Головна Новини Суперкари

Суперкари | Тільки найцікавіші новини

Суперкари
Bertone GB110: знайомий силует, 1100 кінських сил та паливо з пластикових відходів

Ім'я Bertone асоціюється насамперед із кузовним ательє, заснованим у 1912 році італійським дизайнером Джованні Бертоне. Пік слави ательє припав на другу половину XX століття, коли було створено його основні шедеври, які визначили вектор розвитку світового автодизайну. До реалій бізнесу XXI століття компанія Bertone виявилася не готовою і в 2014 році збанкрутувала. У 2020 році права на автомобільну марку Bertone набули брати Жан-Франк Річчі та Мауро Річчі, італійські підприємці з великим досвідом роботи в автомобільній промисловості. Сучасна компанія Bertone базується в Люксембурзі, але позиціонує себе як італійська, 21 грудня вона представила суперкар GB110, назва якого відсилає до Джованні Бертоні та 110-річного ювілею заснованої ним компанії.

Суперкари
Hennessey довела Ford Mustang Shelby GT500 до рівня суперкара: 1221 кінська сила під капотом

У вересні компанія Ford представила Mustang сьомого покоління, але на ринок він вийде лише влітку 2023 року, а по-справжньому заряджені версії доведеться чекати ще довше - вони поки що навіть не представлені. Тим часом одне з найавторитетніших американських тюнінг-ательє Hennessey Performance, яке до того ж виготовляє повністю оригінальні суперкари, ще в 2020 році анонсувала проект Venom 1200 на базі Ford Mustang Shelby GT500 актуального шостого покоління і показала його у всій красі.

Суперкари
Lotus Evija Fittipaldi: спецверсія найпотужнішого у світі суперкара з автографом чемпіона

Емерсон Фіттіпальді прийшов у Формулу-1 в 1970 році в команду Team Lotus, а вже в 1972 році став чемпіоном, завоювавши також для команди кубок конструкторів, - Емерсону тоді було всього 25 років. Другий чемпіонський титул Фіттіпальді завоював у 1974 році вже за команду McLaren, далі були дві перемоги в легендарній гонці Інді-500 та багато інших успіхів, гоночну кар'єру Фіттіпальді завершив лише у 1997 році, та й то вимушено через отриману травму спини в наслідок аварії та падіння на приватному літаку.

Суперкари
Alpine Alpenglow: одномісний гіперкар з прозорим кузовом та водневим ДВЗ

Водневі силові установки стають одним із головних трендів світового автопрому нарівні з традиційними батарейними електромобілями. Розвиток водневої енергетики та мережі водневих заправок дозволить автовиробникам диверсифікувати технологічні ризики. Водень у цьому сенсі дає широке поле для творчості: його можна використовувати в електрохімічних генераторах для вироблення електроенергії або спалювати в двигунах внутрішнього згоряння як звичайне викопне паливо.

Суперкари
Довгий хвіст: Pagani представила витягнутий Huayra Codalunga за 7 мільйонів євро

Італійська компанія Pagani продовжує балувати заможних колекціонерів. Цього тижня представлена версія Codalunga з елегантною подовженою на 360 мм кормою в стилі леманівських спортпрототипів 60-х та переробленим аеродинамічним оперенням. Буде випущено лише 5 екземплярів за ціною від 7 млн. євро.