Білет тестів ПДР №41
з коментарями, поясненнями до запитань та правильними відповідями


Ви відповіли на 0 питань та маєте 0 правильних відповідей
Перегляньте ваші результати
Чи дозволено пасажирам під час руху на транспортному засобі використовувати для їзди підніжки і виступи транспортного засобу?
Пасажирам забороняється перешкоджати зачиненню дверей та використовувати для їзди підніжки і виступи транспортних засобів.
Чи дозволено рух трамвая в даній ситуації?
Рух трамвая дозволяється лише в разі ввімкнення одночасно нижнього сигналу і одного або кількох верхніх, з яких лівий дозволяє рух ліворуч, середній - прямо, правий - праворуч. Якщо ввімкнено лише три верхні сигнали - рух заборонено.
У яких випадках для позначення транспортного засобу потрібно увімкнути аварійну сигналізацію і встановити знак аварійної зупинки або миготливий червоний ліхтар на відстані від транспортного засобу?
Якщо транспортний засіб не обладнано аварійною світловою сигналізацією або вона несправна,треба встановити знак аварійної зупинки або миготливий червоний ліхтар:
а) ззаду на механічному транспортному засобі,що рухається з технічними несправностями,якщо такий рух не заборонено цими Правилами;
б) на механічному транспортному засобі,що буксирується;
в) на механічному транспортному засобі,позначеному розпізнавальним знаком «Діти»,що перевозить організовану групу дітей,під час їх посадки чи висадки;
г) з боку гіршої видимості для інших учасників дорожнього руху у випадку вимушеної зупинки в місцях з обмеженою оглядовістю дороги хоча б в одному напрямку менше 100 м.
Чи дозволено рух заднім ходом у тунелях, якщо неможливо під`їхати до об`єкта іншим способом?
Забороняється рух транспортних засобів заднім ходом на автомагістралях, дорогах для автомобілів, залізничних переїздах, пішохідних переходах, перехрестях, мостах, шляхопроводах, естакадах, у тунелях, на в’їздах і виїздах з них, а також на ділянках доріг з обмеженою оглядовістю чи недостатньою видимістю. Дозволяється рух заднім ходом на дорогах з одностороннім рухом, при цьому водій не повинен створювати небезпеки чи перешкод іншим учасникам руху.
З якою максимальною швидкістю дозволено рух транспортних засобів, якими керують водії зі стажем до двох років, на всіх дорогах за межами населених пунктів?
Поза населеними пунктами на всіх дорогах та на дорогах, що проходять через населені пункти, позначені знаком , транспортним засобам, якими керують водії із стажем до 2 років, дозволяється рух із швидкістю не більше 70 км/год.
Чи дозволено водієві зупинитися на мості в цьому місці?
Зупинка на естакадах, мостах, шляхопроводах і під ними, а також у тунелях забороняється.
Де повинні перебувати пасажири у разі буксирування транспортного засобу способом часткового навантаження?
Під час буксирування на жорсткому або гнучкому зчепленні забороняється перевозити пасажирів у буксированому транспортному засобі (крім легкового автомобіля) та кузові вантажного автомобіля, що буксирує, а в разі буксирування способом часткового навантаження цього засобу на платформу або спеціальне опорне пристосування — в усіх транспортних засобах (крім кабіни транспортного засобу, що буксирує).
Що з перерахованого заборонено на автомагістралі?
На автомагістралях і дорогах для автомобілів забороняється:
a) рух тракторів, самохідних машин і механізмів;
б) рух вантажних транспортних засобів із дозволеною максимальною масою понад 3,5 т поза першою і другою смугами руху (за винятком повороту ліворуч чи розвороту на дорогах для автомобілів);
в) зупинка поза спеціальними місцями для стоянки, позначеними дорожніми знаками або ;
г) розворот і в’їзд у технологічні розриви розділювальної смуги;
ґ) рух заднім ходом;
д) навчальна їзда.
Чи маєте ви перевагу в русі на найближчому перехресті?
Знак позначає перехрещення з другорядною дорогою. Знак установлюються поза населеними пунктами на відстані 150-300 м, у населених пунктах на відстані 50-100 м до початку небезпечної ділянки. У разі потреби знак встановлюються і на іншій відстані, яка зазначається на табличці .
За наявності якої несправності дозволяється експлуатація транспортного засобу?
Чи дозволено Вам рух у даній ситуації?
На даний сигнал регулювальника (права рука витягнута вперед):
з лівого боку — дозволено рух трамвая ліворуч, нерейковим транспортним засобам — у всіх напрямках; пішоходам дозволено переходити проїзну частину за спиною регулювальника;
з боку грудей — усім транспортним засобам дозволено рух лише праворуч;
з правого боку та спини — рух усіх транспортних засобів заборонено; пішоходам дозволено переходити проїзну частину за спиною регулювальника.
На якій відстані від залізничного переїзду водієві автомобіля дозволено виконати стоянку?
Стоянка забороняється ближче 50 м від залізничних переїздів.
Ви проїдете дане перехрестя:
На перехресті рівнозначних доріг водій нерейкового транспортного засобу зобов#39;язаний дати дорогу транспортним засобам, що наближаються праворуч, крім перехресть, де організовано круговий рух.
Проїжджаючи дане перехрестя, Ви повинні:
Якщо головна дорога на перехресті змінює напрямок, водії транспортних засобів, які рухаються по ній, повинні керуватися між собою правилами проїзду перехресть рівнозначних доріг.
Зображений дорожній знак дозволяє рух:
Знак дозволяє рух на велосипедах. Дозволяється рух із швидкістю пішохода особам, які рухаються в кріслах колісних. Якщо немає тротуару або пішохідної доріжки, дозволяється також рух пішоходів.
Зображений дорожній знак дозволяє рух:
Знак дозволяє рух лише ліворуч. Знак дозволяє також розворот транспортних засобів. Дія знаку не поширюється на транспортні засоби, що рухаються за встановленими маршрутами. Дія знаку поширюється на перехрещення проїзних частин, перед яким він встановлений.
Зображена табличка вказує:
Табличка застосовується із знаками , або для позначення місць, майданчиків або зони стоянки транспортних засобів, на яких беруть плату за паркування, а також із знаками , і , де послуги надаються тільки за платній основі.
Зображений дорожній знак позначає:
Знак позначає найменування і початок забудови населеного пункту, в якому діють вимоги цих Правил, що визначають порядок руху в населених пунктах. Знак установлюються на фактичній межі забудови, яка прилягає до дороги.
Який із зображених дорожніх знаків встановлюється перед залізничним переїздом без шлагбаума?
Знак позначає залізничний переїзд без шлагбаума. Знак установлюються поза населеними пунктами на відстані 150-300 м, у населених пунктах на відстані 50-100 м до початку небезпечної ділянки. У разі потреби знак встановлюються і на іншій відстані, яка зазначається на табличці . Поза населеними пунктами знак повторюється. Наступний знак встановлюється на відстані щонайменше 50 м до початку небезпечної ділянки.
Про що попереджає даний дорожній знак?
Знак позначає ділянку дороги, на якій можливі сильний боковий вітер або його раптові пориви. Знак установлюються поза населеними пунктами на відстані 150-300 м, у населених пунктах на відстані 50-100 м до початку небезпечної ділянки. У разі потреби знак встановлюються і на іншій відстані, яка зазначається на табличці .

- a) під час руху відвертати увагу водія від керування транспортним засобом та заважати йому в цьому;
- б) відчиняти двері транспортного засобу, не переконавшись, що він зупинився біля тротуару, посадкового майданчика, краю проїзної частини чи на узбіччі;
- в) перешкоджати зачиненню дверей та використовувати для їзди підніжки і виступи транспортних засобів;
- г) під час руху стояти в кузові вантажного автомобіля, сидіти на бортах або в необладнаному для сидіння місці.
Рух дозволяється лише в разі ввімкнення одночасно нижнього сигналу і одного або кількох верхніх, з яких лівий дозволяє рух ліворуч, середній — прямо, правий — праворуч. Якщо ввімкнено лише три верхні сигнали — рух заборонено.
У разі вимкнення чи несправності трамвайних світлофорів водії трамваїв повинні керуватися вимогами світлофорів із світловими сигналами червоного, жовтого і зеленого кольорів.

- a) скоєння дорожньо-транспортної пригоди (ДТП);
- б) вимушеної зупинки в місцях з обмеженою оглядовістю дороги хоча б в одному напрямку менше 100 м.
Дозволяється рух заднім ходом на дорогах з одностороннім рухом за умови дотримання вимог пункту 10.9 цих Правил та неможливості під’їхати до об’єкта іншим чином.
- a) автобусам (мікроавтобусам), що здійснюють перевезення організованих груп дітей, легковим автомобілям з причепом і мотоциклам — не більше 80 км/год.;
- б) транспортним засобам, якими керують водії із стажем до 2 років, — не більше 70 км/год.;
- в) вантажним автомобілям, що перевозять людей у кузові, та мопедам, — не більше 60 км/год.;
- г) автобусам (за винятком мікроавтобусів) — не більше 90 км/год.;
- ґ) іншим транспортним засобам: на автомобільній дорозі, що позначена дорожнім знаком — не більше 130 км/год., на автомобільній дорозі з окремими проїзними частинами, що відокремлені одна від одної розділювальною смугою — не більше 110 км/год., на інших автомобільних дорогах — не більше 90 км/год.
- a) на залізничних переїздах;
- б) на трамвайних коліях (крім випадків, обумовлених пунктом 15.8 цих Правил);
- в) на естакадах, мостах, шляхопроводах і під ними, а також у тунелях;
- г) на пішохідних переходах і ближче 10 м від них з обох боків, крім випадків надання переваги в русі;
- ґ) на перехрестях та ближче 10 м від краю перехрещуваної проїзної частини за відсутності на них пішохідного переходу, за винятком зупинки для надання переваги в русі та зупинки проти бокового проїзду на Т-подібних перехрестях, де є суцільна лінія розмітки або розділювальна смуга;
- д) у місцях, де відстань між суцільною лінією розмітки, розділювальною смугою чи протилежним краєм проїзної частини і транспортним засобом, що зупинився, менше 3 м;
- е) ближче 30 м від посадкових майданчиків для зупинки маршрутних транспортних засобів, а коли їх немає — ближче 30 м від дорожнього знака такої зупинки з обох боків;
- є) ближче 10 м від позначеного місця виконання дорожніх робіт і в зоні їх виконання, де це створить перешкоди технологічним транспортним засобам, що працюють;
- ж) у місцях, де буде неможливим зустрічний роз'їзд або об'їзд транспортного засобу, що зупинився;
- з) у місцях, де транспортний засіб закриває від інших водіїв сигнали світлофора або дорожні знаки;
- и) ближче 10 м від виїздів з прилеглих територій і безпосередньо в місці виїзду.
- a) рух тракторів, самохідних машин і механізмів;
- б) рух вантажних транспортних засобів із дозволеною максимальною масою понад 3,5 т поза першою і другою смугами руху (за винятком повороту ліворуч чи розвороту на дорогах для автомобілів);
- в) зупинка поза спеціальними місцями для стоянки, позначеними дорожніми знаками або ;
- г) розворот і в’їзд у технологічні розриви розділювальної смуги;
- ґ) рух заднім ходом;
- д) навчальна їзда.

- а) руки витягнуті в сторони, опущені або права рука зігнута перед грудьми:
з лівого і правого боків — дозволено рух трамвая прямо, нерейковим транспортним засобам — прямо і праворуч; пішоходам дозволено переходити проїзну частину за спиною та перед грудьми регулювальника;
з боку грудей і спини — рух усіх транспортних засобів і пішоходів заборонено; - б) права рука витягнута вперед:
з лівого боку — дозволено рух трамвая ліворуч, нерейковим транспортним засобам — у всіх напрямках; пішоходам дозволено переходити проїзну частину за спиною регулювальника;
з боку грудей — усім транспортним засобам дозволено рух лише праворуч;
з правого боку та спини — рух усіх транспортних засобів заборонено; пішоходам дозволено переходити проїзну частину за спиною регулювальника; - в) рука піднята вгору: рух усіх транспортних засобів і пішоходів заборонено в усіх напрямках.
Жезл використовується поліцейськими та працівниками підрозділів військової інспекції безпеки дорожнього руху тільки для регулювання дорожнього руху.
Для привертання уваги учасників дорожнього руху використовується сигнал, поданий свистком.
Регулювальник може подавати інші сигнали, зрозумілі водіям і пішоходам.
- a) у місцях, де заборонена зупинка;
- б) на тротуарах (крім місць, позначених відповідними дорожніми знаками, встановленими з табличками);
- в) на тротуарах, за винятком легкових автомобілів та мотоциклів, які можуть бути поставлені на краю тротуарів, де для руху пішоходів залишається щонайменше 2 м;
- г) ближче 50 м від залізничних переїздів;
- ґ) поза населеними пунктами в зоні небезпечних поворотів і випуклих переломів поздовжнього профілю дороги з видимістю або оглядовістю менше 100 м хоча б в одному напрямку руху;
- д) у місцях, де транспортний засіб, що стоїть, зробить неможливим рух інших транспортних засобів або створить перешкоду для руху пішоходів;
- е) ближче 5 м від контейнерних майданчиків та/або контейнерів для збирання побутових відходів, місце розміщення або облаштування яких відповідає вимогам законодавства;
- є) на газонах.
Цим правилом повинні керуватися між собою і водії трамваїв.
На будь-якому нерегульованому перехресті трамвай, незалежно від напрямку його подальшого руху, має перевагу перед нерейковими транспортними засобами, що наближаються до нього по рівнозначній дорозі, крім перехресть, де організовано круговий рух.
Перевага в русі на нерегульованих перехрестях, де організовано круговий рух і які позначені дорожнім знаком , надається транспортним засобам, які вже рухаються по колу.
Цим правилом повинні керуватися між собою і водії, які рухаються по другорядних дорогах.


Дія знаку не поширюється на транспортні засоби, що рухаються за встановленими маршрутами. Дія знаку поширюється на перехрещення проїзних частин, перед яким він встановлений.




Вирішуйте інші білети
70 білетів по 20 питань у кожному з підказками, поясненнями та правильними відповідями