Компанія Mercedes-AMG представила серійний гіперкар Mercedes-AMG One
Mercedes-AMG One
Компанія Mercedes-Benz представила серійний варіант гібридного повнопривідного гіперкара Mercedes-AMG One. Новинка отримала формульний 1,6-літровий V6 та чотири електромотори. Автомобіль випустять обмеженим тиражем у кількості 275 екземплярів, і всі вони давно розпродані.
Mercedes-AMG One
Прототип гіперкара Mercedes-AMG One був продемонстрований ще у вересні 2017 року на честь 50-річного ювілею підрозділу AMG. Запустити автомобіль у серію планували ще у 2019 році, проте через різні об'єктивні та суб'єктивні причини цей процес затягнувся.
Mercedes-AMG One
Mercedes-AMG One побудований на основі вуглепластикового монокока, при цьому бензиновий мотор і коробка передач, що знаходяться за кокпітом, також є частиною силової конструкції – до них кріпляться алюмінієві важелі задньої підвіски. Сама ж підвіска спереду та ззаду пружинна, 5-важільна, типу пуш-рід із адаптивними амортизаторами та регульованим дорожнім просвітом. Встановлено карбон-керамічні гальма. Колеса - ковані алюмінієві, з центральною гайкою кріплення і вуглепластиковими аеродинамічними накладками. Розмірність штатних шин становить 285/35 ZR 19 спереду та 335/30 ZR 20 ззаду. Габаритні розміри Mercedes-AMG One дорівнюють 4756 мм, 1261 і 2010 мм - довжина, висота та ширина відповідно. Колісна база - 2720 мм.
Mercedes-AMG One
Інтер'єр зроблений відносно просто, з голим карбоном і двома фіксованими гоночними ковшами. Дисплей цифрової панелі приладів та екран мультимедійного комплексу мають розмір 10 дюймів. З оснащення є кондиціонер, електричні склопідйомники та два USB-порти. Роль салонного дзеркала заднього виду виконує маленький екран у верхній частині кокпіту. На нього транслюється картинка із камери на кормі. Замість звичного рульового колеса встановлено штурвал у гоночному стилі з десятком перемикачів навколо ступиці та безліччю світлодіодних індикаторів у верхній частині обода.
Mercedes-AMG One
Основою силової установки є бензиновий V6 об'ємом 1,6 літра від формульного боліду Mercedes середини минулого десятиліття із пневматичним приводом клапанів. Цей ДВС має комбіновану систему упорскування палива та комбінований наддув, який видає надлишковий тиск 3,5 бар. За відсутність турбоями відповідає пов'язаний з крильчаткою електродвигун потужністю 90 кВт (122 к.с.), а на колінчастому валу «висить» ще один електродвигун потужністю 120 кВт (163 к.с.). Максимальна віддача ДВЗ становить 422 кВт (574 к.с.) при 9000 об/хв, гранична частота обертання - 11000 об/хв.
Mercedes-AMG One
З силовою установкою працює 7-ступінчастий «робот» з одним багатодисковим зчепленням, КПП передає всю потужність від ДВЗ та асистуючих йому електромоторів на задню вісь, а передні колеса приводяться в рух окремими електромоторами (по одному на кожне колесо) потужністю по 120 кВт (163 к.с.) кожен.
Mercedes-AMG One
Максимальна сукупна віддача всієї системи досягає 782 кВт (1063 к.с.), вона доступна при зарядженій 800-вольтовій літій-іонній батареї ємністю 8,4 кВт·год. Батарея набула плоскої форми і знаходиться за передньою віссю. Потужність бортового зарядного пристрою становить лише 3,7 кВт, проте чотири електродвигуни дуже ефективно підживлюють батарею в режимі рекуперації. Чисто на електротязі Mercedes-AMG One може проїхати лише 18,1 км за циклом WLTP.
Mercedes-AMG One
З місця до 100 км/год гіперкар прискорюється за 2,9 секунди, до 200 км/год - за 7,0 секунди, до 300 км/год - за 15,6 секунд, максимальна швидкість досягає позначки 352 км/год. Місткість паливного бака дорівнює 55 літрів. Споряджена маса - 1695 кг.
Кожен із запланованих до виробництва 275 екземплярів Mercedes-AMG One коштував замовнику приблизно 2,75 млн євро — точну вартість так і не було оголошено.
Більше по темі
Щоб мати змогу залишати коментарі, увійдіть на сайт або зареєструйтесь