Білет тестів ПДР №22
з коментарями, поясненнями до запитань та правильними відповідями
Ви відповіли на 0 питань та маєте 0 правильних відповідей
Перегляньте ваші результати
Чи зобов’язані водії бути особливо уважними до велосипедистів?
У якому випадку на транспортних засобах колони не вмикається ближнє світло фар у світлу пору доби?
Під час руху механічних транспортних засобів у колоні повинно бути увімкнене ближнє світло фар.
На якому з малюнків показана дорога, на якій дозволено виїжджати на призначений для зустрічного руху бік дороги?
На дорогах з двостороннім рухом, які мають щонайменше дві смуги для руху в одному напрямку, забороняється виїжджати на призначений для зустрічного руху бік дороги.
За якої умови дозволено ставити транспортні засоби під кутом до краю проїзної частини, якщо інший спосіб не визначений дорожніми знаками чи розміткою?
Ставити транспортні засоби під кутом до краю проїзної частини дозволяється в місцях, де це не буде перешкоджати руху інших транспортних засобів. Біля тротуарів або інших місць із пішохідним рухом ставити транспортні засоби під кутом дозволяється лише передньою частиною, а на підйомах - тільки задньою частиною.
Як Ви повинні проїхати дане перехрестя?
Перевага в русі на нерегульованих перехрестях, де організовано круговий рух і які позначені дорожнім знаком , надається транспортним засобам, які вже рухаються по колу.
Що є сигналом зупинки поїзда, який подається людиною в разі вимушеної зупинки транспортного засобу на залізничному переїзді або іншої небезпеки?
Сигналом зупинки поїзда (локомотива, дрезини) є круговий рух руки (у світлу пору — із шматком яскравої тканини або будь-яким добре помітним предметом, у темну пору доби і в умовах недостатньої видимості — з факелом або ліхтарем). Сигналом загальної тривоги є серії звукових сигналів транспортного засобу, що складаються з одного довгого і трьох коротких сигналів.
За яких умов повинне здійснюватися буксирування транспортних засобів?
Буксирування повинно виконуватися механічним транспортним засобом без причепа і з технічно справними зчіпними пристроями як у буксированого транспортного засобу, так і у транспортного засобу, що буксирує. Запускання двигуна із застосуванням жорсткого або гнучкого зчеплення повинно виконуватися згідно з вимогами цього розділу. Дозволяється буксирування одного механічного транспортного засобу лише з одним причепом.
У якому випадку стороннім транспортним засобам дозволено прилаштовуватися в колону, яка їде без супроводу оперативних транспортних засобів?
Іншим транспортним засобам забороняється займати місце для постійного руху в колоні.
У якому випадку з органами Національної поліції варто узгодити умови і порядок руху колони транспортних засобів?
З органами Національної поліції узгоджуються:
a) розміщення в смугах відведення автомобільних доріг або червоних лініях міських вулиць і доріг та їх штучних спорудах кіосків, павільйонів, рекламоносіїв, пересувних торговельних пунктів, а також на прилеглих територіях, будинках, спорудах — адміністративних приміщень підприємств, установ та організацій;
б) умови та порядок руху колон у складі більш як п’яти механічних транспортних засобів;
в) порядок буксирування двох і більше транспортних засобів.
З органами Національної поліції узгоджуються також інші питання забезпечення безпеки дорожнього руху, передбачені законодавчими актами.
Який маневр забороняє Вам зображена лінія дорожньої розмітки?
Розмітка розділяє транспортні потоки протилежних напрямків на дорогах, які мають дві смуги руху в обох напрямках і де дозволено виїжджати на смугу зустрічного руху; позначає межі смуг руху за наявності двох і більше смуг, призначених для руху в одному напрямку; розділяє смуги протилежних напрямків на велосипедних доріжках з двостороннім рухом. Розмітку перетинати дозволяється з будь-якого боку.
Чи виключає антиблокувальна гальмівна система можливість виникнення занесення або знесення під час проходження повороту?
Антиблокувальна система (ABS) призначена тільки для запобігання блокуванню коліс автомобіля при гальмуванні. Для виключення знесення або заносу ведучих коліс при проходженні повороту на сучасних автомобілях застосовують систему динамічної стабілізації (ESP).
Яке співвідношення проведення частоти натискань на грудну клітку та штучного дихання є правильним при проведенні серцево-легеневої реанімації?
Якими будуть ваші дії, якщо вантажний автомобіль не зменшує швидкість, виїжджаючи на міст?
Знак позначає вузьку ділянку дороги, під час руху якою водій має перевагу стосовно зустрічних транспортних засобів. Знак встановлюється безпосередньо перед вузькою ділянкою дороги. Не ризикувати своїм життям і не наражати на небезпеку своїх пасажирів буде єдино правильними рішенням у цьому випадку, тому нам слід почати гальмування, тобто знижувати швидкість, щоб не створювати аварійну ситуацію.
Що з переліченого нижче входить в обов'язки учасників дорожнього руху?
Для забезпечення безпеки дорожнього руху водій зобов'язаний:
б) бути уважним,стежити за дорожньою обстановкою,відповідно реагувати на її зміну,стежити за правильністю розміщення та кріплення вантажу,технічним станом транспортного засобу і не відволікатися від керування цим засобом у дорозі;
ґ) не забруднювати проїзну частину та смугу відведення автомобільних доріг;
д) не створювати своїми діями загрози безпеці дорожнього руху;
е) повідомляти дорожньоексплуатаційним організаціям або уповноваженим підрозділам Національної поліції про виявлені факти створення перешкод для дорожнього руху.
У разі виникнення якої несправності заборонено подальший рух навіть до місця ремонту або стоянки?
Забороняється подальший рух транспортних засобів, у яких робоча гальмова система чи рульове керування не дають змоги водієві зупинити транспортний засіб або здійснити маневр під час руху з мінімальною швидкістю.
Як повинен вчинити водій у разі ввімкнення сигналу світлофора, що дозволяє рух?
У разі подання сигналу регулювальником або ввімкнення сигналу світлофора, що дозволяє рух, водій зобов'язаний дати дорогу транспортним засобам, що завершують рух через перехрестя, а також пішоходам, які закінчують перехід.
Ви проїдете дане перехрестя:
На перехресті рівнозначних доріг водій нерейкового транспортного засобу зобов'язаний дати дорогу транспортним засобам, що наближаються праворуч, крім перехресть, де організовано круговий рух. Перед поворотом ліворуч і розворотом водій нерейкового транспортного засобу зобов'язаний дати дорогу трамваю попутного напрямку, а також транспортним засобам, що рухаються по рівнозначній дорозі в зустрічному напрямку прямо чи праворуч.
Який із зображених дорожніх знаків встановлюється на початку дороги або відокремленої проїзної частини, по всій ширині якої рух транспортних засобів здійснюється тільки в одному напрямку?
Знак позначає дорогу або відокремлену проїзну частину, по якій рух транспортних засобів за всією шириною здійснюється лише в одному напрямку.
У якому з місць Вам дозволено виконати стоянку в зображеній ситуації?
Знак забороняє стоянку всіх транспортних засобів.
Дія знаку не поширюється на водіїв з інвалідністю, які керують мотоколяскою або автомобілем, позначеними розпізнавальним знаком «Водій з інвалідністю» , на водіїв, які перевозять пасажирів з інвалідністю, за умови наявності документів, що підтверджують інвалідність пасажирів (крім пасажирів з явними ознаками інвалідності).
Дія знаку не поширюється на таксі з увімкненим таксометром.
Зона дії знаку - від місця встановлення до найближчого перехрестя за ним, а в населених пунктах, де немає перехресть, - до кінця населеного пункту. Дія знаку не переривається в місцях виїзду з прилеглих до дороги територій і в місцях перехрещення (прилягання) з польовими, лісовими та іншими дорогами без покриття, перед якими не встановлено знаки пріоритету.
Дія знаку поширюється лише на той бік дороги, на якому він встановлений.
Зона дії знаку може бути зменшена табличкою на початку зони дії, а також установленням у кінці його зони дії дублюючого знаку з табличкою .
Знак може застосовуватися разом з розміткою , , при цьому зона його дії визначається за протяжністю лінії розмітки.
На якій відстані від місця виконання короткотермінових дорожніх робіт на проїзній частині в населеному пункті може бути встановлено знак «Дорожні роботи»?
Знак позначає ділянку дороги, на якій виконуються дорожні роботи. Знак установлюються поза населеними пунктами на відстані 150-300 м, у населених пунктах на відстані 50-100 м до початку небезпечної ділянки. У разі потреби знак встановлюються і на іншій відстані, яка зазначається на табличці . Знак може бути встановлено на відстані 10-15 м до місця виконання короткострокових дорожніх робіт на проїзній частині в населеному пункті. Поза населеними пунктами і в населених пунктах знак повторюється. Наступний знак встановлюється на відстані щонайменше 50 м до початку небезпечної ділянки. Знак тимчасовий і встановлюється на період, необхідний для виконання відповідних робіт на дорозі.

- a) у колоні;
- б) на маршрутних транспортних засобах, що рухаються по смузі, позначеній дорожнім знаком назустріч загальному потоку транспортних засобів;
- в) на автобусах (мікроавтобусах), що здійснюють перевезення організованих груп дітей;
- г) на великовагових, великогабаритних транспортних засобах, сільськогосподарській техніці, ширина якої перевищує 2,6 м, та транспортних засобах, що здійснюють дорожнє перевезення небезпечних вантажів;
- ґ) на транспортному засобі, що буксирує;
- д) у тунелях.
В умовах недостатньої видимості на механічних транспортних засобах можна ввімкнути дальнє світло фар або додатково протитуманні фари за умови, що це не буде засліплювати інших водіїв.
Біля тротуарів або інших місць із пішохідним рухом ставити транспортні засоби під кутом дозволяється лише передньою частиною, а на підйомах — тільки задньою частиною.
Цим правилом повинні керуватися між собою і водії трамваїв.
На будь-якому нерегульованому перехресті трамвай, незалежно від напрямку його подальшого руху, має перевагу перед нерейковими транспортними засобами, що наближаються до нього по рівнозначній дорозі, крім перехресть, де організовано круговий рух.
Перевага в русі на нерегульованих перехрестях, де організовано круговий рух і які позначені дорожнім знаком , надається транспортним засобам, які вже рухаються по колу.
Запускання двигуна із застосуванням жорсткого або гнучкого зчеплення повинно виконуватися згідно з вимогами цього розділу.
Дозволяється буксирування одного механічного транспортного засобу лише з одним причепом.
- a) розміщення в смугах відведення автомобільних доріг або червоних лініях міських вулиць і доріг та їх штучних спорудах кіосків, павільйонів, рекламоносіїв, пересувних торговельних пунктів, а також на прилеглих територіях, будинках, спорудах — адміністративних приміщень підприємств, установ та організацій;
- б) умови та порядок руху колон у складі більш як п’яти механічних транспортних засобів;
- в) порядок буксирування двох і більше транспортних засобів.

Розмітку перетинати дозволяється з будь-якого боку.

- а) перед виїздом перевірити і забезпечити технічно справний стан і комплектність транспортного засобу, правильність розміщення та кріплення вантажу;
- б) бути уважним, стежити за дорожньою обстановкою, відповідно реагувати на її зміну, стежити за правильністю розміщення та кріплення вантажу, технічним станом транспортного засобу і не відволікатися від керування цим засобом у дорозі;
- в) на автомобілях, обладнаних засобами пасивної безпеки (підголовники, ремені безпеки), користуватися ними і не перевозити пасажирів, не пристебнутих ременями безпеки. Дозволяється не пристібатися в населених пунктах водіям і пасажирам з інвалідністю, фізіологічні особливості яких унеможливлюють користування ременями безпеки, водіям і пасажирам оперативних та спеціальних транспортних засобів;
- г) під час руху на мотоциклі і мопеді бути в застебнутому мотошоломі і не перевозити пасажирів без застебнутих мотошоломів;
- ґ) не забруднювати проїзну частину та смугу відведення автомобільних доріг;
- д) не створювати своїми діями загрози безпеці дорожнього руху;
- е) повідомляти дорожньоексплуатаційним організаціям або уповноваженим підрозділам Національної поліції про виявлені факти створення перешкод для дорожнього руху;
- є) не вчиняти дій, внаслідок яких може бути пошкоджено автомобільні дороги та їх складові, а також завдано шкоди користувачам.
- a) робоча гальмова система чи рульове керування не дають змоги водієві зупинити транспортний засіб або здійснити маневр під час руху з мінімальною швидкістю;
- б) у темну пору доби або в умовах недостатньої видимості не горять лампи фар чи задніх габаритних ліхтарів;
- в) під час дощу або снігопаду не працює склоочисник з боку розміщення керма;
- г) зіпсований тягово-зчіпний пристрій автопоїзда.
Цим правилом повинні керуватися між собою і водії трамваїв.
На будь-якому нерегульованому перехресті трамвай, незалежно від напрямку його подальшого руху, має перевагу перед нерейковими транспортними засобами, що наближаються до нього по рівнозначній дорозі, крім перехресть, де організовано круговий рух.
Перевага в русі на нерегульованих перехрестях, де організовано круговий рух і які позначені дорожнім знаком , надається транспортним засобам, які вже рухаються по колу.


Дія знаку не поширюється на водіїв з інвалідністю, які керують мотоколяскою або автомобілем, позначеними розпізнавальним знаком «Водій з інвалідністю»

Дія знаку не поширюється на таксі з увімкненим таксометром.
Зона дії знаку - від місця встановлення до найближчого перехрестя за ним, а в населених пунктах, де немає перехресть, - до кінця населеного пункту. Дія знаку не переривається в місцях виїзду з прилеглих до дороги територій і в місцях перехрещення (прилягання) з польовими, лісовими та іншими дорогами без покриття, перед якими не встановлено знаки пріоритету.
Дія знаку поширюється лише на той бік дороги, на якому він встановлений.
Зона дії знаку може бути зменшена табличкою на початку зони дії, а також установленням у кінці його зони дії дублюючого знаку з табличкою .
Знак може застосовуватися разом з розміткою , , при цьому зона його дії визначається за протяжністю лінії розмітки.
