Тренажер іспиту з ПДР для категорії D
вам потрібно вкластися у 20 хвилин та допустити не більше двох помилок
Ви відповіли на 0 питань та маєте 0 правильних відповідей
Перегляньте ваші результати
Під час обгону інших транспортних засобів вночі необхідно вмикати аварійну світлову сигналізацію:
Зображений дорожній знак позначає:
Трамвайна колія – елемент дороги, призначений для руху рейкових транспортних засобів, який обмежується по ширині:
Трамвайна колія — елемент дороги, призначений для руху рейкових транспортних засобів, який обмежується по ширині спеціально виділеним вимощенням трамвайної лінії або дорожньою розміткою. По трамвайній колії допускається рух нерейкових транспортних засобів відповідно до розділу 11 цих Правил (п. 1.10).
Зображений дорожній знак забороняє рух:
Знак забороняє рух транспортних засобів, габаритна ширина яких (з вантажем чи без нього) більша зазначеної на знаку.
У разі заборони руху на ділянках доріг, позначених знаком, об’їзд слід здійснювати за іншим маршрутом.
Дія знаку поширюється на те місце, перед яким встановлено цей знак.
Чи дозволено поворот ліворуч водієві автобуса, що рухається за встановленим маршрутом, у зображеній ситуації?
Знак дозволяє рух лише прямо або праворуч. Дія знаку не поширюється на транспортні засоби, що рухаються за встановленими маршрутами. Дія знаку поширюється на перехрещення проїзних частин, перед яким він встановлений.
Який водій неправильно зупинив свій транспортний засіб на дорозі за межами населеного пункту?
Знак забороняє зупинку і стоянку транспортних засобів, крім таксі, що здійснює посадку або висадку пасажирів (розвантаження чи завантаження вантажу).
Дія знаку не поширюється на транспортні засоби, що рухаються за встановленими маршрутами.
Дія знаку, за наявності під ним таблички , не поширюється на водіїв з інвалідністю, які керують мотоколяскою або автомобілем, позначеними розпізнавальним знаком “Водій з інвалідністю”, на водіїв, які перевозять пасажирів з інвалідністю, за умови наявності документів, що підтверджують інвалідність пасажирів (крім пасажирів з явними ознаками інвалідності).
Зона дії знаку - від місця встановлення до найближчого перехрестя за ним, а в населених пунктах, де немає перехресть, - до кінця населеного пункту. Дія знаку не переривається в місцях виїзду з прилеглих до дороги територій і в місцях перехрещення (прилягання) з польовими, лісовими та іншими дорогами без покриття, перед якими не встановлено знаки пріоритету.
Дія знаку поширюється лише на той бік дороги, на якому він встановлений.
Зона дії знаку може бути зменшена табличкою на початку зони дії, а також установленням у кінці його зони дії дублюючого знаку з табличкою .
Знак може застосовуватися разом з розміткою , при цьому зона його дії визначається за протяжністю лінії розмітки.
Що вважається безпечною дистанцією?
Безпечна дистанція — відстань до транспортного засобу, що рухається попереду по тій самій смузі, яка у разі його раптового гальмування або зупинки дасть можливість водієві транспортного засобу, що рухається позаду, запобігти зіткненню без здійснення будь-якого маневру (п. 1.10)
Якому транспортному засобу дозволено рух прямо в зображеній ситуації?
Знак дозволяє рух лише праворуч або ліворуч. Знак дозволяє також розворот транспортних засобів. Дія знаку не поширюється на транспортні засоби, що рухаються за встановленими маршрутами. Дія знаку поширюється на перехрещення проїзних частин, перед яким він встановлений.
Як має рухатися нерейковий транспортний засіб на дорозі, яка має по дві й більше смуг для руху в кожному напрямку, вільній від інших транспортних засобів, якщо немає необхідності виконувати маневри?
На дорогах, які мають дві і більше смуг для руху в одному напрямку, нерейкові транспортні засоби повинні рухатися якнайближче до правого краю проїзної частини, крім випадків, коли виконується випередження, об’їзд або перестроювання перед поворотом ліворуч чи розворотом.
Безпечною дистанцією між легковими автомобілями, які рухаються зі швидкістю 50 км на годину на сухому асфальті, можна вважати:
Це питання стосується безпеки руху. Щоб визначити безпечну дистанцію на сухій дорозі, для простоти пропонується ділити швидкість надвоє. Тобто при швидкості 100 км/год безпечна дистанція складатиме 50 метрів, при швидкості 60 км/год - 30 метрів.
Проте, досвідчені водії пропонують використовувати правило двох секунд. Можна відштовхуватися від часу, оскільки порахувати правильно секунди простіше, ніж метри. необхідно обрати на дорозі помітний орієнтир і сиежити за моментом, коли автомобіль попереду проїде його. Паралельно відрахувати 2 секунди. Якщо після відліку орієнтир опинився позаду водія - необхідно збільшити дистанцію, якщо не опинився - скоротити.
Чому саме 2 секунди? Це середні значення часу, який потрібен водієві в екстреній ситуації:
для усвідомлення ситуації необхідності дій - 0,8 секунди;
для виконаня будь-якої термінової дії (поворот керма або удар по гальмах) - 0,2 секунди.
Додаткова секунда закладена для водіїв, які не одразу розпізнають екстрену ситуацію.
Що слід зробити в разі перелому ключиці в потерпілого?
Надання першої долікарської допомоги при переломі ключиці полягає в накладенні косиночной або бинтової пов'язки з ватно-марлевим валиком, поміщеним в пахвову область. Для фіксації плечового пояса також використовують хрестоподібну пов'язку, косиночную пов'язку, пов'язку Дезо, пов'язку Вельпо.