5 тисяч кілометрів.
Західна частина маршруту починається в Іспанії у Ла-Корунью, а закінчується на сході у грузинському місті Поті. Однорівнева, а в деяких місцях і дворівнева дорожня розв'язка побудована на ділянці E70, до якої входить автострада північної Італії A4, що з'єднує Турін із Трієстом.
Розв'язка Південної Затоки у Бостоні
Однією з найсучасніших пам'яток, яку можна побачити, прямуючи в Бостон, є дорожня розв'язка Південної Затоки. Унікальна конструкція неподалік Бостона в штаті Массачусетс була створена на початку 90-х років минулого століття в результаті реалізації спецпроекту «Великий Бостонський тунель».
Це був один із найдорожчих проектів в історії дорожнього будівництва у США. Результатом багаторічної роботи стала унікальна багаторівнева конструкція, що розділяє 8-смугову магістраль.
І бонусом - пропускний пункт у Пекіні
Незважаючи на те, що дорога до пропускного пункту Пекіна не є перехрестям або транспортною розв'язкою, рух нею неймовірно важкий та інтенсивний.
Справа в тому, що дорога, що веде до пропускного пункту, ділиться на 50 смуг, а потім скорочується до 4. Щороку ця траса б'є рекорди за кількістю автівок, що застрягли у пробці.З кожним роком кількість транспорту на планеті збільшується і для його ефективного пересування доведеться вигадувати нові та нові конструкції. Можливо, вони будуть ще більш універсальними та багатофункціональними та займуть місце серед лідерів запропонованого рейтингу. У будь-якому разі людині без цих дорожніх архітектурних споруд вже ніяк не обійтися.
Щоб мати змогу залишати коментарі, увійдіть на сайт або зареєструйтесь