Головна Тести ПДР Додаткові питання щодо категорій C1, C (Будова і терміни)

Питання 1602

Коментарі
Пункт ПДР

Скласти іспит

Ви як водій вантажного автомобіля маєте право перевозити?

89.7%правильних відповідей
+1
-1
Вантажний автомобіль — автомобіль, який за своєю конструкцією та обладнанням призначений для перевезення вантажів (п. 1.10)
Попереднє питання Наступне питання

Питання 1603

Коментарі
Пункт ПДР

Скласти іспит

Куди світять фари головного освітлення з європейської та американської класифікації у автомобілів з лівим кермом?

75.7%правильних відповідей
+1
-1
Європейські та американські стандарти регламентують форму світла фар наступним чином: праве узбіччя освітлене добре, знаки і перешкоди праворуч виявляються краще, при цьому зустрічна смуга, навпаки, освітлена менше, що дає змогу не сліпити інших водіїв.
Попереднє питання Наступне питання

Питання 1604

Коментарі
Пункт ПДР

Скласти іспит

Вкажіть метод визначення причини надмірного зношення шин керованих коліс.

86.6%правильних відповідей
+1
-1
Кут розвалу коліс - це кут між вертикальною площиною і площиною обертання колеса. Кут розвалу повинен відповідати нормативній технічній документації для конкретної марки автомобіля. Якщо кут розвалу більший або менший за номінальне значення - автомобіль стає погано керованим, а покришки коліс зношуються швидше. Кут розвалу вимірюється і регулюється за допомогою спеціальних технічних засобів - стендів вимірювання кутів установки коліс.
Попереднє питання Наступне питання

Питання 1605

Коментарі
Пункт ПДР

Скласти іспит

Як визначити за краплиною моторної оливи потрапляння в систему мащення охолоджувальної рідини?

82.9%правильних відповідей
+1
-1
Однією з ознак наявності охолоджувальної рідини в моторній оливі є зміна кольору оливи на щупі на молочно-білий. Попадання антифризу в моторну оливу є першочерговою причиною передчасного виходу з ладу фільтра в дизельному двигуні та загального недостатнього змащення.
Попереднє питання Наступне питання

Питання 1606

Коментарі
Пункт ПДР

Скласти іспит

Як позначиться на автомобілі порушення герметичності гальмівної камери з одного боку під час гальмування?

86.4%правильних відповідей
+1
-1
Коли герметичність гідравліки гальмівної системи порушена, робоча рідина може витікати, про що свідчитиме падіння рівня гальмівної рідини.
У такому разі одним із наслідків може бути відхилення автомобіля в бік під час гальмування.

Найчастіше причина криється в гальмівному механізмі одного з коліс або наявна проблема з гідравлікою, через що тиск у системі падає і поршень циліндра не може достатньо ефективно притиснути колодку до гальмівного диска.

Коли є відмінності в спрацьовуванні гальм праворуч і ліворуч, тоді під час гальмування і відбувається відведення в бік. Автомобіль відхиляється в той бік, з якого колодки сильніше притискаються до диска.
Попереднє питання Наступне питання

Питання 1607

Коментарі
Пункт ПДР

Скласти іспит

Чи дозволено змішувати охолоджувальні рідини різних кольорів?

96.8%правильних відповідей
+1
-1
Антифриз — водні розчини деяких речовин (етиленгліколю, пропіленгліколю, гліцерину, неорганічних солей), що не замерзають при температурах нижчих 0 °C. Їх застосовують в системах охолодження автомобілів при температурах навколишнього повітря від -75° до 0 °C.

Заводи, які виробляють охолоджуючі рідини, вводять у формулу певний пігмен т- барвник: синій, зелений, червоний, фіолетовий і жовтий. Незалежно від кольору, будь-який сучасний антифриз приблизно на 80% складається з суміші одноатомного спирту (етиленгліколю або пропіленгліколю) і води. Решта 20% у складі будь-якого сучасного антифризу — це різноманітні присадки. Вони необхідні для того, щоб захищати металеві та гумові деталі, з якими стикається ця рідина, від корозії і руйнування під впливом спирту.

Щодо кольорів охолоджуючих рідин існує декілька класифікацій. Навіть можна знайти антифризи різних кольорів, але вони будуть однакові за хімічним складом. Та все ж антикорозійні присадки у них можуть бути різні, а тому не можна їх змішувати.

Що буде, якщо змішати охолоджувальні рідини різних кольорів?

Оскільки антифризи різного кольору мають у своєму складі різні присадки, то точно сказати, як вони будуть реагувати один з одним при змішуванні, досить важко. При цьому наслідки додавання охолоджуючої рідини одного типу в інший, цілком можуть проявитися не відразу, а тільки через деякий час, і бути досить негативними.

В кращому разі утворюється суміш, яка вже не буде охолоджувальною рідиною в повному сенсі цього слова. Вона перестане ефективно підтримувати температуру двигуна у робочому діапазоні і незабаром зажадає заміни із-за повної втрати своїх властивостей.

У гіршому випадку хімічні речовини, що знаходяться в складі охолоджуючих рідин, прореагують один з одним так, що доведеться промивати або навіть усувати виниклі несправності і відмови вузлів та агрегатів системи охолодження.

Наприклад, зелена рідина при змішуванні з червоною або жовтою може перетворитись на гель. А гель по системі вже не прокачується і не працює як охолоджувач. Також може утворитись осад у вигляді пластівців при змішуванні антифризів на основі етиленгліколю і пропіленгліколю.
Попереднє питання Наступне питання

Питання 1608

Коментарі
Пункт ПДР

Скласти іспит

Виберіть правильну відповідь.

89.6%правильних відповідей
+1
-1
Під час заміни гальмівних колодок з одного боку треба замінити колодки і з іншого боку. Це важливо для забезпечення рівномірного і ефективного гальмування на всіх колесах.
Попереднє питання Наступне питання

Питання 1609

Коментарі
Пункт ПДР

Скласти іспит

Що може стати наслідком повного зносу фрикційних накладок гальмівних колодок?

73.6%правильних відповідей
+1
-1
Фрикційні накладки в процесі експлуатації схильні до зносу, їх товщина поступово зменшується, що призводить до зниження надійності роботи гальм. Як правило, одна накладка служить 15-30 тисяч км пробігу, після чого її необхідно замінити.
Попереднє питання Наступне питання

Питання 1610

Коментарі
Пункт ПДР

Скласти іспит

Яку функцію виконує обмежувальний клапан тиску в пневматичному приводі гальмівної системи передньої осі?

81.4%правильних відповідей
+1
-1
Для ефективнішого гальмування на слизькій дорозі необхідно зменшити гальмівне зусилля на передніх колесах. Для цього використовують спеціальні обмежувальні клапани різних конструкцій, які зменшують гальмівний тиск у передніх гальмівних камерах під час гальмування на слизькій дорозі.
Попереднє питання Наступне питання

Питання 1611

Коментарі
Пункт ПДР

Скласти іспит

Для чого потрібен прискорювальний клапан в пневматичному приводі гальмівної системи?

77.1%правильних відповідей
+1
-1
Клапан прискорювальний - керуючий компонент гальмівної системи з пневмоприводом. Клапанний вузол, що розподіляє потоки стисненого повітря між елементами пневмосистеми відповідно до режимів роботи гальм.

На нього покладається дві функції: скорочення часу спрацьовування гальмівних колісних механізмів задніх вісей та підвищення ефективності роботи стоянкової і запасної гальмівними системами.

Цими агрегатами обладнуються вантажні транспортні засоби та автобуси, рідше цей агрегат використовують на причепах і напівпричепах.
Попереднє питання Наступне питання

Питання 1612

Коментарі
Пункт ПДР

Скласти іспит

Які гальмівні механізми задіяні під час увімкнення гірського гальма?

64%правильних відповідей
+1
-1
Моторне гальмо (гірське гальмо) являє собою двигун автомобіля, обладнаний додатковими пристроями вимкнення подачі палива і повороту заслінок у випускному трубопроводі, що створюють додатковий опір.

Під час гальмування водій за допомогою пневматичного приводу повертає заслінку в трубі глушника в закрите положення і переміщає рейку паливного насоса високого тиску в положення нульової подачі палива в двигун.

Внаслідок цих дій двигун автомобіля глушиться (але обертання колінчастого вала не припиняється) і унеможливлюється випуск повітря з циліндрів через випускний тракт. У такті випуску поршень прагне виштовхнути повітря через випускний трубопровід. При цьому поршень відчуває опір, багаторазово стискаючи повітря.

Наслідком цього опору переміщенню поршня є сповільнення обертання колінчастого вала, і, отже, передача від нього через трансмісію гальмівного моменту до ведучих коліс автомобіля.
Попереднє питання Наступне питання

Питання 1613

Коментарі
Пункт ПДР

Скласти іспит

Що таке ресивер?

84.9%правильних відповідей
+1
-1
У ресиверах зберігається запас стисненого повітря. Пневматичні гальма обладнані двома ресиверами. Перший ресивер обладнаний запобіжним клапаном і краном для зливу конденсату. На другому ресивері є тільки кран для зливу конденсату. Запобіжний клапан, який контролює тиск у другому балоні, встановлений далі по магістралі в гальмівному крані.
Попереднє питання Наступне питання

Питання 1614

Коментарі
Пункт ПДР

Скласти іспит

Куди дівається повітря після відпускання педалі гальма?

76.8%правильних відповідей
+1
-1
Коли водій відпускає педаль гальма, стиснене повітря не повертається назад у систему, а виходить через клапани скидання в атмосферу.
Попереднє питання Наступне питання

Питання 1615

Коментарі
Пункт ПДР

Скласти іспит

Вкажіть метод визначення причини різкого збільшення зусилля на кермовому колесі.

79%правильних відповідей
+1
-1
Для усунення характерних ознак несправного стану системи керуванням напряму руху в легкових і вантажних автомобілях (таких, як шуми, вібрація та ривки), слід провести візуальний огляд елементів системи (вузлів і деталей) в оглядовій ямі або на естакаді для визначення наявності або відсутності вільного ходу в шарнірах кермових тяг. Також необхідно за допомогою динамометра визначити силу тертя в механізмах системи та перевірити герметичність повітропроводу й рівень тиску в бачку оливи.
Попереднє питання Наступне питання

Питання 1616

Коментарі
Пункт ПДР

Скласти іспит

Вкажіть метод визначення причини, з якої двигун не запускається, коли обертається стартер.

87.8%правильних відповідей
+1
-1
Визначення причини, з якої двигун не запускається під час обертання стартером, вимагає від вас проведення деяких діагностичних заходів. Ось кілька кроків, які можна виконати:
Перевірка палива: переконайтеся, що в баку достатньо пального; перевірте роботу паливного насоса; перевірте фільтр палива на наявність засмічень.
Перевірка іскри: переконайтеся, що свічі запалювання чисті і не зношені; перевірте наявність іскри під час спроби запуск.
Перевірка системи запалювання: перевірте роботу катушки запалювання; перевірте правильність роботи системи запалювання.
Перевірка впускно-випускної системи: переконайтеся, що впускна система чиста та не засмічена.
Перевірка системи впуску повітря: переконайтеся, що фільтр повітря чистий і не забруднений.
Перевірка системи випуску: переконайтеся, що випускна система не має утворень та перешкод.
Електронна діагностика: використовуйте електронні засоби діагностики, які дозволяють зчитувати помилки і дані з електронних систем.

Якщо ви не можете визначити причину самостійно, рекомендується звернутися до кваліфікованого майстра або автомайстерні для детальної діагностики та ремонту.
Попереднє питання Наступне питання

Питання 1617

Коментарі
Пункт ПДР

Скласти іспит

Вкажіть метод визначення причини нестабільних обертів холостого ходу.

78.3%правильних відповідей
+1
-1
Метод зупинки шляхом відключення паливних форсунок по черзі полягає у відключенні паливних форсунок по черзі для визначення, яка з них може бути причиною нестабільних обертів холостого ходу. Коли ви відключаєте певну форсунку, і оберти холостого ходу стають більш стабільними, це може вказувати на проблему із цією конкретною форсункою або системою, яка нею керує.
Попереднє питання Наступне питання

Питання 1618

Коментарі
Пункт ПДР

Скласти іспит

Чим відрізняється інжекторний двигун від карбюраторного?

78.5%правильних відповідей
+1
-1
Інжекторний і карбюраторний двигуни відрізняються способом подачі пального в систему згоряння.

Карбюраторний двигун:
У карбюраторних двигунах паливо та повітря змішуються в карбюраторі перед подачею в циліндри.
Карбюратор відповідає за забезпечення правильного співвідношення палива та повітря в змішувальному просторі.

Інжекторний двигун:
У інжекторних двигунах паливо вприсковується безпосередньо в камеру згоряння за допомогою форсунок.
Система вприскування (інжектор) контролює точність дозування палива та розподіл його в кожному циліндрі.

Основні відмінності:
Подача палива: У карбюраторних двигунах паливо змішується з повітрям у карбюраторі, тоді як у інжекторних - вприсковується безпосередньо в циліндри.
Керування системою: Система вприскування у інжекторних двигунах зазвичай дозволяє кращий контроль над дозуванням палива та адаптацією до різних умов експлуатації, що може позитивно впливати на ефективність та викиди.
Ефективність: Інжекторні системи зазвичай дозволяють оптимізувати споживання палива та забезпечують кращий відгук на зміни умов експлуатації, що може призводити до більшої ефективності.

На сучасних автомобілях часто використовують інжекторні системи, оскільки вони дозволяють більш точний та ефективний контроль над подачею палива.
Попереднє питання Наступне питання

Питання 1619

Коментарі
Пункт ПДР

Скласти іспит

За рахунок чого запалюється паливо в дизельних двигунах?

79.7%правильних відповідей
+1
-1
Запалювання палива в дизельних двигунах відбувається за рахунок різкого підвищення тиску і температури. Основні етапи цього процесу виглядають наступним чином:

Вприскування палива: дизельне паливо вприсковується безпосередньо в циліндр за допомогою форсунки.
Стиснення повітря: повітря стискається в циліндрі за допомогою поршня до високого тиску та температури.
Самозаймання: при досягненні високого тиску та температури, паливо самозаймається без необхідності іскри, як у бензинових двигунах. Самозаймання відбувається завдяки властивостям дизельного палива, яке самозаймається при високих температурах та тиску.

Таким чином, в дизельних двигунах займання палива відбувається без використання свічок запалювання та іскри, як це має місце у бензинових двигунах. Цей процес дозволяє дизельним двигунам працювати більш ефективно за умов, таких як великі навантаження та важкі умови експлуатації.
Попереднє питання Наступне питання

Питання 1620

Коментарі
Пункт ПДР

Скласти іспит

За рахунок чого запалюється робоча суміш в бензинових двигунах?

86.9%правильних відповідей
+1
-1
Запалювання робочої суміші в бензинових двигунах відбувається за рахунок електричного розряду свічки запалювання. У момент, коли поршень перебуває в верхньому положенні (верхівка ходу), свічка запалювання створює іскру, яка викликає запалення змішаного повітря та пального у циліндрі. Цей процес викликає вибух, який запускає робочий цикл двигуна.
Попереднє питання Наступне питання

Питання 1621

Коментарі
Пункт ПДР

Скласти іспит

Рівень охолоджуючої рідини в розширювальному бачку нижче норми, а її щільність вище норми, що вказує:

64.9%правильних відповідей
+1
-1
Якщо рівень охолоджуючої рідини в розширювальному бачку нижче норми, а її густина вище норми, то це вказує на википання рідини з причини експлуатації автомобіля з підвищеним температурним режимом роботи двигуна, що також призводить до втрати потужності двигуна, перевитрати палива і масла, швидкого зношення деталей двигуна.
Попереднє питання Наступне питання

Питання 1622

Коментарі
Пункт ПДР

Скласти іспит

Рівень охолоджуючої рідини в розширювальному бачку нижче норми, а її щільність дорівнює нормі, що вказує:

62.2%правильних відповідей
+1
-1
Якщо рівень охолоджуючої рідини в розширювальному бачку нижче норми, а її густина дорівнює нормі, то це вказує на зовнішню або внутрішню негерметичність системи охолодження двигуна. Підтікання рідини можливе через пошкодження серцевини радіатора, нещільність з’єднання патрубків, зношення підшипників рідинного насоса, через прогорання прокладки головки блока циліндрів.
Попереднє питання Наступне питання

Питання 1623

Коментарі
Пункт ПДР

Скласти іспит

Що не впливає на вибір тягово-зчіпного безпроміжкового пристрою?

67.5%правильних відповідей
+1
-1
На вибір тягово-зчіпного безпроміжкового пристрою не впливає довжина причепа.
Попереднє питання Наступне питання

Питання 1624

Коментарі
Пункт ПДР

Скласти іспит

Який з перелічених елементів не характерний для гакового тягово-зчіпного пристрою?

63.6%правильних відповідей
+1
-1
Не характерним для гакового тягово-зчіпного пристрою є напрямний фланець.
Попереднє питання Наступне питання

Питання 1625

Коментарі
Пункт ПДР

Скласти іспит

Які два основних типи зчіпних пристроїв для вантажних транспортних засобів?

69.6%правильних відповідей
+1
-1
Для вантажних автомобілів використовують два основних типи зчіпних пристроїв:
тягово-зчіпний
сідельний

Різновидністю причепів є:
напівпричепи (з’єднується з автомобілем тягачем сідельно-зчіпним пристроєм);
причіп-розпуск (являє собою невелику раму, встановлену на одній або двох вісях з колесами й ресорною підвіскою, до якої жорстко прикріплено дишло).
Попереднє питання Наступне питання

Питання 1626

Коментарі
Пункт ПДР

Скласти іспит

Чи дозволено змішувати охолоджувальні рідини різних кольорів?

97.4%правильних відповідей
+1
-1
В сучасних легкових автомобілях встановлюється системах рідинного охолодження. В таких транспортних засобах, як охолоджувальну рідину використовують антифриз, які складаються з етиленгліколю, пропіленгліколю і різних присадок. Антифризи випускають у вигляді готової до використання рідини або концентрату.

Колір рідини не свідчить про її тип та якість. Антифриз у чистому вигляді прозорий, колір утворюється додаванням барвника виробником та слугує тільки для зовнішньої відмінності типів антифризу одного виробника. Будь-який виробник може використовувати довільні кольори для фарбування антифризу.

Проте не слід змішувати антифризи, незалежно від кольору і марки, навіть якщо вони належать до одного типу рідини. Тип антифризу визначається лише пакетом використовуваних присадок. Під час вибору антифризу слід керуватися рекомендаціями виробника автомобіля і використовувати схвалені ним марки.
Попереднє питання Наступне питання

Питання 1627

Коментарі
Пункт ПДР

Скласти іспит

Чи дозволено перевищувати рівень моторної оливи під час її заміни?

94.4%правильних відповідей
+1
-1
При заміні моторної оливи не дозволено перевищувати її рівень, тому що через її спінювання може впасти тиск в системі та виникнути оливне голодування, яке призведе до неефективного змащування деталей.
Попереднє питання Наступне питання

Питання 1628

Коментарі
Пункт ПДР

Скласти іспит

Як часто необхідно зливати воду з фільтра-відстійника на транспортних засобах з дизельними двигунами?

79.1%правильних відповідей
+1
-1
На транспортних засобах з дизельними двигунами необхідно кожен раз під час заміни паливного фільтра зливати воду з фільтра-відстійника.
Попереднє питання Наступне питання

Питання 1629

Коментарі
Пункт ПДР

Скласти іспит

До якого вузла підключена педаль гальма у пневматичній гальмівній системі?

63.9%правильних відповідей
+1
-1
Педаль гальма у пневматичній гальмовій системі приєднується до гальмівного крана через регулювальний механізм, за допомогою якого регулюється вільний хід гальмової педалі. Гальмівний кран відповідає за розподіл стиснутого повітря до гальмівних механізмів кожного колеса, що дозволяє водієві контролювати гальмування транспортного засобу за допомогою педалі гальма.
Попереднє питання Наступне питання

Питання 1630

Коментарі
Пункт ПДР

Скласти іспит

У чому основна перевага гідравлічної гальмівної системи перед пневматичною гальмівною системою?

79.2%правильних відповідей
+1
-1
Основні переваги гідравлічної гальмівної системи включають:
Ефективність гальмування: гідравлічна система зазвичай забезпечує високий рівень ефективності гальмування, оскільки рідина передає тиск від педалі гальма без значних втрат.
Більш точне керування: гідравлічна система дозволяє більш точне керування гальмами, що може бути важливим для безпеки та комфорту водія.
Компактніша конструкція: гідравлічна система може бути меншого розміру порівняно з пневматичною, що може бути важливо при обмеженому просторі або у випадку легких транспортних засобів.

Крім того, перевагою гідравлічного приводу є швидкість спрацьовування, високий ККД, простота конструкції, невеликі маса і розмір, зручність компонування апаратів приводу і трубопроводу, можливість отримання бажаного розподілу гальмівних зусиль між осями автомобіля внаслідок різних діаметрів поршнів колісних циліндрів.

Хоча обидві системи мають свої переваги та використовуються в різних групах транспортних засобів, гідравлічні гальмівні системи залишаються популярними в багатьох видах автотранспорту.
Попереднє питання Наступне питання

Питання 1631

Коментарі
Пункт ПДР

Скласти іспит

Для чого служить стартер?

93.2%правильних відповідей
+1
-1
Стартер — це електродвигун постійного струму, який призначений для запуску двигуна. Він споживає дуже великий струм (до 800 А), тому вмикати його дозволяється на час 5-10 секунд. Якщо двигун не запускається необхідно зробити перерву в 30-60 секунд перед другою спробою.
Попереднє питання Наступне питання

Для чого потрібна система охолодження двигуна?

88.3%правильних відповідей
+1
-1
Система охолодження призначається для підтримання оптимального режиму двигуна.

Двигун працює нормально тільки при постійному тепловому режимі. Якщо головка циліндрів, циліндри, поршні та інші деталі стикаються з гарячими газами перегріваються то підвищується їх знос і вигорання мастильного матеріалу. Зменшення зазорів внаслідок теплового розширення може привести до заклинюванню поршнів в циліндрах. Водночас знижується потужність із-за погіршення наповнення циліндрів. В карбюраторних двигунах перегрів може бути причиною детонації. Таких наслідків не буде, якщо охолоджувати гарячі деталі.

Однак зайве охолодження теж недопустиме. Якщо двигун переохолоджений то збільшуються затрати теплоти в процесі перетворення її в механічну енергію. Крім того паливо погано випаровується, важко займається і не повністю згорає, що понижує потужність і економічність двигуна, а також приводить до утворення нагару при неповнім згоранні палива може привести до залягання поршневих кілець і зависанню клапанів. Знос в переохолодженому двигуні теж збільшується так як проходить конденсація продуктів згорання в циліндрах, а вони будучи в рідинному стані, викликають велику корозію циліндрів, поршнів і поршневих кілець. В дизелях із-за збільшеної затримки самозгорання палива підвищується жорсткість роботи, а в карбюраторних двигунах пари бензину, конденсуючись на стінках циліндрів змивають масло і розріджують його.

Для сучасних двигунів нормальним тепловим режимом вважається такий, при якому температура рідини дорівнюватиме 85...95 °С.
Попереднє питання Наступне питання

Питання 1633

Коментарі
Пункт ПДР

Скласти іспит

Який тип системи охолодження двигуна внутрішнього згоряння найбільш поширений?

84.9%правильних відповідей
+1
-1
Найбільш поширений тип системи охолодження внутрішнього згоряння - закритого типу. У більшості сучасних автомобілів використовується система охолодження з закритим контуром, де охолоджувальна рідина (найчастіше водяно-глікольний антифриз) циркулює у внутрішньому контурі двигуна та радіаторі, а не відкритому просторі.

У закритій системі рідина циркулює через двигун, а потім проходить через радіатор, де відбувається обмін тепла з оточуючим повітрям. Після цього рідина повертається до двигуна, щоб знову відвести тепло.

Цей підхід дозволяє ефективно контролювати температуру двигуна, зменшує втрату рідини та запобігає взаємодії з повітрям, що може впливати на ефективність системи охолодження.
Попереднє питання Наступне питання

Питання 1634

Коментарі
Пункт ПДР

Скласти іспит

Для чого необхідне використання моторної оливи?

81.9%правильних відповідей
+1
-1
Використання моторної оливи в двигуні внутрішнього згоряння виконує кілька важливих функцій:

Змащення: моторна олива служить для змащування, вона утворює тонку плівку на поверхнях рухомих частин двигуна, таких як поршні, вал, шатуни та інші. Ця плівка зменшує тертя та знос, покращуючи ефективність роботи двигуна і продовжуючи термін його служби.
Відведення тепла: моторна олива також призначена для відведення тепла від нагрітих частин двигуна, вона збирає тепло від робочих поверхонь і передає його до масляного кулера, де відбувається охолодження.
Захист від корозії: олива містить спеціальні добавки, які захищають металеві поверхні від корозії та іржі.
Чищення: олива відокремлює та утримує в собі забруднення та частки, що виникають внаслідок роботи двигуна.

Загалом, моторна олива грає ключову роль у забезпеченні нормального функціонування двигуна, підвищуючи його ефективність та продовжуючи термін служби.
Попереднє питання Наступне питання

Питання 1635

Коментарі
Пункт ПДР

Скласти іспит

Для чого рекомендується замінювати моторну оливу в зимовий період?

86%правильних відповідей
+1
-1
Заміна моторної оливи в зимовий період потрібна тому, що через холод в'язкість моторної оливи різко збільшується і її ефективність знижується. Але існують моторні оливи, які можна використовувати в будь-який час року, тому що вони містять згущувальні присадки, і на літній період олива збільшує свою в'язкість.
Попереднє питання Наступне питання

Питання 1636

Коментарі
Пункт ПДР

Скласти іспит

Звідки в паливній системі дизельного двигуна необхідно періодично зливати воду?

96.4%правильних відповідей
+1
-1
В конструкцію системи живлення дизельного двигуна входить фільтр-відстійник, який розміщений в найнижчій точці цієї системи, де і залишаються частини води, що містяться в дизпаливі. Тому періодично під час відповідного технічного обслуговування необхідно зливати воду із фільтра-відстійника.
Попереднє питання Наступне питання

Питання 1637

Коментарі
Пункт ПДР

Скласти іспит

Що робити в разі заправки паливного бака дизельного двигуна бензином?

74.8%правильних відповідей
+1
-1
В разі заправки паливного бака дизельного двигуна бензином необхідно злити бензин з паливного бака і промити бак гасом.
Попереднє питання Наступне питання

Питання 1638

Коментарі
Пункт ПДР

Скласти іспит

У чому різниця між бензиновим і дизельним двигунами?

97.6%правильних відповідей
+1
-1
В разі заправки паливного бака дизельного двигуна бензином необхідно злити бензин з паливного бака і промити бак гасом.
Попереднє питання Наступне питання

Питання 1639

Коментарі
Пункт ПДР

Скласти іспит

Що включає в себе газорозподільний механізм?

94.9%правильних відповідей
+1
-1
Принципова відмінність полягає в способах формування суміші палива і повітря, її займання і згорання. У першому випадку бензинові пари, перемішані з повітрям, підпалюються електричною іскрою. А в другому самозаймання парів дизельного палива відбувається під дією високої температури попередньо стисненого повітря.
Попереднє питання Наступне питання

Питання 1640

Коментарі
Пункт ПДР

Скласти іспит

З яких основних частин складається двигун внутрішнього згоряння?

82.5%правильних відповідей
+1
-1
Механізм газорозподілу складається з таких основних деталей: розподільного вала, його привода, штовхачів, штанги, коромисла, впускних і випускних клапанів.
Попереднє питання Наступне питання

Питання 1641

Коментарі
Пункт ПДР

Скласти іспит

За рахунок чого працює двигун внутрішнього згоряння?

90.5%правильних відповідей
+1
-1
Двигун внутрішнього згоряння працює за рахунок згоряння паливоповітряної суміші в циліндрах двигуна. Точніше, цей процес включає в себе згоряння суміші палива (бензину або дизельного пального) та кисню з повітря. Під час спалення утворюється велика кількість газів, що створює тиск. Цей тиск використовується для приведення в рух поршня в циліндрі, а в результаті — для обертання колінчастого вала і виведення енергії.
Отже, основний принцип роботи двигуна внутрішнього згоряння полягає у використанні енергії, яка вивільняється під час згоряння палива, яка використовується для приведення в рух автомобіля чи іншого транспортного засобу.
Попереднє питання Наступне питання

Питання 1642

Коментарі
Пункт ПДР

Скласти іспит

Назвіть основне призначення системи запалювання.

97.7%правильних відповідей
+1
-1
Основне призначення системи запалювання у двигуні внутрішнього згоряння - це забезпечення займання (вибуху) паливоповітряної суміші в циліндрі двигуна. Таке займання спричиняє спалах пального і початок процесу згоряння, який в свою чергу створює потрібний тиск і температуру для приведення в рух поршня та обертання колінчастого вала. Отже, правильне займання паливоповітряної суміші є ключовим для ефективної роботи двигуна. Управління займанням здійснюється за допомогою системи запалювання, яка може використовувати іскри від свічок запалювання (у бензинових двигунах) або стиснення повітря (у дизельних двигунах).
Попереднє питання Наступне питання

Питання 1643

Коментарі
Пункт ПДР

Скласти іспит

Чи потрібна система запалювання для дизельного двигуна?

80.4%правильних відповідей
+1
-1
Дизельні двигуни працюють за принципом спонтанного займання і у них не використовується система запалювання, яка є характерною для бензинових двигунів. У дизельних двигунах займання відбувається за рахунок підвищення тиску повітря в циліндрі під час стиснення.
Попереднє питання Наступне питання

Питання 1644

Коментарі
Пункт ПДР

Скласти іспит

Для чого необхідна муфта зчеплення в трансмісії?

71.6%правильних відповідей
+1
-1
Муфта зчеплення, яка входить до складу трансмісії автомобіля призначена для:
тимчасового від’єднання двигуна від трансмісії;
плавного приєднання двигуна до трансмісії;
згладжування вібрацій.
Попереднє питання Наступне питання

Питання 1645

Коментарі
Пункт ПДР

Скласти іспит

Назвіть тип гальмівної системи, що найчастіше застосовується у вантажних автомобілях і автобусах.

80.9%правильних відповідей
+1
-1
У вантажних автомобілях і автобусах часто застосовується пневматична гальмівна система.
Пневматична гальмівна система використовує стиснене повітря в гальмівними механізмами. Ця система надійна та ефективна для великих транспортних засобів, таких як вантажівки та автобуси, оскільки вона забезпечує швидке реагування та можливість використання гальм на всіх колесах одночасно.
Попереднє питання Наступне питання

Питання 1646

Коментарі
Пункт ПДР

Скласти іспит

Як дізнатися сторону встановлення колеса і шини з направленим малюнком протектора?

93%правильних відповідей
+1
-1
Напрямок обертання вказується на бічній стороні шини, де має бути вказано малюнок протектора та позначка "Rotation" або "Direction". Зазвичай на бічній стороні шини вказується стрілка чи слово "Rotation", що вказує напрямок, у якому шина повинна обертатися під час руху автомобіля. Таким чином, для правильного встановлення шин із направленим протектором важливо враховувати це маркування та встановлювати їх так, щоб напрямок обертання відповідав вказівкам на бічній стороні кожної шини.
Попереднє питання Наступне питання

Питання 1647

Коментарі
Пункт ПДР

Скласти іспит

Для чого здійснюють балансування шин?

87.1%правильних відповідей
+1
-1
Балансування шин виконується для запобігання биттю колеса під час руху. Невірний баланс шин може призводити до вібрацій і нерівномірного зносу шин, що може впливати на комфорт водіння, тривалість експлуатації шин і елементів підвіски автомобіля. Вібрації в колесах можуть бути відчутні під час руху, а також призводити до збільшеного зносу підшипників і інших елементів підвіски. Балансування шин допомагає розподілити вагу рівномірно навколо обода колеса.
Попереднє питання Наступне питання

Питання 1648

Коментарі
Пункт ПДР

Скласти іспит

Які бувають типи шин?

92.8%правильних відповідей
+1
-1
За своїм конструктивним виконанням шини поділяються на камерні та безкамерні. Камерні відійшли в минуле. Крім того, що у коліс з камерними шинами існують додаткові труднощі з шиномонтажем, вони дуже чутливі до проколів. Застосування безкамерних шин підвищує безпеку, оскільки внутрішній шар, що герметизує, обволікає цвях або інший предмет, який проколов шину, за рахунок чого вихід повітря значно сповільнюється.
Попереднє питання Наступне питання

Питання 1649

Коментарі
Пункт ПДР

Скласти іспит

Чи потрібно замінювати оливний фільтр під час заміни моторної оливи?

93.6%правильних відповідей
+1
-1
Завжди після зливання моторної оливи необхідно замінювати оливний фільтр. Але, якщо в системі змащення використовується відцентровий фільтр очистки моторної оливи (центрифуга), то його необхідно розібрати, очистити, промити в гасі та встановити на місце для подальшої експлуатації.
Попереднє питання Наступне питання

Питання 1650

Коментарі
Пункт ПДР

Скласти іспит

Що буде, якщо значно перевищити рівень моторної оливи в двигуні?

75.8%правильних відповідей
+1
-1
Занадто велика кількість оливи може призвести до спінювання, що знижує її ефективність та може призвести до втрати тиску. Це може спричинити оливне голодування, коли деякі частини двигуна не отримують достатньої кількості оливи для змащення та охолодження.
Попереднє питання Наступне питання

Питання 1651

Коментарі
Пункт ПДР

Скласти іспит

Який з перелічених нижче варіантів є описом в'язкості моторного масла за SAE?

89.6%правильних відповідей
+1
-1
Змішування охолоджувальних рідин різних кольорів не є рекомендованим, оскільки різні види охолоджувальних рідин можуть містити різні хімічні складові та добавки, які можуть негативно взаємодіяти між собою. Різні типи охолоджувальних рідин можуть мати різний базовий хімічний склад, корозійні інгібітори та інші компоненти.

Зазвичай на ринку представлені охолоджувальні рідини різних кольорів, які відповідають конкретним технічним характеристикам і вимогам виробників автомобілів. Тому краще дотримуватися рекомендацій виробника та використовувати однаковий тип та марку охолоджувальної рідини при додаванні або заміні.
Попереднє питання Наступне питання

Питання 1652

Коментарі
Пункт ПДР

Скласти іспит

Чи можна змішувати охолоджувальну рідину різних кольорів?

94.8%правильних відповідей
+1
-1
Міжколісний диференціал потрібен для того, щоб колеса під час повороту могли обертатися з різною швидкістю. Під час руху автомобіля колеса зовнішнього та внутрішнього коліїні під час повороту подолають різний шлях, тому їм потрібно обертатися з різною швидкістю. Міжколісний диференціал дозволяє це досягти, розподілюючи обертовий момент між колесами і дозволяючи їм обертатися незалежно один від одного. Це покращує керованість автомобіля та зменшує знос шин.
Попереднє питання Наступне питання

Питання 1653

Коментарі
Пункт ПДР

Скласти іспит

Для чого потрібен міжколісний диференціал?

76.9%правильних відповідей
+1
-1
Неповне вимкнення зчеплення, коли педаль зчеплення не натиснута до кінця, може призвести до надмірного зносу синхронізаторів та зубчастих коліс у коробці передач. Синхронізатори в коробці передач відповідають за синхронізацію швидкостей обертання різних зубчастих коліс, і якщо зчеплення не повністю вимкнуте, може виникнути надмірний тиск і тертя в системі передач, що може призвести до зносу та поломок зубчастих коліс. Тому важливо повністю вимикати зчеплення перед перемиканням передач.
Попереднє питання Наступне питання

Питання 1654

Коментарі
Пункт ПДР

Скласти іспит

Чим загрожує неповне вимкнення зчеплення не до кінця натиснутою педаллю зчеплення?

77.4%правильних відповідей
+1
-1
Неповне вимкнення зчеплення, коли педаль зчеплення не натиснута до кінця, може призвести до надмірного зносу синхронізаторів та зубчастих коліс у коробці передач. Синхронізатори в коробці передач відповідають за синхронізацію швидкостей обертання різних зубчастих коліс, і якщо зчеплення не повністю вимкнуте, може виникнути надмірний тиск і тертя в системі передач, що може призвести до зносу та поломок зубчастих коліс. Тому важливо повністю вимикати зчеплення перед перемиканням передач.
Попереднє питання Наступне питання

Питання 1655

Коментарі
Пункт ПДР

Скласти іспит

Що означає поняття «веде зчеплення»?

70.6%правильних відповідей
+1
-1
Поняття "веде зчеплення" означає, що не відбувається повне вимкнення зчеплення. Іншими словами, після натискання педалі ведений диск і маховик двигуна не розчіплюються повністю, що призводить до часткової передачі крутного моменту на первинний вал коробки передач.

Припустити, що зчеплення веде можна за одним симптомом - утруднене вмикання і вимикання передач. Найчастіше проблеми починаються з увімкненням задньої і першої передач. Під поняттям "утруднене" розуміється як необхідність докладання більшого зусилля на ручку КПП, так і вмикання з хрускотом.
Попереднє питання Наступне питання

Питання 1656

Коментарі
Пункт ПДР

Скласти іспит

До автопоїздів (транспортних составів) належать …

72.3%правильних відповідей
+1
-1
Автопоїзд (транспортний состав) — механічний транспортний засіб, що з'єднаний з одним або кількома причепами за допомогою зчіпного пристрою (п. 1.10)
Попереднє питання Аналіз Наступне питання
0

Ви відповіли на 0 питань та маєте 0 правильних відповідей

Перегляньте ваші результати

Питання #1602
89.7%правильних відповідей

Ви як водій вантажного автомобіля маєте право перевозити?

Вантажний автомобіль — автомобіль, який за своєю конструкцією та обладнанням призначений для перевезення вантажів (п. 1.10)

Питання #1603
75.7%правильних відповідей

Куди світять фари головного освітлення з європейської та американської класифікації у автомобілів з лівим кермом?

Європейські та американські стандарти регламентують форму світла фар наступним чином: праве узбіччя освітлене добре, знаки і перешкоди праворуч виявляються краще, при цьому зустрічна смуга, навпаки, освітлена менше, що дає змогу не сліпити інших водіїв.

Питання #1604
86.6%правильних відповідей

Вкажіть метод визначення причини надмірного зношення шин керованих коліс.

Кут розвалу коліс - це кут між вертикальною площиною і площиною обертання колеса. Кут розвалу повинен відповідати нормативній технічній документації для конкретної марки автомобіля. Якщо кут розвалу більший або менший за номінальне значення - автомобіль стає погано керованим, а покришки коліс зношуються швидше. Кут розвалу вимірюється і регулюється за допомогою спеціальних технічних засобів - стендів вимірювання кутів установки коліс.

Питання #1605
82.9%правильних відповідей

Як визначити за краплиною моторної оливи потрапляння в систему мащення охолоджувальної рідини?

Однією з ознак наявності охолоджувальної рідини в моторній оливі є зміна кольору оливи на щупі на молочно-білий. Попадання антифризу в моторну оливу є першочерговою причиною передчасного виходу з ладу фільтра в дизельному двигуні та загального недостатнього змащення.

Питання #1606
86.4%правильних відповідей

Як позначиться на автомобілі порушення герметичності гальмівної камери з одного боку під час гальмування?

Коли герметичність гідравліки гальмівної системи порушена, робоча рідина може витікати, про що свідчитиме падіння рівня гальмівної рідини.
У такому разі одним із наслідків може бути відхилення автомобіля в бік під час гальмування.

Найчастіше причина криється в гальмівному механізмі одного з коліс або наявна проблема з гідравлікою, через що тиск у системі падає і поршень циліндра не може достатньо ефективно притиснути колодку до гальмівного диска.

Коли є відмінності в спрацьовуванні гальм праворуч і ліворуч, тоді під час гальмування і відбувається відведення в бік. Автомобіль відхиляється в той бік, з якого колодки сильніше притискаються до диска.

Питання #1607
96.8%правильних відповідей

Чи дозволено змішувати охолоджувальні рідини різних кольорів?

Антифриз — водні розчини деяких речовин (етиленгліколю, пропіленгліколю, гліцерину, неорганічних солей), що не замерзають при температурах нижчих 0 °C. Їх застосовують в системах охолодження автомобілів при температурах навколишнього повітря від -75° до 0 °C.

Заводи, які виробляють охолоджуючі рідини, вводять у формулу певний пігмен т- барвник: синій, зелений, червоний, фіолетовий і жовтий. Незалежно від кольору, будь-який сучасний антифриз приблизно на 80% складається з суміші одноатомного спирту (етиленгліколю або пропіленгліколю) і води. Решта 20% у складі будь-якого сучасного антифризу — це різноманітні присадки. Вони необхідні для того, щоб захищати металеві та гумові деталі, з якими стикається ця рідина, від корозії і руйнування під впливом спирту.

Щодо кольорів охолоджуючих рідин існує декілька класифікацій. Навіть можна знайти антифризи різних кольорів, але вони будуть однакові за хімічним складом. Та все ж антикорозійні присадки у них можуть бути різні, а тому не можна їх змішувати.

Що буде, якщо змішати охолоджувальні рідини різних кольорів?

Оскільки антифризи різного кольору мають у своєму складі різні присадки, то точно сказати, як вони будуть реагувати один з одним при змішуванні, досить важко. При цьому наслідки додавання охолоджуючої рідини одного типу в інший, цілком можуть проявитися не відразу, а тільки через деякий час, і бути досить негативними.

В кращому разі утворюється суміш, яка вже не буде охолоджувальною рідиною в повному сенсі цього слова. Вона перестане ефективно підтримувати температуру двигуна у робочому діапазоні і незабаром зажадає заміни із-за повної втрати своїх властивостей.

У гіршому випадку хімічні речовини, що знаходяться в складі охолоджуючих рідин, прореагують один з одним так, що доведеться промивати або навіть усувати виниклі несправності і відмови вузлів та агрегатів системи охолодження.

Наприклад, зелена рідина при змішуванні з червоною або жовтою може перетворитись на гель. А гель по системі вже не прокачується і не працює як охолоджувач. Також може утворитись осад у вигляді пластівців при змішуванні антифризів на основі етиленгліколю і пропіленгліколю.

Питання #1608
89.6%правильних відповідей

Виберіть правильну відповідь.

Під час заміни гальмівних колодок з одного боку треба замінити колодки і з іншого боку. Це важливо для забезпечення рівномірного і ефективного гальмування на всіх колесах.

Питання #1609
73.6%правильних відповідей

Що може стати наслідком повного зносу фрикційних накладок гальмівних колодок?

Фрикційні накладки в процесі експлуатації схильні до зносу, їх товщина поступово зменшується, що призводить до зниження надійності роботи гальм. Як правило, одна накладка служить 15-30 тисяч км пробігу, після чого її необхідно замінити.

Питання #1610
81.4%правильних відповідей

Яку функцію виконує обмежувальний клапан тиску в пневматичному приводі гальмівної системи передньої осі?

Для ефективнішого гальмування на слизькій дорозі необхідно зменшити гальмівне зусилля на передніх колесах. Для цього використовують спеціальні обмежувальні клапани різних конструкцій, які зменшують гальмівний тиск у передніх гальмівних камерах під час гальмування на слизькій дорозі.

Питання #1611
77.1%правильних відповідей

Для чого потрібен прискорювальний клапан в пневматичному приводі гальмівної системи?

Клапан прискорювальний - керуючий компонент гальмівної системи з пневмоприводом. Клапанний вузол, що розподіляє потоки стисненого повітря між елементами пневмосистеми відповідно до режимів роботи гальм.

На нього покладається дві функції: скорочення часу спрацьовування гальмівних колісних механізмів задніх вісей та підвищення ефективності роботи стоянкової і запасної гальмівними системами.

Цими агрегатами обладнуються вантажні транспортні засоби та автобуси, рідше цей агрегат використовують на причепах і напівпричепах.

Питання #1612
64%правильних відповідей

Які гальмівні механізми задіяні під час увімкнення гірського гальма?

Моторне гальмо (гірське гальмо) являє собою двигун автомобіля, обладнаний додатковими пристроями вимкнення подачі палива і повороту заслінок у випускному трубопроводі, що створюють додатковий опір.

Під час гальмування водій за допомогою пневматичного приводу повертає заслінку в трубі глушника в закрите положення і переміщає рейку паливного насоса високого тиску в положення нульової подачі палива в двигун.

Внаслідок цих дій двигун автомобіля глушиться (але обертання колінчастого вала не припиняється) і унеможливлюється випуск повітря з циліндрів через випускний тракт. У такті випуску поршень прагне виштовхнути повітря через випускний трубопровід. При цьому поршень відчуває опір, багаторазово стискаючи повітря.

Наслідком цього опору переміщенню поршня є сповільнення обертання колінчастого вала, і, отже, передача від нього через трансмісію гальмівного моменту до ведучих коліс автомобіля.

Питання #1613
84.9%правильних відповідей

Що таке ресивер?

У ресиверах зберігається запас стисненого повітря. Пневматичні гальма обладнані двома ресиверами. Перший ресивер обладнаний запобіжним клапаном і краном для зливу конденсату. На другому ресивері є тільки кран для зливу конденсату. Запобіжний клапан, який контролює тиск у другому балоні, встановлений далі по магістралі в гальмівному крані.

Питання #1614
76.8%правильних відповідей

Куди дівається повітря після відпускання педалі гальма?

Коли водій відпускає педаль гальма, стиснене повітря не повертається назад у систему, а виходить через клапани скидання в атмосферу.

Питання #1615
79%правильних відповідей

Вкажіть метод визначення причини різкого збільшення зусилля на кермовому колесі.

Для усунення характерних ознак несправного стану системи керуванням напряму руху в легкових і вантажних автомобілях (таких, як шуми, вібрація та ривки), слід провести візуальний огляд елементів системи (вузлів і деталей) в оглядовій ямі або на естакаді для визначення наявності або відсутності вільного ходу в шарнірах кермових тяг. Також необхідно за допомогою динамометра визначити силу тертя в механізмах системи та перевірити герметичність повітропроводу й рівень тиску в бачку оливи.

Питання #1616
87.8%правильних відповідей

Вкажіть метод визначення причини, з якої двигун не запускається, коли обертається стартер.

Визначення причини, з якої двигун не запускається під час обертання стартером, вимагає від вас проведення деяких діагностичних заходів. Ось кілька кроків, які можна виконати:
Перевірка палива: переконайтеся, що в баку достатньо пального; перевірте роботу паливного насоса; перевірте фільтр палива на наявність засмічень.
Перевірка іскри: переконайтеся, що свічі запалювання чисті і не зношені; перевірте наявність іскри під час спроби запуск.
Перевірка системи запалювання: перевірте роботу катушки запалювання; перевірте правильність роботи системи запалювання.
Перевірка впускно-випускної системи: переконайтеся, що впускна система чиста та не засмічена.
Перевірка системи впуску повітря: переконайтеся, що фільтр повітря чистий і не забруднений.
Перевірка системи випуску: переконайтеся, що випускна система не має утворень та перешкод.
Електронна діагностика: використовуйте електронні засоби діагностики, які дозволяють зчитувати помилки і дані з електронних систем.

Якщо ви не можете визначити причину самостійно, рекомендується звернутися до кваліфікованого майстра або автомайстерні для детальної діагностики та ремонту.

Питання #1617
78.3%правильних відповідей

Вкажіть метод визначення причини нестабільних обертів холостого ходу.

Метод зупинки шляхом відключення паливних форсунок по черзі полягає у відключенні паливних форсунок по черзі для визначення, яка з них може бути причиною нестабільних обертів холостого ходу. Коли ви відключаєте певну форсунку, і оберти холостого ходу стають більш стабільними, це може вказувати на проблему із цією конкретною форсункою або системою, яка нею керує.

Питання #1618
78.5%правильних відповідей

Чим відрізняється інжекторний двигун від карбюраторного?

Інжекторний і карбюраторний двигуни відрізняються способом подачі пального в систему згоряння.

Карбюраторний двигун:
У карбюраторних двигунах паливо та повітря змішуються в карбюраторі перед подачею в циліндри.
Карбюратор відповідає за забезпечення правильного співвідношення палива та повітря в змішувальному просторі.

Інжекторний двигун:
У інжекторних двигунах паливо вприсковується безпосередньо в камеру згоряння за допомогою форсунок.
Система вприскування (інжектор) контролює точність дозування палива та розподіл його в кожному циліндрі.

Основні відмінності:
Подача палива: У карбюраторних двигунах паливо змішується з повітрям у карбюраторі, тоді як у інжекторних - вприсковується безпосередньо в циліндри.
Керування системою: Система вприскування у інжекторних двигунах зазвичай дозволяє кращий контроль над дозуванням палива та адаптацією до різних умов експлуатації, що може позитивно впливати на ефективність та викиди.
Ефективність: Інжекторні системи зазвичай дозволяють оптимізувати споживання палива та забезпечують кращий відгук на зміни умов експлуатації, що може призводити до більшої ефективності.

На сучасних автомобілях часто використовують інжекторні системи, оскільки вони дозволяють більш точний та ефективний контроль над подачею палива.

Питання #1619
79.7%правильних відповідей

За рахунок чого запалюється паливо в дизельних двигунах?

Запалювання палива в дизельних двигунах відбувається за рахунок різкого підвищення тиску і температури. Основні етапи цього процесу виглядають наступним чином:

Вприскування палива: дизельне паливо вприсковується безпосередньо в циліндр за допомогою форсунки.
Стиснення повітря: повітря стискається в циліндрі за допомогою поршня до високого тиску та температури.
Самозаймання: при досягненні високого тиску та температури, паливо самозаймається без необхідності іскри, як у бензинових двигунах. Самозаймання відбувається завдяки властивостям дизельного палива, яке самозаймається при високих температурах та тиску.

Таким чином, в дизельних двигунах займання палива відбувається без використання свічок запалювання та іскри, як це має місце у бензинових двигунах. Цей процес дозволяє дизельним двигунам працювати більш ефективно за умов, таких як великі навантаження та важкі умови експлуатації.

Питання #1620
86.9%правильних відповідей

За рахунок чого запалюється робоча суміш в бензинових двигунах?

Запалювання робочої суміші в бензинових двигунах відбувається за рахунок електричного розряду свічки запалювання. У момент, коли поршень перебуває в верхньому положенні (верхівка ходу), свічка запалювання створює іскру, яка викликає запалення змішаного повітря та пального у циліндрі. Цей процес викликає вибух, який запускає робочий цикл двигуна.

Питання #1621
64.9%правильних відповідей

Рівень охолоджуючої рідини в розширювальному бачку нижче норми, а її щільність вище норми, що вказує:

Якщо рівень охолоджуючої рідини в розширювальному бачку нижче норми, а її густина вище норми, то це вказує на википання рідини з причини експлуатації автомобіля з підвищеним температурним режимом роботи двигуна, що також призводить до втрати потужності двигуна, перевитрати палива і масла, швидкого зношення деталей двигуна.

Питання #1622
62.2%правильних відповідей

Рівень охолоджуючої рідини в розширювальному бачку нижче норми, а її щільність дорівнює нормі, що вказує:

Якщо рівень охолоджуючої рідини в розширювальному бачку нижче норми, а її густина дорівнює нормі, то це вказує на зовнішню або внутрішню негерметичність системи охолодження двигуна. Підтікання рідини можливе через пошкодження серцевини радіатора, нещільність з’єднання патрубків, зношення підшипників рідинного насоса, через прогорання прокладки головки блока циліндрів.

Питання #1623
67.5%правильних відповідей

Що не впливає на вибір тягово-зчіпного безпроміжкового пристрою?

На вибір тягово-зчіпного безпроміжкового пристрою не впливає довжина причепа.

Питання #1624
63.6%правильних відповідей

Який з перелічених елементів не характерний для гакового тягово-зчіпного пристрою?

Не характерним для гакового тягово-зчіпного пристрою є напрямний фланець.

Питання #1625
69.6%правильних відповідей

Які два основних типи зчіпних пристроїв для вантажних транспортних засобів?

Для вантажних автомобілів використовують два основних типи зчіпних пристроїв:
тягово-зчіпний
сідельний

Різновидністю причепів є:
напівпричепи (з’єднується з автомобілем тягачем сідельно-зчіпним пристроєм);
причіп-розпуск (являє собою невелику раму, встановлену на одній або двох вісях з колесами й ресорною підвіскою, до якої жорстко прикріплено дишло).

Питання #1626
97.4%правильних відповідей

Чи дозволено змішувати охолоджувальні рідини різних кольорів?

В сучасних легкових автомобілях встановлюється системах рідинного охолодження. В таких транспортних засобах, як охолоджувальну рідину використовують антифриз, які складаються з етиленгліколю, пропіленгліколю і різних присадок. Антифризи випускають у вигляді готової до використання рідини або концентрату.

Колір рідини не свідчить про її тип та якість. Антифриз у чистому вигляді прозорий, колір утворюється додаванням барвника виробником та слугує тільки для зовнішньої відмінності типів антифризу одного виробника. Будь-який виробник може використовувати довільні кольори для фарбування антифризу.

Проте не слід змішувати антифризи, незалежно від кольору і марки, навіть якщо вони належать до одного типу рідини. Тип антифризу визначається лише пакетом використовуваних присадок. Під час вибору антифризу слід керуватися рекомендаціями виробника автомобіля і використовувати схвалені ним марки.

Питання #1627
94.4%правильних відповідей

Чи дозволено перевищувати рівень моторної оливи під час її заміни?

При заміні моторної оливи не дозволено перевищувати її рівень, тому що через її спінювання може впасти тиск в системі та виникнути оливне голодування, яке призведе до неефективного змащування деталей.

Питання #1628
79.1%правильних відповідей

Як часто необхідно зливати воду з фільтра-відстійника на транспортних засобах з дизельними двигунами?

На транспортних засобах з дизельними двигунами необхідно кожен раз під час заміни паливного фільтра зливати воду з фільтра-відстійника.

Питання #1629
63.9%правильних відповідей

До якого вузла підключена педаль гальма у пневматичній гальмівній системі?

Педаль гальма у пневматичній гальмовій системі приєднується до гальмівного крана через регулювальний механізм, за допомогою якого регулюється вільний хід гальмової педалі. Гальмівний кран відповідає за розподіл стиснутого повітря до гальмівних механізмів кожного колеса, що дозволяє водієві контролювати гальмування транспортного засобу за допомогою педалі гальма.

Питання #1630
79.2%правильних відповідей

У чому основна перевага гідравлічної гальмівної системи перед пневматичною гальмівною системою?

Основні переваги гідравлічної гальмівної системи включають:
Ефективність гальмування: гідравлічна система зазвичай забезпечує високий рівень ефективності гальмування, оскільки рідина передає тиск від педалі гальма без значних втрат.
Більш точне керування: гідравлічна система дозволяє більш точне керування гальмами, що може бути важливим для безпеки та комфорту водія.
Компактніша конструкція: гідравлічна система може бути меншого розміру порівняно з пневматичною, що може бути важливо при обмеженому просторі або у випадку легких транспортних засобів.

Крім того, перевагою гідравлічного приводу є швидкість спрацьовування, високий ККД, простота конструкції, невеликі маса і розмір, зручність компонування апаратів приводу і трубопроводу, можливість отримання бажаного розподілу гальмівних зусиль між осями автомобіля внаслідок різних діаметрів поршнів колісних циліндрів.

Хоча обидві системи мають свої переваги та використовуються в різних групах транспортних засобів, гідравлічні гальмівні системи залишаються популярними в багатьох видах автотранспорту.

Питання #1631
93.2%правильних відповідей

Для чого служить стартер?

Стартер — це електродвигун постійного струму, який призначений для запуску двигуна. Він споживає дуже великий струм (до 800 А), тому вмикати його дозволяється на час 5-10 секунд. Якщо двигун не запускається необхідно зробити перерву в 30-60 секунд перед другою спробою.

Питання #1632
88.3%правильних відповідей

Для чого потрібна система охолодження двигуна?

Система охолодження призначається для підтримання оптимального режиму двигуна.

Двигун працює нормально тільки при постійному тепловому режимі. Якщо головка циліндрів, циліндри, поршні та інші деталі стикаються з гарячими газами перегріваються то підвищується їх знос і вигорання мастильного матеріалу. Зменшення зазорів внаслідок теплового розширення може привести до заклинюванню поршнів в циліндрах. Водночас знижується потужність із-за погіршення наповнення циліндрів. В карбюраторних двигунах перегрів може бути причиною детонації. Таких наслідків не буде, якщо охолоджувати гарячі деталі.

Однак зайве охолодження теж недопустиме. Якщо двигун переохолоджений то збільшуються затрати теплоти в процесі перетворення її в механічну енергію. Крім того паливо погано випаровується, важко займається і не повністю згорає, що понижує потужність і економічність двигуна, а також приводить до утворення нагару при неповнім згоранні палива може привести до залягання поршневих кілець і зависанню клапанів. Знос в переохолодженому двигуні теж збільшується так як проходить конденсація продуктів згорання в циліндрах, а вони будучи в рідинному стані, викликають велику корозію циліндрів, поршнів і поршневих кілець. В дизелях із-за збільшеної затримки самозгорання палива підвищується жорсткість роботи, а в карбюраторних двигунах пари бензину, конденсуючись на стінках циліндрів змивають масло і розріджують його.

Для сучасних двигунів нормальним тепловим режимом вважається такий, при якому температура рідини дорівнюватиме 85...95 °С.

Питання #1633
84.9%правильних відповідей

Який тип системи охолодження двигуна внутрішнього згоряння найбільш поширений?

Найбільш поширений тип системи охолодження внутрішнього згоряння - закритого типу. У більшості сучасних автомобілів використовується система охолодження з закритим контуром, де охолоджувальна рідина (найчастіше водяно-глікольний антифриз) циркулює у внутрішньому контурі двигуна та радіаторі, а не відкритому просторі.

У закритій системі рідина циркулює через двигун, а потім проходить через радіатор, де відбувається обмін тепла з оточуючим повітрям. Після цього рідина повертається до двигуна, щоб знову відвести тепло.

Цей підхід дозволяє ефективно контролювати температуру двигуна, зменшує втрату рідини та запобігає взаємодії з повітрям, що може впливати на ефективність системи охолодження.

Питання #1634
81.9%правильних відповідей

Для чого необхідне використання моторної оливи?

Використання моторної оливи в двигуні внутрішнього згоряння виконує кілька важливих функцій:

Змащення: моторна олива служить для змащування, вона утворює тонку плівку на поверхнях рухомих частин двигуна, таких як поршні, вал, шатуни та інші. Ця плівка зменшує тертя та знос, покращуючи ефективність роботи двигуна і продовжуючи термін його служби.
Відведення тепла: моторна олива також призначена для відведення тепла від нагрітих частин двигуна, вона збирає тепло від робочих поверхонь і передає його до масляного кулера, де відбувається охолодження.
Захист від корозії: олива містить спеціальні добавки, які захищають металеві поверхні від корозії та іржі.
Чищення: олива відокремлює та утримує в собі забруднення та частки, що виникають внаслідок роботи двигуна.

Загалом, моторна олива грає ключову роль у забезпеченні нормального функціонування двигуна, підвищуючи його ефективність та продовжуючи термін служби.

Питання #1635
86%правильних відповідей

Для чого рекомендується замінювати моторну оливу в зимовий період?

Заміна моторної оливи в зимовий період потрібна тому, що через холод в'язкість моторної оливи різко збільшується і її ефективність знижується. Але існують моторні оливи, які можна використовувати в будь-який час року, тому що вони містять згущувальні присадки, і на літній період олива збільшує свою в'язкість.

Питання #1636
96.4%правильних відповідей

Звідки в паливній системі дизельного двигуна необхідно періодично зливати воду?

В конструкцію системи живлення дизельного двигуна входить фільтр-відстійник, який розміщений в найнижчій точці цієї системи, де і залишаються частини води, що містяться в дизпаливі. Тому періодично під час відповідного технічного обслуговування необхідно зливати воду із фільтра-відстійника.

Питання #1637
74.8%правильних відповідей

Що робити в разі заправки паливного бака дизельного двигуна бензином?

В разі заправки паливного бака дизельного двигуна бензином необхідно злити бензин з паливного бака і промити бак гасом.

Питання #1638
97.6%правильних відповідей

У чому різниця між бензиновим і дизельним двигунами?

В разі заправки паливного бака дизельного двигуна бензином необхідно злити бензин з паливного бака і промити бак гасом.

Питання #1639
94.9%правильних відповідей

Що включає в себе газорозподільний механізм?

Принципова відмінність полягає в способах формування суміші палива і повітря, її займання і згорання. У першому випадку бензинові пари, перемішані з повітрям, підпалюються електричною іскрою. А в другому самозаймання парів дизельного палива відбувається під дією високої температури попередньо стисненого повітря.

Питання #1640
82.5%правильних відповідей

З яких основних частин складається двигун внутрішнього згоряння?

Механізм газорозподілу складається з таких основних деталей: розподільного вала, його привода, штовхачів, штанги, коромисла, впускних і випускних клапанів.

Питання #1641
90.5%правильних відповідей

За рахунок чого працює двигун внутрішнього згоряння?

Двигун внутрішнього згоряння працює за рахунок згоряння паливоповітряної суміші в циліндрах двигуна. Точніше, цей процес включає в себе згоряння суміші палива (бензину або дизельного пального) та кисню з повітря. Під час спалення утворюється велика кількість газів, що створює тиск. Цей тиск використовується для приведення в рух поршня в циліндрі, а в результаті — для обертання колінчастого вала і виведення енергії.
Отже, основний принцип роботи двигуна внутрішнього згоряння полягає у використанні енергії, яка вивільняється під час згоряння палива, яка використовується для приведення в рух автомобіля чи іншого транспортного засобу.

Питання #1642
97.7%правильних відповідей

Назвіть основне призначення системи запалювання.

Основне призначення системи запалювання у двигуні внутрішнього згоряння - це забезпечення займання (вибуху) паливоповітряної суміші в циліндрі двигуна. Таке займання спричиняє спалах пального і початок процесу згоряння, який в свою чергу створює потрібний тиск і температуру для приведення в рух поршня та обертання колінчастого вала. Отже, правильне займання паливоповітряної суміші є ключовим для ефективної роботи двигуна. Управління займанням здійснюється за допомогою системи запалювання, яка може використовувати іскри від свічок запалювання (у бензинових двигунах) або стиснення повітря (у дизельних двигунах).

Питання #1643
80.4%правильних відповідей

Чи потрібна система запалювання для дизельного двигуна?

Дизельні двигуни працюють за принципом спонтанного займання і у них не використовується система запалювання, яка є характерною для бензинових двигунів. У дизельних двигунах займання відбувається за рахунок підвищення тиску повітря в циліндрі під час стиснення.

Питання #1644
71.6%правильних відповідей

Для чого необхідна муфта зчеплення в трансмісії?

Муфта зчеплення, яка входить до складу трансмісії автомобіля призначена для:
тимчасового від’єднання двигуна від трансмісії;
плавного приєднання двигуна до трансмісії;
згладжування вібрацій.

Питання #1645
80.9%правильних відповідей

Назвіть тип гальмівної системи, що найчастіше застосовується у вантажних автомобілях і автобусах.

У вантажних автомобілях і автобусах часто застосовується пневматична гальмівна система.
Пневматична гальмівна система використовує стиснене повітря в гальмівними механізмами. Ця система надійна та ефективна для великих транспортних засобів, таких як вантажівки та автобуси, оскільки вона забезпечує швидке реагування та можливість використання гальм на всіх колесах одночасно.

Питання #1646
93%правильних відповідей

Як дізнатися сторону встановлення колеса і шини з направленим малюнком протектора?

Напрямок обертання вказується на бічній стороні шини, де має бути вказано малюнок протектора та позначка "Rotation" або "Direction". Зазвичай на бічній стороні шини вказується стрілка чи слово "Rotation", що вказує напрямок, у якому шина повинна обертатися під час руху автомобіля. Таким чином, для правильного встановлення шин із направленим протектором важливо враховувати це маркування та встановлювати їх так, щоб напрямок обертання відповідав вказівкам на бічній стороні кожної шини.

Питання #1647
87.1%правильних відповідей

Для чого здійснюють балансування шин?

Балансування шин виконується для запобігання биттю колеса під час руху. Невірний баланс шин може призводити до вібрацій і нерівномірного зносу шин, що може впливати на комфорт водіння, тривалість експлуатації шин і елементів підвіски автомобіля. Вібрації в колесах можуть бути відчутні під час руху, а також призводити до збільшеного зносу підшипників і інших елементів підвіски. Балансування шин допомагає розподілити вагу рівномірно навколо обода колеса.

Питання #1648
92.8%правильних відповідей

Які бувають типи шин?

За своїм конструктивним виконанням шини поділяються на камерні та безкамерні. Камерні відійшли в минуле. Крім того, що у коліс з камерними шинами існують додаткові труднощі з шиномонтажем, вони дуже чутливі до проколів. Застосування безкамерних шин підвищує безпеку, оскільки внутрішній шар, що герметизує, обволікає цвях або інший предмет, який проколов шину, за рахунок чого вихід повітря значно сповільнюється.

Питання #1649
93.6%правильних відповідей

Чи потрібно замінювати оливний фільтр під час заміни моторної оливи?

Завжди після зливання моторної оливи необхідно замінювати оливний фільтр. Але, якщо в системі змащення використовується відцентровий фільтр очистки моторної оливи (центрифуга), то його необхідно розібрати, очистити, промити в гасі та встановити на місце для подальшої експлуатації.

Питання #1650
75.8%правильних відповідей

Що буде, якщо значно перевищити рівень моторної оливи в двигуні?

Занадто велика кількість оливи може призвести до спінювання, що знижує її ефективність та може призвести до втрати тиску. Це може спричинити оливне голодування, коли деякі частини двигуна не отримують достатньої кількості оливи для змащення та охолодження.

Питання #1651
89.6%правильних відповідей

Який з перелічених нижче варіантів є описом в'язкості моторного масла за SAE?

Змішування охолоджувальних рідин різних кольорів не є рекомендованим, оскільки різні види охолоджувальних рідин можуть містити різні хімічні складові та добавки, які можуть негативно взаємодіяти між собою. Різні типи охолоджувальних рідин можуть мати різний базовий хімічний склад, корозійні інгібітори та інші компоненти.

Зазвичай на ринку представлені охолоджувальні рідини різних кольорів, які відповідають конкретним технічним характеристикам і вимогам виробників автомобілів. Тому краще дотримуватися рекомендацій виробника та використовувати однаковий тип та марку охолоджувальної рідини при додаванні або заміні.

Питання #1652
94.8%правильних відповідей

Чи можна змішувати охолоджувальну рідину різних кольорів?

Міжколісний диференціал потрібен для того, щоб колеса під час повороту могли обертатися з різною швидкістю. Під час руху автомобіля колеса зовнішнього та внутрішнього коліїні під час повороту подолають різний шлях, тому їм потрібно обертатися з різною швидкістю. Міжколісний диференціал дозволяє це досягти, розподілюючи обертовий момент між колесами і дозволяючи їм обертатися незалежно один від одного. Це покращує керованість автомобіля та зменшує знос шин.

Питання #1653
76.9%правильних відповідей

Для чого потрібен міжколісний диференціал?

Неповне вимкнення зчеплення, коли педаль зчеплення не натиснута до кінця, може призвести до надмірного зносу синхронізаторів та зубчастих коліс у коробці передач. Синхронізатори в коробці передач відповідають за синхронізацію швидкостей обертання різних зубчастих коліс, і якщо зчеплення не повністю вимкнуте, може виникнути надмірний тиск і тертя в системі передач, що може призвести до зносу та поломок зубчастих коліс. Тому важливо повністю вимикати зчеплення перед перемиканням передач.

Питання #1654
77.4%правильних відповідей

Чим загрожує неповне вимкнення зчеплення не до кінця натиснутою педаллю зчеплення?

Неповне вимкнення зчеплення, коли педаль зчеплення не натиснута до кінця, може призвести до надмірного зносу синхронізаторів та зубчастих коліс у коробці передач. Синхронізатори в коробці передач відповідають за синхронізацію швидкостей обертання різних зубчастих коліс, і якщо зчеплення не повністю вимкнуте, може виникнути надмірний тиск і тертя в системі передач, що може призвести до зносу та поломок зубчастих коліс. Тому важливо повністю вимикати зчеплення перед перемиканням передач.

Питання #1655
70.6%правильних відповідей

Що означає поняття «веде зчеплення»?

Поняття "веде зчеплення" означає, що не відбувається повне вимкнення зчеплення. Іншими словами, після натискання педалі ведений диск і маховик двигуна не розчіплюються повністю, що призводить до часткової передачі крутного моменту на первинний вал коробки передач.

Припустити, що зчеплення веде можна за одним симптомом - утруднене вмикання і вимикання передач. Найчастіше проблеми починаються з увімкненням задньої і першої передач. Під поняттям "утруднене" розуміється як необхідність докладання більшого зусилля на ручку КПП, так і вмикання з хрускотом.

Питання #1656
72.3%правильних відповідей

До автопоїздів (транспортних составів) належать …

Автопоїзд (транспортний состав) — механічний транспортний засіб, що з'єднаний з одним або кількома причепами за допомогою зчіпного пристрою (п. 1.10)

Спробувати ще раз
Залиште свій відгук