Головна Тести ПДР Початковий тест
Перевірте свої знання
дайте відповідь на декілька простих питань

0 з 20
Початковий
ваш рекомендований рівень
Рекомендовані режими
0 з 20
Середній
ваш рекомендований рівень
Рекомендовані режими
0 з 20
Високий
ваш рекомендований рівень
Рекомендовані режими
Ви відповіли на 0 питань та маєте 0 правильних відповідей
Перегляньте ваші результати
Чи дозволяється водію чорного автомобіля, який за своїм технічним станом не може їхати швидше 40 км/год, рух по автомагістралі?
На автомагістралях, крім спеціально обладнаних для цього місць, забороняється рух механічних транспортних засобів, швидкість яких за технічною характеристикою або їхнім станом менше 40 км/год.
Як має вчинити у вказаній ситуації водій синього автомобіля?
Якщо на транспортному засобі, що наближається, увімкнено проблискові маячки синього і червоного або лише червоного кольору, водії інших транспортних засобів зобов’язані зупинитися біля правого краю проїзної частини (на правому узбіччі).
Чи дозволено водію здійснити розворот в цьому місці?
Розмітка поділяє транспортні потоки протилежних напрямків і позначає межі смуг руху на дорогах; позначає межі ділянок проїзної частини, на які в'їзд заборонено; позначає межі місць для стоянки транспортних засобів, майданчиків для паркування і край проїзної частини доріг, не віднесених за умовами руху до автомагістралей. Лінію перетинати забороняється.
Як має вчинити у вказаній ситуації водій чорного автомобіля?
На регульованих пішохідних переходах і перехрестях при сигналі світлофора чи регулювальника, що дозволяє рух транспортним засобам, водій повинен дати дорогу пішоходам, які закінчують перехід проїзної частини відповідного напрямку руху і для яких може бути створена перешкода чи небезпека.
Чи дозволено водієві білого мікроавтобуса здійснити зупинку у вказаному місці?
Відповідно до пункту Правил дорожнього руху України 15.9 и) зупинка забороняється ближче 10 м від виїздів з прилеглих територій і безпосередньо в місці виїзду.
Відповідно до пункту Правил дорожнього руху України 1.10, прилегла територія — це територія, що прилягає до краю проїзної частини та не призначена для наскрізного проїзду, а лише для в'їзду до дворів, на стоянки, автозаправні станції, будівельні майданчики тощо або виїзду з них.
У вказаній ситуації водій білого мікроавтобуса зупинив транспортний засіб на виїзді з автозаправної станції, отже порушив цим ПДР.
Про що попереджає вказане сполучення дорожнього знаку та таблички?
Знак встановлюється перед ділянкою дороги з вибоїнами чи просіданнями дорожнього покриття на проїзній частині.
Знак установлюється поза населеними пунктами на відстані 150–300 м, у населених пунктах — на відстані 50–100 м до початку небезпечної ділянки. У разі потреби знак встановлюється і на іншій відстані, яка зазначається на табличці .
Знак — тимчасовий і встановлюється на період, необхідний для виконання відповідних робіт на дорозі.
Чи дозволено водію синього автомобіля повернути ліворуч?
Знак забороняє поворот ліворуч транспортних засобів. При цьому розворот дозволяється. Дія знаку не поширюється на транспортні засоби, що рухаються за встановленими маршрутами. Дія знаку поширюється на перехрещення проїзних частин та інші місця, перед якими встановлено знак.
На цьому перехресті дві проїзні частини. Таким чином дія знака поширюється лише на першу з них. Водію дозволено повернути ліворуч у другий виїзд.
Чи дозволено водію проїхати без зупинки через залізничний переїзд?
Знак забороняє проїзд без зупинки перед розміткою , а якщо вона відсутня — перед знаком. Якщо знак встановлений перед залізничним переїздом, що не охороняється та не обладнаний світлофорною сигналізацією, водій повинен зупинитися перед стоп-лінією, а за її відсутності — перед цим знаком.
Як має вчинити водій у вказаній ситуації при увімкненні зеленого сигналу світлофору?
На регульованих пішохідних переходах і перехрестях при сигналі світлофора чи регулювальника, що дозволяє рух транспортним засобам, водій повинен дати дорогу пішоходам, які закінчують перехід проїзної частини відповідного напрямку руху і для яких може бути створена перешкода чи небезпека.
Водій синього автомобіля проїде це перехрестя:
Знак надає водію право першочергового проїзду нерегульованих перехресть. Перед поворотом ліворуч і розворотом водій зобов'язаний дати дорогу транспортним засобам, що рухаються по рівнозначній дорозі в зустрічному напрямку прямо чи праворуч. Тому це перехрестя водій синього автомобіля проїде після білого та вантажного автомобілів.
Чи правильно водій виконує поворот ліворуч?
Поворот ліворуч або розворот повинні виконуватися з трамвайної колії попутного напрямку, розташованої на одному рівні з проїзною частиною для нерейкових транспортних засобів, якщо інший порядок руху не передбачено дорожніми знаками , або розміткою .
В усіх випадках не повинно створюватися перешкод для руху трамвая.
Чи дозволено водію повернути праворуч?
Знак забороняє рух усіх без винятку користувачів доріг, вулиць, залізничних переїздів у зв’язку з дорожньо-транспортною пригодою, аварією, проявом стихійного лиха чи іншою небезпекою для руху (зсув грунту, падіння каміння, сильний снігопад, повінь тощо).
Табличка показує напрям дії знаку.
Тому водію заборонено повернути праворуч у вказаній ситуації.
Як має вчинити у вказаній ситуації водій чорного автомобіля?
Знак вказує, що проводяться дорожні роботи, а знак зазначає, що об'їзд перешкоди, що знаходяться на проїзній частині, дозволяється з лівого боку. Якщо зустрічний роз’їзд утруднений, водій, на смузі руху якого є перешкода, повинен дати дорогу. Проте, якщо на такій ділянці дороги встановлений знак , порядок зустрічного роз’їзду буде визначатися саме вимогами цього знаку. Знак позначає вузьку ділянку дороги, під час руху якою водій має перевагу стосовно зустрічних транспортних засобів. Знак встановлюється безпосередньо перед вузькою ділянкою дороги. Таким чином саме водій чорного автомобіля має перевагу і проїде цю ділянку дороги першим.
Чи дозволено водію синього автомобіля виїхати з перехрестя, де організовано круговий рух, з лівої смуги руху?
Виїзд з перехрестя, де організовано круговий рух, може здійснюватися з будь-якої смуги, якщо напрямок руху не визначено дорожніми знаками чи розміткою і це не створить перешкод транспортним засобам, що рухаються в попутному напрямку праворуч.
Про що попереджає вказаний знак?
Знак позначає перехрещення з другорядною дорогою. Знак установлюється поза населеними пунктами на відстані 150–300 м, у населених пунктах — на відстані 50–100 м до початку небезпечної ділянки. У разі потреби знак встановлюється і на іншій відстані, яка зазначається на табличці .
Чи дозволено водію чорного автомобіля здійснити обгін?
Знак забороняє обгін усіх транспортних засобів, крім поодиноких, що рухаються із швидкістю менше 30 км/год. Поодинокими вважаються одиночні транспортні засоби, автопоїзди, а також буксируючий транспортний засіб у зчепленні з буксированим. У вказаній ситуації здійснюється обгін двох транспортних засобів (вони не є поодинокими), тому такий маневр заборонено.
Чи дозволено водію чорного автомобіля здійснити обгін синього автомобіля?
Знак попереджає про заокруглення дороги радіусом менше 500 м поза населеними пунктами і менше 150 м у населених пунктах або про заокруглення з обмеженою оглядовістю.
Обгін заборонено на крутих поворотах та інших ділянках доріг з обмеженою оглядовістю.