Останній бастіон пав. Ferrari представила свій перший в історії марки кросовер
Все про Ferrari Purosangue - найшвидший і незвичайний позашляховик у світі
Скудерія Ferrari представила довгоочікуваний перший у своїй історії кросовер на ім'я Purosangue, що в перекладі з італійської означає «чистокровний». Багато чого в ньому зроблено не так, як у конкурентів: Purosangue – єдиний сучасний кросовер з атмосферним V12, компонуванням transaxle та унікальною системою повного приводу. До того ж Purosangue виявився найпотужнішим серійним кросовером у світі, обійшовши люксовий Aston Martin DBX707 (707 к.с.) та простонародний Dodge Durango SRT Hellcat (720 к.с.).
Ferrari Purosangue
Ferrari старанно уникає слова «кросовер» при описі Purosangue, називаючи його просто першим серійним 4-дверним 4-місним автомобілем у своїй історії, щоб підкреслити відокремленість від усіх інших SUV. Проте складно заперечувати, що Ferrari таки пішла на поводу у моди і дала своїм клієнтам давно бажану модель з високою посадкою, тоді як конструктивно Purosangue є лише продовжувачем ідей, закладених у Ferrari FF — першої повнопривідної моделі Скудерії, що дебютувала в 2011 році. У 2016-му на зміну FF прийшла трохи більш просунута модель GTC4Lusso, в 2020 її зняли з виробництва, щоб підготуватися до дебюту Purosangue, він мав відбутися в 2021 році, але через ковід і супутні труднощі його презентували тільки 23 вересня, напередодні відкриття автосалону у Детройті.
Ferrari Purosangue
Отже, принципова компоновка у Purosangue така сама, як у Ferrari FF і GTC4Lusso: атмосферний двигун V12 розташований спереду, а коробка передач, що обслуговує задні колеса - на задньому мосту разом з активним диференціалом. Частота обертання коліс регулюється за допомогою електроніки. Зрозуміло, в порівнянні з минулими повнопривідними моделями майже всі технічні компоненти модернізовані.
Ferrari Purosangue
Атмосферний V12 об'ємом 6,5 л. з сухим картером та кутом розвалу блоку 65 градусів отримав нові системи впуску та випуску (на випуску встановлені рівнодовгі колектори), модернізовану систему мастила, нові розподільні вали, новий коленвал та нову програму управління. Загальна віддача не рекордна для цього двигуна, доопрацювання знадобилися для оптимізації кривих зовнішньої швидкісної характеристики, всього вдалось отримати 725 к.с. при 7750 об/хв та 716 Нм при 6250 об/хв. 80% від максимального обертового моменту, досягаються вже при 2100 об/хв. Максимальна частота обертання коленвала – 8250 об/хв, ступінь стиснення – 13,6:1, тиск безпосереднього упорскування палива – 350 бар.
Ferrari Purosangue
Основна коробка передач - 8-ступінчастий "автомат" типу DCT (з двома зчепленнями), він компактніший і "скорострільніший", ніж попередній 7-ступінчастий. На високих швидкостях Purosangue їде заднім приводом, а передні колеса підключаються при старті, різких прискореннях і за командою електроніки на слизькій дорозі. Алгоритм роботи повного приводу був налаштований ще на Ferrari FF, так що можна не сумніватися - на снігу Purosangue подарує море задоволення від водіння. До 100 км/год кросовер Ferrari розганяється за 3,3 секунди, до 200 км/год – за 10,6 секунд, максимальна швидкість – понад 310 км/год.
Ferrari Purosangue
Кузов Purosangue - композитний, здебільшого він складається з алюмінієвого сплаву, але деякі елементи виконані з високоміцної сталі (наприклад, вузли зчленування стійок) та вуглепластика (дах). Дверей насправді п'ять, а не чотири (бічні плюс багажна), задні двері відчиняються проти основного ходу, як у Rolls-Royce Cullinan, при цьому вони мають електропривод і не мають зовнішніх ручок. Багажні двері теж мають електропривод, але не мають двірника — від осідання бруду на східчастому склі має захищати продумана аеродинаміка. Опису нюансів аеродинаміки присвячений найбільший розділ у прес-релізі, з метою економії часу не будемо його переказувати, зазначимо лише, що з такою кількістю внутрішніх порожнин, що продуваються, серйозний бруд Purosangue протипоказаний — це зрозуміло вже при погляді на ажурні сітки в нижній частині заднього бамперу, передні розташовані все-таки трохи вище.
Ferrari Purosangue
Габаритна довжина Ferrari Purosangue – 4937 мм, ширина – 2028 мм, висота – 1589 мм, колісна база – 3018 мм. Дорожній просвіт — лише 183 мм і він не регулюється. Суха маса кросовера - 2033 кг, співвідношення ваги - 49:51 на користь задньої осі. У підвісці встановлені адаптивні амортизатори Multimatic з електронним керуванням та система придушення кренів із 48-вольтовими електричними актуаторами. Діаметр передніх гальмівних дисків – 398 мм, задніх – 380 мм. Розмір передніх шин - 255/35 R 22, задніх - 315/30 R 23. Об'єм паливного бака - 100 л.
Ferrari Purosangue
У салоні - чотири роздільні крісла, спинки задніх можна скласти, щоб збільшити об'єм 473-літрового багажника. Передня панель не має центрального мультимедійного екрану, на його місці знаходиться досить бюджетна на вигляд сенсорна панель керування мікрокліматом. Щиток приладів є повністю віртуальним, з намальованим по центру великим тахометром. Для переднього пасажира встановлено свій 10,2-дюймовий сенсорний екран для телеметрії та розваг. Кнопки склопідйомників знаходяться на центральному тунелі з боків від повзункового селектора АКП, що зовні імітує відкриті напрямні важеля МКП на старих Ferrari. У базове оснащення входять 10 подушок безпеки, передні сидіння з масажерами, аудіосистема Burmester класу High-End та новітні електронні помічники водія, у тому числі адаптивний круїз-контроль та помічник спуску з гори.
Ferrari Purosangue
Суперкрос з'явиться у продажу навесні 2023 року за ціною від 390 тисяч євро, за ним вже вишикувалася величезна черга, оскільки Скудерія відразу попередила, що на автомобіль буде припадати не більше 20% обсягу продажів марки - спекулянти жадібно потирають руки.
Щоб мати змогу залишати коментарі, увійдіть на сайт або зареєструйтесь