Головна Тести ПДР 20 випадкових питань
20 випадкових питань з ПДР України
з коментарями, поясненнями до запитань та правильними відповідями
Ви відповіли на 0 питань та маєте 0 правильних відповідей
Перегляньте ваші результати
Який із зображених дорожніх знаків надає перевагу стосовно зустрічних транспортних засобів на вузькій ділянці дороги?
Знак позначає вузьку ділянку дороги, під час руху якою водій має перевагу стосовно зустрічних транспортних засобів. Знак встановлюється безпосередньо перед вузькою ділянкою дороги.
Який із зображених дорожніх знаків забороняє проїзд без обов'язкової зупинки перед контрольними пунктами?
Знак забороняє проїзд без зупинки перед контрольними пунктами (дорожня станція патрульної поліції, карантинний пост, прикордонна зона, закрита територія, пункт оплати проїзду на платних дорогах тощо). Застосовується лише за умови обов’язкового поетапного обмеження швидкості руху шляхом попереднього встановлення необхідної кількості знаків та (або) згідно з вимогами пункту 12.10 цих Правил.
Ви, водій автомобіля, виїжджаючи з житлової зони, повинні дати дорогу:
Виїжджаючи на дорогу з житлової зони, дворів, місць стоянки, автозаправних станцій та інших прилеглих територій, водій повинен перед проїзною частиною чи тротуаром дати дорогу пішоходам і транспортним засобам, що рухаються по ній, а з’їжджаючи з дороги — велосипедистам і пішоходам, напрямок руху яких він перетинає.
Чи дозволено в даній ситуації рух водієві автомобіля?
Сигнали регулювальника мають перевагу перед сигналами світлофорів та вимогами дорожніх знаків і є обов'язковими для виконання. На даний сигнал регулювальника (руки витягнуті в сторони, опущені або права рука зігнута перед грудьми) з лівого і правого боків — дозволено рух трамвая прямо, нерейковим транспортним засобам — прямо і праворуч. З боку грудей і спини — рух усіх транспортних засобів і пішоходів заборонено.
Проїжджаючи дане перехрестя, Ви повинні:
Якщо головна дорога на перехресті змінює напрямок, водії транспортних засобів, які рухаються по ній, повинні керуватися між собою правилами проїзду перехресть рівнозначних доріг. Цим правилом повинні керуватися між собою і водії, які рухаються по другорядних дорогах.
Чи може даний транспортний засіб рухатися по крайній лівій смузі?
Транспортні засоби, швидкість руху яких не повинна перевищувати 40 км/год. або які з технічних причин не можуть розвивати таку швидкість, повинні рухатися якнайближче до правого краю проїзної частини, крім випадків, коли виконується обгін, об’їзд або перестроювання перед поворотом ліворуч чи розворотом.
Який із зображених знаків забороняє стоянку тільки в непарні числа місяця?
Знак забороняє стоянку транспортних засобів в непарні числа місяця.
Дія знаку не поширюється на водіїв з інвалідністю, які керують мотоколяскою або автомобілем, позначеними розпізнавальним знаком «Водій з інвалідністю» , на водіїв, які перевозять пасажирів з інвалідністю, за умови наявності документів, що підтверджують інвалідність пасажирів (крім пасажирів з явними ознаками інвалідності).
Дія знаку не поширюється на таксі з увімкненим таксометром.
Зона дії знаку - від місця встановлення до найближчого перехрестя за ним, а в населених пунктах, де немає перехресть, - до кінця населеного пункту. Дія знаку не переривається в місцях виїзду з прилеглих до дороги територій і в місцях перехрещення (прилягання) з польовими, лісовими та іншими дорогами без покриття, перед якими не встановлено знаки пріоритету.
Дія знаку поширюється лише на той бік дороги, на якому він встановлений.
У разі одночасного застосування знаків і час перестановки транспортних засобів з одного боку дороги на інший - з 19 до 24 год.
Зона дії знаку може бути зменшена табличкою на початку зони дії, а також установленням у кінці його зони дії дублюючого знаку з табличкою .
Зображена табличка вказує:
Табличка застосовується із знаками , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , і для зазначення напрямку дії знаків, розташованих безпосередньо перед перехрестям, або напрямки руху до позначених об’єктів, що розташовані безпосередньо біля дороги.
Табличка із знаками , , зазначає розташування майданчиків для стоянки відносно дороги, а із знаками , , і інформує про ділянки виконання дорожніх робіт.
Ви водій білого автомобіля, вирішили перестроїтись ліворуч. Ваші дії:
У разі перестроювання водій повинен дати дорогу транспортним засобам, що рухаються в попутному напрямку по тій смузі, на яку він має намір перестроїтися. За одночасного перестроювання транспортних засобів, що рухаються в одному напрямку, водій, який знаходиться ліворуч, повинен дати дорогу транспортному засобу, що знаходиться праворуч.
У яких напрямках Вам дозволено рух у зображеній ситуації?
Знак дозволяє рух лише ліворуч. Знак дозволяє також розворот транспортних засобів. Дія знаку не поширюється на транспортні засоби, що рухаються за встановленими маршрутами. Дія знаку поширюється на перехрещення проїзних частин, перед яким він встановлений.
Як повинен вчинити водій червоного автомобіля, що збирається повертати праворуч, у даній ситуації?
Під час руху в напрямку стрілки, ввімкнутої в додатковій секції одночасно з жовтим або червоним сигналом світлофора, водій має дати дорогу транспортним засобам, що рухаються з інших напрямків. Під час руху в напрямку стрілки зеленого кольору на таблиці, встановленій на рівні червоного сигналу світлофора із вертикальним розташуванням сигналів, водій повинен зайняти крайню праву (ліву) смугу руху та дати дорогу транспортним засобам і пішоходам, що рухаються з інших напрямків.
Який із зображених дорожніх знаків забороняє рух транспортних засобів, маса яких перевищує 7 т?
Знак забороняє рух транспортних засобів, у тому числі їх составів, загальна фактична маса яких перевищує зазначену на знаку.
Зона дії знаку - від місця встановлення до найближчого перехрестя за ним, а в населених пунктах, де немає перехресть, - до кінця населеного пункту. Дія знаку не переривається в місцях виїзду з прилеглих до дороги територій і в місцях перехрещення (прилягання) з польовими, лісовими та іншими дорогами без покриття, перед якими не встановлено знаки пріоритету.
Чи дозволений розворот у технологічних розривах розділювальної смуги на автомагістралі?
На автомагістралях і дорогах для автомобілів забороняється:
a) рух тракторів, самохідних машин і механізмів;
б) рух вантажних транспортних засобів із дозволеною максимальною масою понад 3,5 т поза першою і другою смугами руху (за винятком повороту ліворуч чи розвороту на дорогах для автомобілів); в) зупинка поза спеціальними місцями для стоянки, позначеними дорожніми знаками або ; г) розворот і в’їзд у технологічні розриви розділювальної смуги;
ґ) рух заднім ходом;
д) навчальна їзда.
Чи дозволено водієві жовтого автомобіля виконати обгін синього так, як показано на малюнку?
Знвак разом з знаком (який проїзджає вантажний автомобіль) поза населеними пунктами встановлюється на відстані щонайменше 50 м до початку небезпечної ділянки. Обгін на залізничних переїздах і ближче ніж за 100 м перед ними заборонено.