Головна ПДР України Розділ 2

Пункт 2.11 Правил дорожнього руху України

Розділ 1. Загальні положення Розділ 2. Обов'язки і права водіїв механічних транспортних засобів Розділ 3. Рух транспортних засобів із спеціальними сигналами Розділ 4. Обов'язки і права пішоходів Розділ 5. Обов'язки і права пасажирів Розділ 6. Вимоги до велосипедистів Розділ 7. Вимоги до осіб, які керують гужовим транспортом, і погоничів тварин Розділ 8. Регулювання дорожнього руху Розділ 9. Попереджувальні сигнали Розділ 10. Початок руху та зміна його напрямку Розділ 11. Розташування транспортних засобів на дорозі Розділ 12. Швидкість руху Розділ 13. Дистанція, інтервал, зустрічний роз'їзд Розділ 14. Обгін Розділ 15. Зупинка і стоянка Розділ 16. Проїзд перехресть Розділ 17. Переваги маршрутних транспортних засобів Розділ 18. Проїзд пішохідних переходів і зупинок транспортних засобів Розділ 19. Користування зовнішніми світловими приладами Розділ 20. Рух через залізничні переїзди Розділ 21. Перевезення пасажирів Розділ 22. Перевезення вантажу Розділ 23. Буксирування та експлуатація транспортних составів Розділ 24. Навчальна їзда Розділ 25. Рух транспортних засобів у колонах Розділ 26. Рух у житловій та пішохідній зоні Розділ 27. Рух по автомагістралях і дорогах для автомобілів Розділ 28. Рух по гірських дорогах і на крутих спусках Розділ 29. Міжнародний рух Розділ 30. Номерні, розпізнавальні знаки, написи і позначення Розділ 31. Технічний стан і обладнання транспортних засобів Розділ 32. Окремі питання організації дорожнього руху, що потребують узгодження
Розділ 33. Дорожні знаки
Розділ 34. Дорожня розмітка
Розділ 35. Світлофори
2.11Якщо внаслідок дорожньо-транспортної пригоди немає потерпілих та не завдано матеріальної шкоди третім особам, а транспортні засоби можуть безпечно рухатися, водії (за наявності взаємної згоди в оцінці обставин скоєного) можуть прибути до найближчого поста або до органу Національної поліції для оформлення відповідних матеріалів, попередньо склавши схему пригоди та поставивши підписи під нею.
Третіми особами вважаються інші учасники дорожнього руху, які через обставини виявились причетними до дорожньо-транспортної пригоди.
У разі настання дорожньо-транспортної пригоди за участю транспортних засобів, зазначених у чинному договорі обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності, за умови експлуатації таких транспортних засобів особами, відповідальність яких застрахована, відсутності травмованих (загиблих) людей, а також за умови досягнення згоди водіїв таких транспортних засобів щодо обставин скоєння дорожньо-транспортної пригоди, за відсутності у них ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, та у разі складення такими водіями спільного повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду відповідно до встановленого Моторним (транспортним) страховим бюро зразка. У такому випадку водії згаданих транспортних засобів після складення ними зазначеного в цьому пункті повідомлення звільняються від обов’язків, передбачених підпунктами «д» — «є» пункту 2.10 цих Правил.

Завантажуйте безкоштовно

Правила дорожнього руху 2024 року

Завантажити PDF