Головна Тести ПДР Зупинка та стоянка
Зупинка та стоянка
з коментарями, поясненнями до запитань та правильними відповідями
Ви відповіли на 0 питань та маєте 0 правильних відповідей
Перегляньте ваші результати
Чи дозволено водію чорного автомобіля здійснити зупинку у цьому місці?
У населених пунктах зупинка і стоянка транспортних засобів дозволяються на лівому боці дороги, що має по одній смузі для руху в кожному напрямку (без трамвайних колій посередині) і не розділена розміткою .
Водій якого транспортного засобу порушує Правила дорожнього руху?
Стоянка всіх транспортних засобів у місцях, позначених дорожніми знаками , , , встановленими з табличкою , дозволяється на проїзній частині вздовж тротуару, а встановленими з однією з табличок , , , , — легкових автомобілів і мотоциклів тільки так, як показано на табличці.
Чи дозволено водію синього автомобіля здійснити зупинку для посадки пасажира у цьому місці?
На трамвайній колії попутного напрямку, розташованій ліворуч на одному рівні з проїзною частиною для руху нерейкових транспортних засобів, дозволяється зупинка лише для виконання вимог цих Правил, а на розташованих біля правого краю проїзної частини — лише для посадки (висадки) пасажирів чи виконання вимог цих Правил. У цих випадках не повинно створюватись перешкод для руху трамваїв.
Чи дозволено водію чорного автомобіля зупинитись в цьому місці для посадки пасажира?
Знак забороняє зупинку і стоянку транспортних засобів, крім таксі, що здійснює посадку або висадку пасажирів (розвантаження чи завантаження вантажу). Проте, зона дії знака — від місця встановлення до найближчого перехрестя за ним, а в населених пунктах, де немає перехресть, — до кінця населеного пункту. Водію чорного автомобіля дозволено зупинитись до знаку.
Чи дозволено водію синього автомобіля зупинитись в цьому місці для посадки пасажира?
Знак забороняє зупинку і стоянку транспортних засобів, крім таксі, що здійснює посадку або висадку пасажирів (розвантаження чи завантаження вантажу). Зона дії знака може бути зменшена установленням у кінці його зони дії дублюючого знака з . Відповідно до цього, водій синього автомобіля знаходиться в зоні його дії і зупинятись йому заборонено.
Чи дозволено водію синього автомобіля зупинитись в цьому місці для посадки пасажира?
За відсутності спеціально відведених місць чи узбіччя або коли зупинка чи стоянка там неможливі, вони дозволяються біля правого краю проїзної частини (якомога правіше, щоб не перешкоджати іншим учасникам дорожнього руху). А у відповідності до пункту правил 15.4, транспортні засоби не дозволяється ставити на проїзній частині в два і більше ряди. В цьому випадку водію заборонено зупинитись для посадки пасажира.
Який транпортний засіб поставлено на стоянку з порушенням Правил дорожнього руху?
Знак застосовується для позначення місць та майданчиків для стоянки транспортних засобів, а табличка позначає спосіб поставлення легкових автомобілів і мотоциклів на стоянці біля тротуару та з його використанням. Тому вантажний автомобіль поставлено на стоянку з порушенням Правил дорожнього руху.
Який транспортний засіб поставлено на стоянку з порушенням Правил дорожнього руху?
Дорожній знак позначає місця для стоянки транспортних засобів, а табличка вказує, яким способом легкові автомобілі та мотоцикли повинні бути поставлені на стоянку. Тому чорний автомобіль порушує правила. Стоянка на тротуарах забороняється, якщо для руху пішоходів залишається менше 2 м. Тому і жовтий автомобіль також поставлений на стоянку з порушенням. Знак вказує, що це дорога з одностороннім рухом, а в населених пунктах дозволяються зупинка і стоянка на лівому боці такої дороги. Проте знак забороняє зупинку і стоянку. Тому вантажний автомобіль, що знаходиться в зоні дії знаку, також припаркований неправильно. Червоний автомобіль стоїть на дорозі з одностороннім рухом не у напрямку руху, тому також порушує правила. Відповідно, тільки синій автомобіль припаркований без порушень.
Чи дозволено водію зупинитись з правого краю проїзної частини для посадки пасажира?
Знаком позначається смуга для руху маршрутних транспортних засобів.
Розмітка дублює цю інформацію та позначає виділену смугу для руху маршрутних транспортних засобів.
На цій смузі забороняються рух і зупинка інших транспортних засобів. Проте, якщо смуга для маршрутних транспортних засобів відокремлена не суцільною лінією дорожньої розмітки, водіям дозволяється заїжджати на неї для посадки чи висадки пасажирів біля правого краю проїзної частини.
Таким чином, водію дозволено здійснити зупинку в цьому місці.
Який транпортний засіб поставлено на стоянку з порушенням Правил дорожнього руху?
Дорожний знак забороняє зупинку і стоянку транспортних засобів, крім таксі, що здійснює посадку або висадку пасажирів (розвантаження чи завантаження вантажу). Табличка встановлюється в кінці його зони дії. Відповідно, вантажний автомобіль припаркований неправильно. У населених пунктах зупинка і стоянка транспортних засобів дозволяються на лівому боці дороги, що має по одній смузі для руху в кожному напрямку (без трамвайних колій посередині) і не розділена розміткою , а також на лівому боці дороги з одностороннім рухом. З лівого боку дороги обидва автомобілі припарковані без порушень.
Чи дозволено водію синього автомобіля зупинитись в цьому місці?
У населених пунктах зупинка і стоянка транспортних засобів дозволяються на лівому боці дороги, що має по одній смузі для руху в кожному напрямку (без трамвайних колій посередині) і не розділена розміткою а також на лівому боці дороги з одностороннім рухом. Дія знаку поширюється лише на той бік дороги, на якому він встановлений.
Чи дозволено водію зупинитись в цьому місці для посадки пасажира?
Дорожний знак забороняє зупинку і стоянку транспортних засобів, крім таксі, що здійснює посадку або висадку пасажирів (розвантаження чи завантаження вантажу). Табличка встановлюється в кінці його зони дії. Тому водію заборонено здійснити зупинку в цьому місці.
Чи дозволено водію здійснити зупинку у цьому місці?
Зупинка — припинення руху транспортного засобу на час до 5 хвилин або більше, якщо це необхідно для посадки (висадки) пасажирів чи завантаження (розвантаження) вантажу, виконання вимог цих Правил (надання переваги в русі, виконання вимог регулювальника, сигналів світлофора тощо).
Знак забороняє стоянку всіх транспортних засобів.
Тому здійснити зупинку в цьому місці дозволяється.
Чи дозволено водію залишити автомобіль на стоянку у цьому місці?
Водій зупинився на смузі для руху велосипедистів, так як попереду встановлено знак , який позначає її кінець.
Про це також інформує розмітка , яка позначає виділену на проїзній частині велосипедну смугу, що відокремлена від неї широкою суцільною розміткою.
Розмітка позначає край проїзної частини, межі смуги для руху маршрутних транспортних засобів або велосипедної смуги. Розмітку перетинати дозволяється, якщо нею позначено край проїзної частини та це не заборонено встановленими дорожніми знаками.
Як не дивно, але прямої заборони на зупинку чи стоянку на смузі для руху велосипедистів в правилах немає.
Проте, стоянка заборонена у місцях, де транспортний засіб, що стоїть, зробить неможливим рух інших транспортних засобів.
Крім того, водію заборонено перетинати розмітку , адже в цьому випадку вона не позначає край проїзної частини.
Таким чином, водію заборонена зупинка в цьому місці.
Чи дозволено водію синього автомобіля здійснити зупинку у цьому місці?
Знак позначає кінець посадкового майданчика автобуса.
Зупинка забороняється ближче 30 м від посадкових майданчиків для зупинки маршрутних транспортних засобів, а коли їх немає — ближче 30 м від дорожнього знака такої зупинки з обох боків.
Чи дозволено водію синього автомобіля здійснити зупинку у цьому місці?
Зупинка і стоянка транспортних засобів на дорозі повинні здійснюватись у спеціально відведених місцях чи на узбіччі. Зупинка забороняється на естакадах, мостах, шляхопроводах і під ними, а також у тунелях. У вказаному випадку транспортний засіб знаходиться біля мосту, тому зупинка не заборонена.
Чи дозволено водію червоного автомобіля здійснити зупинку у цьому місці?
Зупинка і стоянка транспортних засобів на дорозі повинні здійснюватись у спеціально відведених місцях чи на узбіччі. За відсутності спеціально відведених місць чи узбіччя або коли зупинка чи стоянка там неможливі, вони дозволяються біля правого краю проїзної частини (якомога правіше, щоб не перешкоджати іншим учасникам дорожнього руху). У населених пунктах зупинка і стоянка транспортних засобів дозволяються на лівому боці дороги, що має по одній смузі для руху в кожному напрямку (без трамвайних колій посередині) і не розділена розміткою , а також на лівому боці дороги з одностороннім рухом. Відповідно, зупинка на лівому боці дороги поза населеними пунктами заборонена.
Чи дозволено водію чорного автомобіля здійснити зупинку у цьому місці?
Знак застосовується для позначення кінця дороги для автомобілів.
На автомагістралях і дорогах для автомобілів забороняється зупинка поза спеціальними місцями для стоянки, позначеними дорожніми знаками або .
На який час дозволено здійснити зупинку водієві мікроавтобуса у вказаному місці?
Вказаний на зображенні транспортний засіб не є маршрутним. Відповідно до пункту Правил дорожнього руху 15.9 е) зупинка заборонена ближче 30 м від посадкових майданчиків для зупинки маршрутних транспортних засобів, а коли їх немає — ближче 30 м від дорожнього знака такої зупинки з обох боків.
Чи дозволено водієві синього автомобіля зупинитись у вказаному місці?
Відповідно до пункту Правил дорожнього руху України 15.9 д) зупинка забороняється у місцях, де відстань між суцільною лінією розмітки, розділювальною смугою чи протилежним краєм проїзної частини і транспортним засобом, що зупинився, менше 3 м. У вказаній ситуації між автомобілем та суцільною лінією розмітки менше 3 м, тому зупинка водієві синього автомобіля в цьому місці забороняється.
Чи дозволено водієві білого автомобіля здійснити зупинку у вказаному місці?
Знак , встановлений попереду, вказує на завершення дороги з одностороннім рухом. Відповідно до пункту Правил дорожнього руху України 15.3 у населених пунктах зупинка і стоянка транспортних засобів дозволяються на лівому боці дороги, що має по одній смузі для руху в кожному напрямку (без трамвайних колій посередині) і не розділена розміткою 1.1 а також на лівому боці дороги з одностороннім рухом. Таким чином, водій білого автомобіля не порушує Правил, здійснивши зупинку (стоянку) на лівому боці дороги.
Чи дозволено водієві білого мікроавтобуса здійснити зупинку у вказаному місці?
Відповідно до пункту Правил дорожнього руху України 15.9 и) зупинка забороняється ближче 10 м від виїздів з прилеглих територій і безпосередньо в місці виїзду.
Відповідно до пункту Правил дорожнього руху України 1.10, прилегла територія — це територія, що прилягає до краю проїзної частини та не призначена для наскрізного проїзду, а лише для в'їзду до дворів, на стоянки, автозаправні станції, будівельні майданчики тощо або виїзду з них.
У вказаній ситуації водій білого мікроавтобуса зупинив транспортний засіб на виїзді з автозаправної станції, отже порушив цим ПДР.
Чи дозволено водієві білого мікроавтобуса здійснити зупинку у вказаному місці?
Відповідно до пункту Правил дорожнього руху України 15.9 з) зупинка забороняється у місцях, де транспортний засіб закриває від інших водіїв сигнали світлофора або дорожні знаки.У вказаній ситуації водій білого мікроавтобуса зупинив транспортний засіб саме в такому місці, а отже порушив цим ПДР.
В яких випадках водію синього автомобіля дозволено зупинитись у вказаному місці?
Відповідно до пункту Правил дорожнього руху України 17.2, якщо смуга для маршрутних транспортних засобів відокремлена переривчастою лінією дорожньої розмітки, водієві дозволяється заїжджати на неї під час посадки чи висадки пасажирів біля правого краю проїзної частини.