Тренажер іспиту з ПДР для категорії B
вам потрібно вкластися у 20 хвилин та допустити не більше двох помилок
Ви відповіли на 0 питань та маєте 0 правильних відповідей
Перегляньте ваші результати
Повертаючи ліворуч на перехресті, водій білого автомобіля повинен:
Повертаючи ліворуч або розвертаючись при зеленому сигналі основного світлофора, водій нерейкового транспортного засобу зобов'язаний дати дорогу трамваю попутного напрямку, а також транспортним засобам, що рухаються в зустрічному напрямку прямо або повертають праворуч.
Крім велосипедів, по велосипедній смузі можуть рухатись:
Знак позначає виділену на проїзній частині велосипедну смугу. Якщо велосипедна смуга відокремлена від основної проїзної частини розміткою , знак у поєднанні з табличкою розташовується над виділеною велосипедною смугою на її початку та повторюється після кожного перехрестя до її закінчення.
Яке перехрестя вважається нерегульованим?
У разі вимкнення світлофора або його роботи в режимі миготіння сигналу жовтого кольору та відсутності регулювальника перехрестя вважається нерегульованим і водії повинні керуватись правилами проїзду нерегульованих перехресть та установленими на перехресті знаками пріоритету.
Які з перерахованих прав є у водія?
Водій має право:
a) керувати транспортним засобом і перевозити пасажирів або вантажі дорогами,вулицями чи іншими місцями,де їх рух не заборонено,в установленому порядку відповідно до вимог цих Правил;
в) знати причину зупинки,перевірки та огляду транспортного засобу посадовою особою державного органу,яка здійснює нагляд за дорожнім рухом,а також її прізвище і посаду;
г) вимагати від особи,яка здійснює нагляд за дорожнім рухом та зупинила транспортний засіб,пред’явлення посвідчення її особи;
ґ) отримувати необхідну допомогу від посадових осіб та організацій,що беруть участь у забезпеченні безпеки дорожнього руху;
д) оскаржити дії поліцейського в разі порушення ним законодавства;
е) відступати від вимог законодавства в умовах дії непереборної сили або коли іншими засобами неможливо запобігти власній загибелі чи каліцтву громадян.
У якому місці дороги водій повинен поставити транспортний засіб на зупинку або стоянку за наявності узбіччя, придатного для зупинки або стоянки?
Зупинка і стоянка транспортних засобів на дорозі повинні здійснюватись у спеціально відведених місцях чи на узбіччі. За відсутності спеціально відведених місць чи узбіччя або коли зупинка чи стоянка там неможливі, вони дозволяються біля правого краю проїзної частини (якомога правіше, щоб не перешкоджати іншим учасникам дорожнього руху).
В якому випадку пасажирам дозволено здійснювати посадку (висадку) з узбіч або тротуарів?
Посадку (висадку) дозволяється здійснювати пасажирам після зупинки транспортного засобу лише з посадкового майданчика, а в разі відсутності такого майданчика – з тротуару чи узбіччя, а якщо це неможливо, то з крайньої смуги проїзної частини (але не з боку суміжної смуги для руху), за умови, що це буде безпечно та не створить перешкод іншим учасникам руху.
Як ви повинні вчинити, наближаючись до нерегульованого пішохідного переходу?
Водій транспортного засобу, що наближається до нерегульованого пішохідного переходу, на якому перебувають пішоходи, повинен зменшити швидкість, а в разі потреби зупинитися, щоб дати дорогу пішоходам, для яких може бути створена перешкода чи небезпека.
Який із зображених дорожніх знаків повторюється перед небезпечною ділянкою дороги за межами населених пунктів?
Знаки , , , установлюються поза населеними пунктами на відстані 150-300 м, у населених пунктах на відстані 50-100 м до початку небезпечної ділянки. У разі потреби знаки встановлюються і на іншій відстані, яка зазначається на табличці . Поза населеними пунктами знаки повторюються. Наступний знак встановлюється на відстані щонайменше 50 м до початку небезпечної ділянки.
У разі, якщо неможливо вжити заходи для надання домедичної допомоги потерпілому та викликати бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги, а також якщо з місця ДТП немає можливості відправити потерпілого до лікувального закладу за допомогою інших осіб, водій зобов'язаний:
У разі причетності до дорожньо-транспортної пригоди водій зобов’язаний:
a) негайно зупинити транспортний засіб і залишатися на місці пригоди;
б) увімкнути аварійну сигналізацію і встановити знак аварійної зупинки відповідно до вимог пункту 9.10 цих Правил;
в) не переміщати транспортний засіб і предмети, що мають причетність до пригоди; г) вжити можливих заходів для надання домедичної допомоги потерпілим, викликати бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги, а в разі відсутності можливості вжити зазначених заходів звернутися по допомогу до присутніх і відправити потерпілих до закладу охорони здоров’я;
ґ) у разі неможливості виконати дії, перелічені в підпункті «г» пункту 2.10 цих Правил, відвезти потерпілого до найближчого лікувального закладу своїм транспортним засобом, попередньо зафіксувавши розташування слідів пригоди, а також положення транспортного засобу після його зупинки; у лікувальному закладі повідомити своє прізвище та номерний знак транспортного засобу (з пред’явленням посвідчення водія або іншого документа, який посвідчує особу, реєстраційного документа на транспортний засіб) і повернутися на місце пригоди;
д) повідомити про дорожньо-транспортну пригоду орган чи уповноважений підрозділ Національної поліції, записати прізвища та адреси очевидців, чекати прибуття поліцейських;
е) вжити всіх можливих заходів для збереження слідів пригоди, огородження їх та організувати об’їзд місця пригоди;
є) до проведення медичного огляду не вживати без призначення медичного працівника алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім тих, які входять до офіційно затвердженого складу аптечки).
Що має зробити водій, щоб швидко відновити ефективність гальм після проїзду через водну перешкоду?
Основи безпеки руху. Для того щоб швидко відновити ефективність гальм після руху по ділянці дороги, на поверхні якого зібралася вода, необхідно просушити гальмівні колодки багаторазовим нетривалим натисканням на педаль гальма.
Які з перерахованих дій учасників дорожнього руху можуть призвести до виникнення аварійної ситуації під час перестоювання в транспортному потоці?
Найбільш безпечні умови забезпечуються при русі зі швидкістю приблизно рівною швидкості транспортного потока. Перестроювання з однієї смуги руху в іншу в щільному транспортному потоці небезпечно можливим перебуванням транспортних засобів в «сліпій (мертвій) зоні», різким гальмуванням попереду автомобіля, що їде.
Ознаки артеріальної кровотечі:
Ознаки артеріальної кровотечі: кров яскраво-червоного кольору «б’є фонтаном», пульсує, призводить до значної і швидкої крововтрати.
Ознаки венозної кровотечі: кров безперервно витікає з рани, темно-червоного кольору; залежно від діаметру пошкодженої вени кровотеча може бути від незначної до інтенсивної.