Головна Тести ПДР Додаткові питання щодо категорій В1, В (Загальні)
Ви відповіли на 0 питань та маєте 0 правильних відповідей
Перегляньте ваші результати
Ви, як водій автомобіля, маєте право використовувати узбіччя:
Зупинка і стоянка транспортних засобів на дорозі повинні здійснюватись у спеціально відведених місцях чи на узбіччі. За відсутності спеціально відведених місць чи узбіччя або коли зупинка чи стоянка там неможливі, вони дозволяються біля правого краю проїзної частини (якомога правіше, щоб не перешкоджати іншим учасникам дорожнього руху).
З якого віку надається право на керування транспортними засобами категорії В?
Право на керування автомобілями, колісними тракторами, самохідними машинами, сільськогосподарською технікою, іншими механізмами, які експлуатуються на вулично-дорожній мережі, всіх типів (категорії В1, В, С1, С), за винятком автобусів, трамваїв і тролейбусів, може бути надано з 18-річного віку.
Кожна особа, під час проходження навчання практичному водінню на легковому автомобілі (категорія В), зобов'язана отримати:
У відповідності до типової навчальної програми підготовки водіїв транспортних засобів категорії В (затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 2 березня 2010 р. № 229) під час проходження навчання практичному водінню поміж іншого передбачено:
керування транспортним засобом на майданчику;
рух заднім ходом з використанням різних способів стеження за дорогою (через заднє або бокове вікно, відкриті двері кабіни, за допомогою дзеркал заднього виду)
керування транспортним засобом у темну пору доби.
Рухаючись у темну пору доби, водій механічного транспортного засобу незалежно від ступеня освітлення дороги повинен ввімкнути такі зовнішні світлові пристрої:
У темну пору доби та в умовах недостатньої видимості незалежно від ступеня освітлення дороги, а також у тунелях на транспортному засобі, що рухається, повинні бути ввімкнені такі світлові пристрої:
a) на всіх механічних транспортних засобах — фари ближнього (дальнього) світла;
б) на мопедах (велосипедах) і гужових возах (санях) — фари або ліхтарі;
в) на причепах та транспортних засобах, що буксируються, — габаритні ліхтарі.
В умовах недостатньої видимості на механічних транспортних засобах дозволяється замість фар ближнього (дальнього) світла ввімкнути протитуманні фари.
Як має рухатися нерейковий транспортний засіб на дорозі, яка має по дві й більше смуг для руху в кожному напрямку, вільній від інших транспортних засобів, якщо немає необхідності виконувати маневри?
На дорогах, які мають дві і більше смуг для руху в одному напрямку, нерейкові транспортні засоби повинні рухатися якнайближче до правого краю проїзної частини, крім випадків, коли виконується випередження, об'їзд або перестроювання перед поворотом ліворуч чи розворотом.
Водій, який рухається по перехрестю, де організовано круговий рух, не маючи наміру змінювати своєї смуги, зобов'язаний:
Водій повинен подавати сигнали світловими покажчиками повороту відповідного напрямку:
a) перед початком руху і зупинкою;
б) перед перестроюванням, поворотом або розворотом.
Рухаючись поза населеним пунктом у світлу пору доби, водій механічного транспортного засобу повинен увімкнути
На всіх механічних транспортних засобах поза населеними пунктами повинні бути ввімкнені денні ходові вогні, а в разі їх відсутності в конструкції транспортного засобу - ближнє світло фар.
Ви рухаєтесь на автомобілі, у якого несправні світлові покажчики поворотів, але Вам необхідно повернути праворуч. Ваші дії:
У разі відсутності або несправності світлових покажчиків повороту сигнали початку руху від правого краю проїзної частини, зупинки зліва, повороту ліворуч, розвороту або перестроювання на смугу руху ліворуч подаються лівою рукою, витягнутою вбік, або правою рукою, витягнутою вбік і зігнутою у лікті під прямим кутом угору. Сигнали початку руху від лівого краю проїзної частини, зупинки справа, повороту праворуч, перестроювання на смугу руху праворуч подаються правою рукою, витягнутою вбік, або лівою рукою, витягнутою вбік і зігнутою у лікті під прямим кутом угору.
Що з переліченого нижче входить в обов'язки учасників дорожнього руху?
Для забезпечення безпеки дорожнього руху водій зобов'язаний:
б) бути уважним,стежити за дорожньою обстановкою,відповідно реагувати на її зміну,стежити за правильністю розміщення та кріплення вантажу,технічним станом транспортного засобу і не відволікатися від керування цим засобом у дорозі;
ґ) не забруднювати проїзну частину та смугу відведення автомобільних доріг;
д) не створювати своїми діями загрози безпеці дорожнього руху;
е) повідомляти дорожньоексплуатаційним організаціям або уповноваженим підрозділам Національної поліції про виявлені факти створення перешкод для дорожнього руху.
Які документи повинен мати при собі водій механічного транспортного засобу?
Водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі:
а) посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії;
б) реєстраційний документ на транспортний засіб;
ґ) поліс (сертифікат) обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.
Яку максимальну кількість пасажирів має право перевозити водій з категорією “В”?
Легковий автомобіль - автомобіль з кількістю місць для сидіння не більше дев'яти, з місцем водія включно, який за своєю конструкцією та обладнанням призначений для перевезення пасажирів та їх багажу із забезпеченням необхідного комфорту та безпеки (п. 1.10)
Зміст навчального матеріалу та кількість практичних годин для проходження навчання практичному водінню на легковому автомобілі (категорія В), визначається:
Відповідно до ст. 20 Закону України "Про дорожній рух" зміст навчального матеріалу та кількість практичних годин для проходження навчання практичному водінню на легковому автомобілі (категорія "В") визначається типовою навчальною програмою підготовки та перепідготовки водіїв транспортних засобів.