Білет тестів ПДР №3
з коментарями, поясненнями до запитань та правильними відповідями
Ви відповіли на 0 питань та маєте 0 правильних відповідей
Перегляньте ваші результати
Водії оперативних транспортних засобів, виконуючи невідкладне службове завдання, увімкнувши проблисковий маячок червоного або синього кольору, можуть відступати від:
Водії оперативних транспортних засобів, виконуючи невідкладне службове завдання, можуть відступати від вимог розділів 8 (крім сигналів регулювальника), 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 26, 27 та пункту 28.1 цих Правил за умови увімкнення проблискового маячка синього або червоного кольору і спеціального звукового сигналу та забезпечення безпеки дорожнього руху. За відсутності необхідності додаткового привертання уваги учасників дорожнього руху спеціальний звуковий сигнал може бути вимкнений.
Чим Ви як водій повинні керуватися, якщо вимоги тимчасових дорожніх знаків суперечать вимогам постійних дорожніх знаків?
Дорожні знаки мають перевагу перед дорожньою розміткою і можуть бути постійними, тимчасовими та із змінною інформацією. Тимчасові дорожні знаки розміщуються на переносних пристроях, дорожньому обладнанні або закріплюються на щиті з фоном жовтого кольору і мають перевагу перед постійними дорожніми знаками.
Чи завжди водій під час вибору безпечної швидкості руху повинен враховувати особливості вантажу, що перевозиться?
Під час вибору в установлених межах безпечної швидкості руху водій повинен ураховувати дорожню обстановку, а також особливості вантажу, що перевозиться, і стан транспортного засобу, щоб мати змогу постійно контролювати його рух та безпечно керувати ним.
Попереджувальні знаки встановлюють до початку небезпечної ділянки поза населеними пунктами на відстані:
Попереджувальні знаки, за винятком знаків 1.4.1-1.4.3, 1.29-1.31.6, установлюються:
поза населеними пунктами на відстані 150-300 м,
у населених пунктах – на відстані 50-100 м до початку небезпечної ділянки.
Чи дозволено вам випередження по реверсивній смузі, якщо реверсивний світлофор вимкнений?
Розмітка позначає межі смуг руху, на яких здійснюється реверсивне регулювання; поділяє транспортні потоки протилежних напрямків (при вимкнених реверсивних світлофорах) на дорогах, де здійснюється реверсивне регулювання.
На ділянці дороги між реверсивними світлофорами розмітку дозволяється перетинати, якщо вона розташована праворуч від водія.
При ввімкнених сигналах зеленого кольору у реверсивних світлофорах розмітку дозволяється перетинати з будь-якого боку, якщо вона поділяє смуги, по яких рух дозволено в одному напрямку. У разі вимкнення реверсивних світлофорів водій повинен негайно перестроїтися праворуч за лінію розмітки 1.9.
Розмітку, що розміщена ліворуч, при вимкнених реверсивних світлофорах, перетинати забороняється.
Що слід зробити водієві, щоб запобігти виникненню заносу під час проїзду крутого повороту?
Основи безпеки руху. У момент входження транспортного засобу в поворот на нього починає діяти відцентрова сила, пропорційна квадрату швидкості і обернено пропорційна радіусу повороту. Якщо водій не почне пригальмовувати завчасно перед початком повороту на ділянці з малим радіусом повороту, то транспортний засіб може втратити стійкість.
Унаслідок ДТП у мотоцикліста на правій гомілці видима рана, з якої виступає уламок кістки. Яка перша домедична допомога?
Основними заходами першої допомоги при переломах кісток є:
• створення нерухомості кісток в зоні перелому — іммобілізація;
• проведення заходів, спрямованих на боротьбу з шоком;
• якнайшвидша доставка потерпілого до лікувального закладу.
Чи складається спільне повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду (Європротокол) якщо шкода завдана третьому ТЗ, крім двох учасників ДТП?
ЗУ «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» ст. 33.2. У разі настання дорожньо-транспортної пригоди за участю лише забезпечених транспортних засобів, за умови відсутності травмованих (загиблих) людей, а також за згоди водіїв цих транспортних засобів щодо обставин її скоєння, за відсутності у них ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, ці водії мають право спільно скласти повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду.
Які документи повинен мати при собі водій механічного транспортного засобу?
Водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі:
а) посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії;
б) реєстраційний документ на транспортний засіб;
ґ) поліс (сертифікат) обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.
Передача керування транспортним засобом особі, яка не має права керування даним транспортним засобом, тягне за собою:
Стаття 126 КУпАП. Керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом, або передача керування транспортним засобом особі, яка не має права керування таким транспортним засобом, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3 400 грн).
У транспортному потоці найбезпечніше рухатися зі швидкістю:
Найбільш безпечний спосіб руху у потоці – це рух зі швидкістю транспортного потоку. За швидкісті руху, меншій ніж швидкість потоку, ви будете створювати перешкоди для інших водіїв змушуючи їх маневрувати на дорозі. Якщо ваша швидкість буде занадто великою, то маневрувати доведеться вам, наражаючи цим на небезпеку себе й інших водіїв.
За яких умов водієві дозволено зупинитися в цьому місці?
Зупинка забороняється на перехрестях та ближче 10 м від краю перехрещуваної проїзної частини за відсутності на них пішохідного переходу, за винятком зупинки для надання переваги в русі та зупинки проти бокового проїзду на Т-подібних перехрестях, де є суцільна лінія розмітки або розділювальна смуга. У місцях, де відстань між суцільною лінією розмітки, розділювальною смугою чи протилежним краєм проїзної частини і транспортним засобом, що зупинився, менше 3 м зупинку заборонено.
Ви проїдете дане перехрестя:
На перехресті рівнозначних доріг водій нерейкового транспортного засобу зобов'язаний дати дорогу транспортним засобам, що наближаються праворуч, крім перехресть, де організовано круговий рух. Перед поворотом ліворуч і розворотом водій нерейкового транспортного засобу зобов'язаний дати дорогу трамваю попутного напрямку, а також транспортним засобам, що рухаються по рівнозначній дорозі в зустрічному напрямку прямо чи праворуч.
Що повинен зробити водій транспортного засобу, якщо інший транспортний засіб, що рухається по суміжній смузі попереду нього, перед нерегульованим пішохідним переходом почав знижувати швидкість або зовсім зупинився?
Якщо перед нерегульованим пішохідним переходом зменшує швидкість чи зупинився транспортний засіб, водії інших транспортних засобів, що рухаються по сусідніх смугах, повинні зменшити швидкість, а в разі потреби зупинитися і можуть продовжити (відновити) рух лише переконавшись, що на пішохідному переході немає пішоходів, для яких може бути створена перешкода чи небезпека.
Зображений дорожній знак вказує:
Знак показує кількість смуг на перехресті і дозволені напрямки руху по кожній з них. Знак, що дозволяє поворот ліворуч з крайньої лівої смуги, дозволяє також розворот з цієї смуги. Дія знаку, встановленого перед перехрестям, поширюється на все перехрестя, якщо наступний знак , установлений на ньому, не дає інших вказівок.