Hopium Machina: водневий конкурент Tesla Model S готується до прем'єри у Парижі
Французький водневий стартап Hopium продовжує розробляти свою першу і поки що єдину модель - седан Hopium, здатний проїхати понад 1000 км на одній заправці. Вперше опубліковано зображення інтер'єру та оголошено, що жива прем'єра відбудеться у середині жовтня на Паризькому автосалоні.
Hopium — дітище французького гонщика та підприємця Олів'є Ломбара, стартап є частиною заснованої ним водневої енергетичної компанії Hydrogen Motive Company (HMC), яка хоче налагодити масове виробництво водню за допомогою вуглець-нейтральних технологій, тобто за допомогою енергії сонця, води та вітру.
Hopium Machina
Комп'ютерні рендери седана Machina компанія опублікувала восени 2020 року, а вже влітку 2021 прототип нарізав кола на французькому автодромі Ліна-Монлері і тоді ж був оголошений прийом попереднього замовлення на пілотну партію з 1000 екземплярів. Прес-реліз від 28 вересня 2021 року стверджує, що весь дебютний тираж було успішно заброньовано, при тому, що ціна одного екземпляра становить 120 тисяч євро. Серійне виробництво Hopium Machina планується налагодити у 2025 році.
Hopium Machina
Днями Hopium повідомив, що трохи змінив дизайн седана і вперше опублікував зображення його інтер'єру. У кузова трохи змінилися пропорції (наприклад, зменшився відступ між передніми колісними арками та передніми дверима), обводи стали більш округлими, зникли ребра на рівні поясної лінії та дверні ручки. Нинішній варіант дизайну компанія називає концептом Hopium Machina Vision, у такому вигляді седан покажуть відвідувачам Паризького автосалону у жовтні. На шляху до серійного виробництва, напевно, будуть нові редакції дизайну, хоча принципово вигляд вже не зміниться.
Hopium Machina
Салон, як тепер модно, виконаний у стилі хай-тек мінімалізму та оброблений дорогими матеріалами — у прес-релізі підкреслено, що всі вони виготовлені на території Європи (тобто витрати на логістику мінімальні, економиться енергія, знижуються антропогенні викиди СО2). Передня панель має монолітне широкоформатне табло, яке може наполовину опускатися в надра панелі, залишивши водію та пасажирам лише вузьку смужку із необхідною інформацією.
Hopium Machina
Центральний тунель нагадує хитромудру абстрактну скульптуру, він високий і тягнеться через весь салон, тому що всередині знаходиться основний балон для зберігання водню. У другому ряду відповідно встановлені два індивідуальні крісла.
Hopium Machina
Другий маленький балон розташований поперечно над задньою віссю. Під задніми сидіннями знаходиться буферна акумуляторна батарея невеликої ємності. Електрохімічний генератор розташований перед капотом. Заявлена потужність силової установки – понад 500 к.с., максимальна швидкість – 230 км/год, дальність ходу на одній заправці – понад 1000 км, при цьому заправка баків воднем займає лише 3 хвилини. Передня підвіска, судячи з картинки, - на подвійних поперечних важелях, задня - багатоважільна, як пружні елементи використовуються пневмостійкі. Інші технічні деталі поки що засекречені.
Hopium Machina
Додамо, що тема водневої енергетики різко актуалізувалася в Європі в останні два роки, влада ЄС субсидує розвиток цієї галузі, оскільки водень є сьогодні єдиною можливістю електрифікувати/зробити екологічно чистими магістральні комерційні автомобілі, які щодня проїжджають сотні і навіть тисячі кілометрів і не можуть простоювати у розеток. Більше того, одразу кілька компаній заявили про розробку водневих ДВЗ.
Більше по темі
Щоб мати змогу залишати коментарі, увійдіть на сайт або зареєструйтесь