Тренажер іспиту з ПДР для категорії T
вам потрібно вкластися у 20 хвилин та допустити не більше двох помилок
Ви відповіли на 0 питань та маєте 0 правильних відповідей
Перегляньте ваші результати
У якому напрямку Вам дозволено рух у зображеній ситуації?
Знак
Як ви повинні вчинити, наближаючись до нерегульованого пішохідного переходу?
Водій транспортного засобу, що наближається до нерегульованого пішохідного переходу, на якому перебувають пішоходи, повинен зменшити швидкість, а в разі потреби зупинитися, щоб дати дорогу пішоходам, для яких може бути створена перешкода чи небезпека.
Яка черговість проїзду даного перехрестя?
На перехресті нерівнозначних доріг водій транспортного засобу, що рухається по другорядній дорозі, повинен дати дорогу транспортним засобам, які наближаються до даного перехрещення проїзних частин по головній дорозі, незалежно від напрямку їх подальшого руху. На перехресті рівнозначних доріг водій нерейкового транспортного засобу зобов'язаний дати дорогу транспортним засобам, що наближаються праворуч, крім перехресть, де організовано круговий рух. Тобто водій, проїзджаючи перехрестя нерівнозначних доріг (перебуваючі на другорядній дорозі), повинен дати дорогу автомобілям на головній дорозі, а також автомобілям на другорядній дорозі праворуч від нього. На будь-якому нерегульованому перехресті трамвай, незалежно від напрямку його подальшого руху, має перевагу перед нерейковими транспортними засобами, що наближаються до нього по рівнозначній дорозі, крім перехресть, де організовано круговий рух.
Зображений дорожній знак застосовується:
Знак позначає місця та майданчики для стоянки транспортних засобів. Знак із табличками , , , позначає стоянки поблизу станцій метро та зупинок маршрутних транспортних засобів.
Знак із табличкою застосовується для позначення стоянок для транспортних засобів, що здійснюють міжнародні автомобільні перевезення вантажів.
На знакові може бути нанесене зменшене зображення табличок до дорожніх знаків , , , , , , , , , , , , , , , що характеризують умови та спеціалізацію стоянки. При цьому літера "Р" може зміститися ліворуч.
На даний сигнал регулювальника рух дозволено:
На даний сигнал регулювальника (права рука витягнута вперед):
з лівого боку — дозволено рух трамвая ліворуч, нерейковим транспортним засобам — у всіх напрямках; пішоходам дозволено переходити проїзну частину за спиною регулювальника;
з боку грудей — усім транспортним засобам дозволено рух лише праворуч;
з правого боку та спини — рух усіх транспортних засобів заборонено; пішоходам дозволено переходити проїзну частину за спиною регулювальника.
Яка черговість проїзду транспортних засобів на даному перехресті?
Якщо головна дорога на перехресті змінює напрямок, водії транспортних засобів, які рухаються по ній, повинні керуватися між собою правилами проїзду перехресть рівнозначних доріг. Цим правилом повинні керуватися між собою і водії, які рухаються по другорядних дорогах.
Ви водій сірого автомобіля, вирішили перестроїтись праворуч, а водій білого автомобіля одночасно з Вами вирішив перестроїтись ліворуч. Ви:
У разі перестроювання водій повинен дати дорогу транспортним засобам, що рухаються в попутному напрямку по тій смузі, на яку він має намір перестроїтися. За одночасного перестроювання транспортних засобів, що рухаються в одному напрямку, водій, який знаходиться ліворуч, повинен дати дорогу транспортному засобу, що знаходиться праворуч.
Якщо людина знаходиться без свідомості і не має травм, її треба:
Стандартні рекомендації, як надати першу допомогу:
Оглянути місце події та переконатися в тому, що надання допомоги буде безпечним, забезпечити власну безпеку, а також безпеку потерпілого та людей навколо.
Оцінити стан потерпілого (свідомість, дихання, пульс).
За потреби викликати бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги, а також інші екстрені служби (поліцію, аварійно-рятувальну службу, службу газу тощо).
Оцінити наявність критичних кровотеч та зупинити їх.
Забезпечити прохідність дихальних шляхів.
Якщо у потерпілого відсутні ознаки життя і немає критичної кровотечі (або ви її вже ліквідували) – розпочати серцево-легеневу реанімацію.
Перевести постраждалого у стабільне становище (на боці, обличчям до себе, рука під головою, нога зігнута в коліні), якщо не йдеться про підозру на травми хребта та кісток тазу та серцево-легенева реанімація була вдалою.
Не залишати постраждалого та контролювати стан його життєвих функцій до прибуття екстрених служб.
При наявності стороннього тіла в рані необхідно:
Якщо в рану потрапило чужорідне тіло, в жодному разі не можна витягати його самостійно, щоб не травмувати поранену частину. Використовуючи стерильні марлеві тампони, необхідно робити кільце навколо підстави чужорідного тіла доти, поки кільце не стане вище, ніж саме чужорідне тіло. Потім, починаючи з боку предмета, найбільш віддаленого від серця, міцно прибинтувати захисне кільце, залишаючи вільним сам чужорідний предмет. Закріпити пов’язку потрібно на протилежному від стороннього предмета боці. Зверху накладіть стерильну марлю або інший чистий матеріал і закріпіть його шпильками або пластиром. Коли накладають стерильну пов’язку, потрібно враховувати характер і місце розташування предмета в рані. Чужорідний предмет важливо зробити нерухомим, але при цьому пов’язка не має бути тугою і такою, що давить. Видалення тіла з рани слід залишити для лікаря, бо без спеціальних навичок не завжди можна оцінити глибину проникнення чужорідного тіла, також можливі наслідки і ускладнення при неправильних заходах із видалення тіла.