Головна Тести ПДР Категорія BE
Тренажер іспиту з ПДР для категорії BE
вам потрібно вкластися у 20 хвилин та допустити не більше двох помилок

Ви відповіли на 0 питань та маєте 0 правильних відповідей
Перегляньте ваші результати
Який із розпізнавальних знаків встановлюється на транспортних засобах, якими керують глухі або глухонімі водії?
«Глухий водій» — круг жовтого кольору діаметром 160 мм з нанесеними всередині трьома чорними кружками діаметром 40 мм, розташованими по кутах уявного рівностороннього трикутника, вершина якого спрямована донизу. Знак розміщується спереду і ззаду на транспортних засобах, якими керують глухі або глухонімі водії.
У якому випадку водій може виконати поворот не з крайнього положення на перехресті?
Якщо транспортний засіб через свої габарити або інші причини не може виконати поворот чи розворот з відповідного крайнього положення, дозволяється відступити від вимог пункту 10.4 цих Правил, якщо це не суперечить вимогам заборонних чи наказових дорожніх знаків, дорожньої розмітки та не створить небезпеки чи перешкод іншим учасникам руху. У разі потреби, для забезпечення безпеки дорожнього руху, слід звернутися за допомогою до інших осіб.
Зображений дорожній знак позначає:
Знаки якої групи інформують учасників дорожнього руху про розташування населених пунктів, різних об'єктів, територій, де діють спеціальні правила?
Інформаційно-вказівні знаки запроваджують або скасовують певний режим руху, а також інформують учасників дорожнього руху про розташування населених пунктів, різних об’єктів, територій, де діють спеціальні правила.
У яких випадках транспортним засобам дозволяється стоянка на тротуарі?
Стоянка забороняється на тротуарах (крім місць, позначених відповідними дорожніми знаками, встановленими з табличками), за винятком легкових автомобілів та мотоциклів, які можуть бути поставлені на краю тротуарів, де для руху пішоходів залишається щонайменше 2 м.
Ознаки артеріальної кровотечі:
Ознаки артеріальної кровотечі: кров яскраво-червоного кольору «б’є фонтаном», пульсує, призводить до значної і швидкої крововтрати.
Ознаки венозної кровотечі: кров безперервно витікає з рани, темно-червоного кольору; залежно від діаметру пошкодженої вени кровотеча може бути від незначної до інтенсивної.
Порядок дій при масивній артеріальній кровотечі:
Ознаки артеріальної кровотечі: швидка та значна кровотеча (кров «б’є фонтаном», пульсує, яскраво-червоного кольору) призводить до значної крововтрати протягом короткого часу.
У відповідності до порядку надання домедичної допомоги постраждалим при масивній зовнішній кровотечі (наказ МОЗ України від 09 березня 2022 року № 44), послідовність дій при наданні домедичної допомоги постраждалим при масивній зовнішній кровотечі наступна:
1) переконатися у відсутності небезпеки;
2) покликати на допомогу оточуючих;
3) за наявності, перед початком надання домедичної допомоги використати засоби індивідуального захисту: рукавички, маска, захист очей;
4) при кровотечі з рани кінцівки та з можливістю її чіткої візуалізації:
а) здійснити максимально можливий тиск на рану руками;
б) накласти пов’язку, що тисне та оцінити її ефективність;
в) якщо кровотеча зупинилась:
заспокоїти постраждалого;
здійснити виклик екстреної медичної допомоги та дотримуватись вказівок диспетчера прийому виклику;
г) якщо кровотеча не зупинилась, накласти кровоспинний джгут:
кровоспинний джгут з можливістю створення додатково тиску слід накладати на відстані 5-7 см вище рани;
кровоспинні джгути не слід накладати безпосередньо на ліктьовий чи колінний суглоби;
ґ) після накладання кровоспинного джгута оцінити його ефективність:
якщо кровотеча зупинена, записати точний час накладання кровоспинного джгута безпосередньо на кровоспинному джгуті або іншому видимому місці. Якщо немає можливості записати час накладання кровоспинного джгута інформацію слід передати медичним працівникам та впевнитись, що час зафіксовано в медичній документації;
якщо є відповідний навик, перевірити наявність пульсу на кінцівці нижче накладання кровоспинного джгута, та, за його наявності, здійснити додатковий тиск кровоспинним джгутом та/або накласти додатковий кровоспинний джгут, як описано нижче;
якщо кровотеча не зупинилась, слід збільшити тиск кровоспинного джгута та/або накласти ще один кровоспинний джгут вище першого джгута. Якщо накладання другого кровоспинного джгута не ефективно або відсутня можливість його накладання, слід здійснювати прямий тиск на рану руками до приїзду бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги або виконати тампонування рани.