Білет тестів ПДР №9
з коментарями, поясненнями до запитань та правильними відповідями
Ви відповіли на 0 питань та маєте 0 правильних відповідей
Перегляньте ваші результати
Що з переліченого нижче відповідає терміну «видимість у напрямку руху»?
Видимість у напрямку руху — максимальна відстань, на якій з місця водія можна чітко розпізнати межі елементів дороги та розміщення учасників руху, що дає змогу водієві орієнтуватися під час керування транспортним засобом, зокрема для вибору безпечної швидкості та здійснення безпечного маневру (п. 1.10).
Під час руху поза населеним пунктом ременями безпеки можуть не пристібатися:
Дозволяється не пристібатися в населених пунктах водіям і пасажирам з інвалідністю, фізіологічні особливості яких унеможливлюють користування ременями безпеки, водіям і пасажирам оперативних та спеціальних транспортних засобів (п. 2.3.). Поза містом усі зобов’язані пристібатися.
Чи дозволено Вам виконати обгін одиночного транспортного засобу, що рухається з увімкненим синім проблисковим маячком?
Забороняється здійснювати обгін і випередження транспортних засобів з увімкненими проблисковими маячками синього і червоного або лише червоного кольору та зеленого або синього і зеленого кольору і супроводжуваних ними транспортних засобів (колони), а також рухатися по суміжних смугах із швидкістю колони або займати місце в колоні.
Коли водієві необхідно припинити подавання сигналу світловим покажчиком повороту, виконуючи маневр?
Подавати сигнал покажчиками повороту або рукою належить завчасно до початку маневру (з урахуванням швидкості руху), але не менш як за 50–100 м у населених пунктах і за 150–200 м поза ними, і припиняти негайно після його закінчення (подавання сигналу рукою слід закінчити безпосередньо перед початком виконання маневру). Сигнал забороняється подавати, якщо він може бути не зрозумілим для інших учасників руху. Подавання попереджувального сигналу не дає водієві переваги і не звільняє його від вжиття запобіжних заходів.
Чи правильно водій, який знаходиться ліворуч, виконує поворот праворуч?
Перед поворотом праворуч та ліворуч, у тому числі в напрямку головної дороги, або розворотом водій повинен завчасно зайняти відповідне крайнє положення на проїзній частині, призначеній для руху в цьому напрямку, крім випадків, коли здійснюється поворот у разі в'їзду на перехрестя, де організовано круговий рух, напрямок руху визначено дорожніми знаками чи дорожньою розміткою або рух можливий лише в одному напрямку, установленому конфігурацією проїзної частини, дорожніми знаками чи розміткою.
Рухаючись по дорозі, водій виявив перешкоду для руху. Як він повинен вчинити в такій ситуації?
У разі виникнення небезпеки для руху або перешкоди, яку водій об'єктивно спроможний виявити, він повинен негайно вжити заходів для зменшення швидкості аж до зупинки транспортного засобу або безпечного для інших учасників руху об'їзду перешкоди.
У якому місці водію червоного автомобіля дозволено зупинити транспортний засіб на дорозі в населеному пункті?
Зупинка і стоянка транспортних засобів на дорозі повинні здійснюватись у спеціально відведених місцях чи на узбіччі. За відсутності спеціально відведених місць чи узбіччя або коли зупинка чи стоянка там неможливі, вони дозволяються біля правого краю проїзної частини (якомога правіше, щоб не перешкоджати іншим учасникам дорожнього руху). У населених пунктах зупинка і стоянка транспортних засобів дозволяються на лівому боці дороги, що має по одній смузі для руху в кожному напрямку (без трамвайних колій посередині) і не розділена розміткою , а також на лівому боці дороги з одностороннім рухом.
На якому малюнку показано нерегульоване перехрестя (на малюнках 2 і 3 миготливий жовтий)?
Перехрестя, де черговість проїзду визначається сигналами світлофора чи регулювальника, вважається регульованим. На такому перехресті знаки пріоритету не діють. У разі вимкнення світлофора або його роботи в режимі миготіння сигналу жовтого кольору та відсутності регулювальника перехрестя вважається нерегульованим і водії повинні керуватись правилами проїзду нерегульованих перехресть та установленими на перехресті знаками пріоритету.
У чому повинен переконатися водій при під'їзді до будь-якого залізничного переїзду?
Під'їжджаючи до переїзду, а також починаючи рух після зупинки перед ним, водій зобов'язаний керуватися вказівками і сигналами чергового по переїзду, положенням шлагбаума, світловою та звуковою сигналізацією, дорожніми знаками і дорожньою розміткою, а також переконатися в тому, що не наближається поїзд (локомотив, дрезина).
Яких заходів безпеки зобов'язаний вжити водій транспортного засобу, що перевозить вантаж, перед початком руху, а також під час руху?
Водій перед початком руху зобов'язаний перевірити надійність розташування і кріплення вантажу, а під час руху — контролювати це, щоб запобігти його падінню, волочінню, травмуванню супроводжуючих осіб чи створенню перешкод для руху.
За наявності якої несправності заборонено подальший рух на транспортному засобі під час дощу або снігопаду?
Забороняється подальший рух транспортних засобів, у яких:
a) робоча гальмова система чи рульове керування не дають змоги водієві зупинити транспортний засіб або здійснити маневр під час руху з мінімальною швидкістю;
б) у темну пору доби або в умовах недостатньої видимості не горять лампи фар чи задніх габаритних ліхтарів;
в) під час дощу або снігопаду не працює склоочисник з боку розміщення керма;
г) зіпсований тягово-зчіпний пристрій автопоїзда.
Під час руху якою ділянкою дороги дія сильного бокового вітру найбільш небезпечна?
Основи безпеки руху. При русі по відкритій місцевості водій, пристосовуючись до постійної дії бічного вітру, витримує обрану ним траєкторію руху транспортного засобу. У момент виїзду з лісу на відкрите місце водій повинен підготуватися до можливого відхилення транспотного засобу від заданої траєкторії через несподіваний вплив бокового вітру.
Як надати домедичну допомогу при стенокардії (біль у серці) в дорозі?
Стенокардія — це одне з найбільш частих проявів ішемічної хвороби серця, яке виражається у вигляді болю в ділянці серця і дискомфортних відчуттів за грудиною. Основний симптом стенокардії — біль і здавлення в грудях.
При перших ознаках стенокардії людину необхідно посадити (а краще покласти) і дати їй таблетку нітрогліцерину. Нітрогліцерин підсилює кровообіг у судинах серця, і людям зі стенокардією рекомендується завжди мати його при собі.
Швидше за все, через кілька хвилин або навіть секунд після прийому нітрогліцерину біль пройде. Якщо ні — треба дати ще одну дозу ліків. Не можна давати більше трьох таблеток нітрогліцерину!
Якщо за 15 хвилин препарат не дає ефекту і напад не купірується, треба викликати швидку. Напад стенокардії, який триває більше 30 хвилин, може закінчитися інфарктом міокарда.
Гальмівний шлях на дорозі одразу після дощу:
Головна небезпека при русі в дощ - погіршення зчеплення коліс з дорогою. Коефіцієнт зчеплення на мокрих дорогах зменшується в 1,5-2 рази, що погіршує стійкість автомобіля, а головне - різко збільшується гальмівний шлях. Особливо небезпечні асфальтобетонні дороги, покриті брудом або мокрим листям, коли зчеплення шин з дорогою ще більше зменшується.
Яка необхідна умова при огляді на предмет алкогольного сп’яніння водія на місці зупинки транспортного засобу?
У відповідності до пункту 2 Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння, огляд на стан алкогольного сп'яніння водія транспортного засобу здійснюється поліцейськими, які мають спеціальні звання. У відповідності до пункту 6 - огляд на стан сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу проводиться в присутності двох свідків. Не можуть бути залучені як свідки поліцейські або особи, щодо неупередженості яких є сумніви.
Як повинен діяти водій автомобіля, який обганяють, що рухається з дальнім світлом фар у темний час доби?
Дальнє світло слід перемикати на ближнє не менш як за 250 м до зустрічного транспортного засобу, а також тоді, коли воно може засліпити інших водіїв, зокрема тих, що рухаються в попутному напрямку.