Тренажер іспиту з ПДР для категорії C
вам потрібно вкластися у 20 хвилин та допустити не більше двох помилок

Ви відповіли на 0 питань та маєте 0 правильних відповідей
Перегляньте ваші результати
Що з перерахованого заборонено в житлових зонах?
У житловій зоні забороняється:
a) транзитний рух транспортних засобів;
б) стоянка транспортних засобів поза спеціально відведеними місцями і таке їх розташування, яке утруднює рух пішоходів і проїзд оперативних чи спеціальних транспортних засобів;
в) стоянка з працюючим двигуном;
г) навчальна їзда;
ґ) рух вантажних автомобілів, тракторів, самохідних машин і механізмів (крім тих, що обслуговують об'єкти і громадян, виконують технологічні роботи або належать громадянам, що проживають у цій зоні).
Що в даній ситуації повинен зробити водій зеленого автомобіля перед тим, як почати обгін?
Перед початком обгону водій повинен переконатися в тому, що:
a) жоден з водіїв транспортних засобів, які рухаються за ним і яким може бути створено перешкоду, не розпочав обгону; б) водій транспортного засобу, який рухається попереду по тій самій смузі, не подав сигналу про намір повороту (перестроювання) ліворуч; в) смуга зустрічного руху, на яку він буде виїжджати, вільна від транспортних засобів на достатній для обгону відстані; г) після обгону зможе, не створюючи перешкоди транспортному засобу, якого він обганяє, повернутися на займану смугу.
Водії оперативних транспортних засобів, виконуючи невідкладне службове завдання, увімкнувши проблисковий маячок червоного або синього кольору, можуть відступати від:
Водії оперативних транспортних засобів, виконуючи невідкладне службове завдання, можуть відступати від вимог розділів 8 (крім сигналів регулювальника), 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 26, 27 та пункту 28.1 цих Правил за умови увімкнення проблискового маячка синього або червоного кольору і спеціального звукового сигналу та забезпечення безпеки дорожнього руху. За відсутності необхідності додаткового привертання уваги учасників дорожнього руху спеціальний звуковий сигнал може бути вимкнений.
Як повинні рухатися водії нерейкових транспортних засобів на дорогах із двома смугами й більше для руху в кожному напрямку?
На дорогах, які мають дві і більше смуг для руху в одному напрямку, нерейкові транспортні засоби повинні рухатися якнайближче до правого краю проїзної частини, крім випадків, коли виконується випередження, об'їзд або перестроювання перед поворотом ліворуч чи розворотом.
За якої умови дозволене буксирування на жорсткому зчепленні транспортного засобу з несправною гальмовою системою?
Буксирування забороняється, якщо фактична маса буксированого транспортного засобу з несправною гальмовою системою (або за її відсутності) перевищує половину фактичної маси транспортного засобу, що буксирує.
Чи дозволено водієві транспортного засобу з увімкненим проблисковим маячком синього або червоного кольору рухатися на заборонний сигнал регулювальника?
Водії оперативних транспортних засобів, виконуючи невідкладне службове завдання, можуть відступати від вимог розділів 8 (крім сигналів регулювальника), 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 26, 27 та пункту 28.1 цих Правил за умови увімкнення проблискового маячка синього або червоного кольору і спеціального звукового сигналу та забезпечення безпеки дорожнього руху. За відсутності необхідності додаткового привертання уваги учасників дорожнього руху спеціальний звуковий сигнал може бути вимкнений.
Даний дорожній знак встановлюється перед:
Знак позначає ділянку дороги з буграми, напливами чи неплавним стикуванням конструкцій мостів. Знак також може застосовуватися перед штучно створюваними буграми у місцях, де необхідно примусово обмежити швидкість руху транспортних засобів (небезпечні виїзди з прилеглих територій, місця з інтенсивним рухом дітей через дорогу тощо). Знак установлюються поза населеними пунктами на відстані 150-300 м, у населених пунктах на відстані 50-100 м до початку небезпечної ділянки. У разі потреби знак встановлюються і на іншій відстані, яка зазначається на табличці .
Чим відрізняється інжекторний двигун від карбюраторного?
Інжекторний і карбюраторний двигуни відрізняються способом подачі пального в систему згоряння.
Карбюраторний двигун:
У карбюраторних двигунах паливо та повітря змішуються в карбюраторі перед подачею в циліндри.
Карбюратор відповідає за забезпечення правильного співвідношення палива та повітря в змішувальному просторі.
Інжекторний двигун:
У інжекторних двигунах паливо вприсковується безпосередньо в камеру згоряння за допомогою форсунок.
Система вприскування (інжектор) контролює точність дозування палива та розподіл його в кожному циліндрі.
Основні відмінності:
Подача палива: У карбюраторних двигунах паливо змішується з повітрям у карбюраторі, тоді як у інжекторних - вприсковується безпосередньо в циліндри.
Керування системою: Система вприскування у інжекторних двигунах зазвичай дозволяє кращий контроль над дозуванням палива та адаптацією до різних умов експлуатації, що може позитивно впливати на ефективність та викиди.
Ефективність: Інжекторні системи зазвичай дозволяють оптимізувати споживання палива та забезпечують кращий відгук на зміни умов експлуатації, що може призводити до більшої ефективності.
На сучасних автомобілях часто використовують інжекторні системи, оскільки вони дозволяють більш точний та ефективний контроль над подачею палива.
Що таке ресивер?
У ресиверах зберігається запас стисненого повітря. Пневматичні гальма обладнані двома ресиверами. Перший ресивер обладнаний запобіжним клапаном і краном для зливу конденсату. На другому ресивері є тільки кран для зливу конденсату. Запобіжний клапан, який контролює тиск у другому балоні, встановлений далі по магістралі в гальмівному крані.
Який тип системи охолодження двигуна внутрішнього згоряння найбільш поширений?
Найбільш поширений тип системи охолодження внутрішнього згоряння - закритого типу. У більшості сучасних автомобілів використовується система охолодження з закритим контуром, де охолоджувальна рідина (найчастіше водяно-глікольний антифриз) циркулює у внутрішньому контурі двигуна та радіаторі, а не відкритому просторі.
У закритій системі рідина циркулює через двигун, а потім проходить через радіатор, де відбувається обмін тепла з оточуючим повітрям. Після цього рідина повертається до двигуна, щоб знову відвести тепло.
Цей підхід дозволяє ефективно контролювати температуру двигуна, зменшує втрату рідини та запобігає взаємодії з повітрям, що може впливати на ефективність системи охолодження.
Що включає в себе газорозподільний механізм?
Принципова відмінність полягає в способах формування суміші палива і повітря, її займання і згорання. У першому випадку бензинові пари, перемішані з повітрям, підпалюються електричною іскрою. А в другому самозаймання парів дизельного палива відбувається під дією високої температури попередньо стисненого повітря.
Де повинна бути розташована ступня лівої ноги водія при керуванні автомобілем з механічною коробкою передач (з увімкненим зчепленням)?
Ліва ступня зазвичай розташовується лівіше педалі зчеплення або на підлозі перед нею. Не варто постійно тримати ліву ногу на педалі зчеплення, це призводить до швидкої втоми. Тому при управлінні автомобілем з механічною коробкою перемикання передач (з включеним зчепленням) ступня лівої ноги водія повинна бути розташована зліва від педалі на підлозі або на спеціальному майданчику.
Зупинка масивної артеріальної кровотечі, як правило, проводиться:
Ознаки артеріальної кровотечі: кров яскраво-червоного кольору «б’є фонтаном», пульсує, призводить до значної і швидкої крововтрати.
Ознаки венозної кровотечі: кров безперервно витікає з рани, темно-червоного кольору; залежно від діаметру пошкодженої вени кровотеча може бути від незначної до інтенсивної.
Для надання домедичної допомоги необхідно:
1. Переконатися у відсутності небезпеки.
2. Провести огляд постраждалого, визначити наявність свідомості та дихання.
3. Викликати бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги.
4. Якщо кровотеча артеріальна:
накласти на рану чисту, стерильну серветку та натиснути безпосередньо на рану;
підняти кінцівку;
якщо кровотеча не зупинена, накласти на рану пов’язку, що тисне, та при можливості одночасно притиснути артерію на відстані;
якщо кровотеча не зупинена, накласти джгут.
5. Якщо кровотеча венозна:
накласти на рану чисту, стерильну серветку та здійснити тиск безпосередньо на рану;
підняти кінцівку;
якщо кровотеча не зупинена, накласти на рану пов’язку.
6. Покласти постраждалого на спину з ногами, піднятими трохи вище рівня серця.
Вкрити постраждалого покривалом.