Audi Activesphere - повнопривідний купеподібний кросовер з функціоналом пікапа
В основі нового «сферичного» концепту німецької марки лежить платформа PPE. Його оснастили 442-сильною двомоторною електричною установкою.
Старт прем'єрам концептуального сімейства «Sphere» було дано у 2021 році, тоді Audi представила великий седан Grandsphere та двомісний родстер Skysphere з розсувним кузовом. Минулого року список поповнив мінівен Audi Urbansphere. Передбачалося, що на цьому «сферична» лінійка буде завершена, однак, в результаті компанія вирішила показати ще одну розробку – їй став купеподібний кросовер Audi Activesphere.
Концепт Audi Activesphere
Створенням цього концепту займалася американське дизайнерське відділення Audi, розташоване у Малібу. У кузова цього автомобіля є незвичайна особливість: кросовер отримав корму, що трансформується. Так, у шоу-кара стандартні п'яті двері замінені відкидним бортом, а заднє скло зсувається на дах; конструкція має електропривід. Крім того, автомобіль отримав підйомну перегородку за задніми сидіннями, що дозволяє використовувати вантажний відсік як звичайний кузов пікапа. На даху є вбудоване кріплення для лиж.
Концепт Audi Activesphere
Довжина концепту Activesphere складає 4,98 метра, ширина – 2,07 метра, а висота – 1,6 метра. Відстань між осями дорівнює 2,97 метра. Кросовер отримав агресивні 22-дюймові колісні диски. Audi оснастила концепт адаптивною пневмопідвіскою: стандартний дорожній просвіт становить солідні 208 мм, а за необхідності його можна або збільшити, або зменшити на 40 мм.
Концепт Audi Activesphere
Передня заглушка виконана у формі радіатора Audi. При цьому вона виконана із напівпрозорого скла. Крім того, подібні секції є також у нижній частині бічних дверей та у даху Audi Activesphere. Ще у автомобіля головна оптика та задні ліхтарі вузької форми, а з боків встановлені камери заднього огляду (замість традиційних дзеркал).
Концепт Audi Activesphere
Червоно-чорний салон у концептуального кросовера дворядний, у кожному ряду передбачено по два окремі крісла. Передня панель виглядає мінімалістично, екранів немає, тому що всім пасажирам пропонується користуватися окулярами з доповненою реальністю. Водієві ж вони показують інформацію з необхідних приладів, а для керування навігаційною системою та кліматичною установкою потрібно використовувати голосові команди або жести. Крім того, Activesphere забезпечили автопілотом четвертого рівня.
Концепт Audi Activesphere
Повнопривідний концептуальний кросовер Audi базується на електричній платформі PPE (Premium Platform Electric). Він оснащений двомоторною електричною силовою установкою, сукупна віддача якої становить 442 к.с., а максимальний обертовий момент - 720 Нм. Activesphere отримав тяговий акумулятор ємністю 100 кВт*год, його далекобійність на одній зарядці досягає 600 км.
Концепт Audi Activesphere
Незважаючи на те, що Audi Activesphere до серії не добереться, у компанії мають намір використовувати деякі рішення, реалізовані в концепті, при розробці майбутніх моделей бренду. Натомість перспективи стати товарною моделлю мають мінівен Audi Urbansphere: не виключено, що випуск автомобіля за мотивами цього концепту надалі налагодять у Китаї.
Щоб мати змогу залишати коментарі, увійдіть на сайт або зареєструйтесь