Білет тестів ПДР №34
з коментарями, поясненнями до запитань та правильними відповідями
Ви відповіли на 0 питань та маєте 0 правильних відповідей
Перегляньте ваші результати
Що зобов'язаний зробити водій, який став учасником дорожньо-транспортної пригоди?
У разі причетності до дорожньо-транспортної пригоди водій зобов'язаний:
а) негайно зупинити транспортний засіб і залишатися на місці пригоди;
б) увімкнути аварійну сигналізацію і встановити знак аварійної зупинки відповідно до вимог пункту 9.10 цих Правил;
в) не переміщати транспортний засіб і предмети, що мають причетність до пригоди;
г) вжити можливих заходів для надання домедичної допомоги потерпілим, викликати бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги, а в разі відсутності можливості вжити зазначених заходів звернутися по допомогу до присутніх і відправити потерпілих до закладу охорони здоров'я.
За яких умов водієві легкового автомобіля дозволено рух по крайній лівій смузі на дорозі з розділювальною смугою?
На дорогах, які мають дві і більше смуги для руху в одному напрямку, виїзд на крайню ліву смугу для руху в цьому ж напрямку дозволяється, якщо праві зайняті, а також для повороту ліворуч, розвороту або для зупинки чи стоянки на лівому боці дороги з одностороннім рухом у населених пунктах, коли це не суперечить правилам зупинки (стоянки).
У чому з переліченого повинен переконатися водій перед тим, як почати обгін:
Перед початком обгону водій повинен переконатися в тому, що:
a) жоден з водіїв транспортних засобів, які рухаються за ним і яким може бути створено перешкоду, не розпочав обгону; б) водій транспортного засобу, який рухається попереду по тій самій смузі, не подав сигналу про намір повороту (перестроювання) ліворуч; в) смуга зустрічного руху, на яку він буде виїжджати, вільна від транспортних засобів на достатній для обгону відстані; г) після обгону зможе, не створюючи перешкоди транспортному засобу, якого він обганяє, повернутися на займану смугу.
На даному перехресті, повертаючи ліворуч, необхідно:
На перехресті нерівнозначних доріг водій транспортного засобу, що рухається по другорядній дорозі, повинен дати дорогу транспортним засобам, які наближаються до даного перехрещення проїзних частин по головній дорозі, незалежно від напрямку їх подальшого руху. На перехресті рівнозначних доріг водій нерейкового транспортного засобу зобов'язаний дати дорогу транспортним засобам, що наближаються праворуч, крім перехресть, де організовано круговий рух. Повертаючи ліворуч або розвертаючись при зеленому сигналі основного світлофора, водій нерейкового транспортного засобу зобов'язаний дати дорогу трамваю попутного напрямку, а також транспортним засобам, що рухаються в зустрічному напрямку прямо або повертають праворуч.
Яким транспортним засобам дозволено рух по смузі для маршрутних транспортних засобів у даній ситуації?
На дорозі із смугою для маршрутних транспортних засобів, позначеній дорожнім знаком або забороняються рух і зупинка інших транспортних засобів (крім таксі та велосипедистів) на цій смузі.
Цим розпізнавальним знаком позначаються транспортні засоби, на яких:
«Шипи» — рівносторонній трикутник білого кольору з вершиною догори і каймою червоного кольору, в який вписано літеру «Ш» чорного кольору (сторона трикутника — не менше 200 мм, ширина кайми — 1/10 сторони). Знак розміщується ззаду на транспортних засобах, на яких встановлено шини з шипами.
Даний дорожній знак встановлюється перед ділянками дороги:
Знак позначає ділянку дороги, яка проходить поблизу аеродрому або над якою літаки чи вертольоти пролітають на невеликій висоті. Знак установлюються поза населеними пунктами на відстані 150-300 м, у населених пунктах на відстані 50-100 м до початку небезпечної ділянки. У разі потреби знак встановлюються і на іншій відстані, яка зазначається на табличці .
Яке положення треба надати постраждалому з травмою грудної клітки?
У відповідності до порядку надання домедичної допомоги постраждалим при масивній зовнішній кровотечі (наказ МОЗ України від 09 березня 2022 року № 44), необхідно:
1. Переконатися у відсутності небезпеки.
2. Провести огляд постраждалого, визначити наявність свідомості та дихання.
3. Викликати бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги.
4. При проникаючій травмі грудної клітки:
попросити постраждалого зробити глибокий видих;
накласти на рану чисту, стерильну серветку та матеріал, який не пропускає повітря (наприклад, шматок поліетиленового пакета, пластикова обгортка, тощо);
зафіксувати пов’язку лейкопластиром, залишивши один її край вільним;
при вогнепальному пораненні грудної клітки перевірити місце можливого виходу кулі. Якщо виявлено другий отвір, накласти пов’язку, як описано вище, та зафіксувати її з усіх боків;
надати постраждалому напівсидяче положення;
вкрити постраждалого термопокривалом/покривалом;
забезпечити постійний нагляд за постраждалим до прибуття швидкої.
5. Якщо у постраждалого закрита травма грудної клітки:
надати постраждалому напівсидяче положення;
вкрити постраждалого термопокривалом/покривалом;
забезпечити постійний нагляд за постраждалим до прибуття медиків.
На дорогах з якою мінімальною кількістю смуг для руху в одному напрямку заборонений обгін?
Обгін — випередження одного або кількох транспортних засобів, пов’язане з виїздом на смугу зустрічного руху. На дорогах з двостороннім рухом, які мають щонайменше дві смуги для руху в одному напрямку, забороняється виїжджати на призначений для зустрічного руху бік дороги.
Чи дозволено водієві чорного автомобіля виконати стоянку в цьому місці дороги, що знаходиться за межами населених пунктів, якщо оглядовість в одному з напрямків менше 100 м?
Стоянка забороняється поза населеними пунктами в зоні небезпечних поворотів і випуклих переломів поздовжнього профілю дороги з видимістю або оглядовістю менше 100 м хоча б в одному напрямку руху.
На якому малюнку водій чорного автомобіля, який зупинився на заборонний сигнал світлофора, щоб потім їхати в прямому напрямку, обов'язково повинен продовжити рух праворуч (у напрямку стрілки), коли транспортний засіб, що наближається ззаду, подав сигнал повороту праворуч?
На перехресті, де рух регулюється світлофором з додатковою секцією, водій, який перебуває на смузі, з якої робиться поворот, повинен продовжувати рух у напрямку, що вказує стрілка, ввімкнута в додатковій секції, якщо його зупинка на заборонний сигнал світлофора створить перешкоди транспортним засобам, що рухаються за ним по тій самій смузі.
Ви проїдете дане перехрестя:
На перехресті нерівнозначних доріг водій транспортного засобу, що рухається по другорядній дорозі, повинен дати дорогу транспортним засобам, які наближаються до даного перехрещення проїзних частин по головній дорозі, незалежно від напрямку їх подальшого руху. На перехресті рівнозначних доріг водій нерейкового транспортного засобу зобов'язаний дати дорогу транспортним засобам, що наближаються праворуч, крім перехресть, де організовано круговий рух. Тобто водій, проїзджаючи перехрестя нерівнозначних доріг (перебуваючі на другорядній дорозі), повинен дати дорогу автомобілям на головній дорозі, а також автомобілям на другорядній дорозі праворуч від нього.
Який з автомобілів поставлено на стоянку в населеному пункті з порушенням Правил дорожнього руху в зображеній ситуації?
Знак забороняє зупинку і стоянку транспортних засобів, крім таксі, що здійснює посадку або висадку пасажирів (розвантаження чи завантаження вантажу).
Дія знаку не поширюється на транспортні засоби, що рухаються за встановленими маршрутами.
Дія знаку, за наявності під ним таблички , не поширюється на водіїв з інвалідністю, які керують мотоколяскою або автомобілем, позначеними розпізнавальним знаком “Водій з інвалідністю”, на водіїв, які перевозять пасажирів з інвалідністю, за умови наявності документів, що підтверджують інвалідність пасажирів (крім пасажирів з явними ознаками інвалідності).
Зона дії знаку - від місця встановлення до найближчого перехрестя за ним, а в населених пунктах, де немає перехресть, - до кінця населеного пункту. Дія знаку не переривається в місцях виїзду з прилеглих до дороги територій і в місцях перехрещення (прилягання) з польовими, лісовими та іншими дорогами без покриття, перед якими не встановлено знаки пріоритету.
Дія знаку поширюється лише на той бік дороги, на якому він встановлений.
Зона дії знаку може бути зменшена табличкою на початку зони дії, а також установленням у кінці його зони дії дублюючого знаку з табличкою .
Знак може застосовуватися разом з розміткою , при цьому зона його дії визначається за протяжністю лінії розмітки.
Якому транспортному засобу дозволено рух прямо в зображеній ситуації?
Знак дозволяє рух лише праворуч або ліворуч. Знак дозволяє також розворот транспортних засобів. Дія знаку не поширюється на транспортні засоби, що рухаються за встановленими маршрутами. Дія знаку поширюється на перехрещення проїзних частин, перед яким він встановлений.