Головна Корисні поради Порада #4
Як правильно обрати безпечну швидкість на дорозі?
Рух з безпечною швидкістю – це не тільки дотримання вимог, встановлених Правилами дорожнього руху України та дорожніми знаками. Це передусім коригування швидкості руху залежно від ситуації на дорозі.
Безпечна швидкість – та, за якої у водія є можливість безпечно керувати автомобілем і контролювати його рух під час конкретних умов.
Наприклад, у дощ, снігопад або під час обледеніння помітно збільшується гальмівний шлях, і для безпеки руху потрібно знизити швидкість, навіть якщо правила та знаки дозволяють їхати швидко.
При цьому важливо враховувати стан автомобіля й адекватно оцінювати особисту кваліфікацію та самопочуття.
Слід пам'ятати, що в середньому людина натискає на педаль гальма через 0,5-1,5 секунди після того, як була помічена небезпека. Це в нормальних умовах, якщо ж водій втомився або погано себе почуває, час реакції помітно збільшується. І в цьому випадку швидка їзда може призвести до трагічних наслідків, особливо якщо враховувати, що перевищення швидкості не лише підвищує ймовірність ДТП, а й погіршує наслідки аварії, призводить до більш важких травм.
Якщо не в порядку гальмівна система або зношені шини, гальмування займає більше часу – не варто випробовувати долю й тиснути на газ.
У місті найбезпечніша швидкість - це швидкість руху потоку. Якщо ви будете намагатися їхати швидше потоку або, навпаки, повільніше, ви можете створити аварійну ситуацію.
На трасі ж безпечна швидкість залежить від багатьох факторів, а саме від технічного стану автомобіля, погодних умов, часу доби, дорожнього покриття, а також від індивідуальних особливостей кожного водія.
Щоб мати змогу залишати коментарі, увійдіть на сайт або зареєструйтесь
Безпечна швидкість – та, за якої у водія є можливість безпечно керувати автомобілем
Геніально) Безпечна швидкість руху - швидкість, за якої водій (напевно) зможе оперативно зреагувати на зміни дорожньої ситуації?
Це і є безпечне керування
Антон Павлов, термін безпечна швидкість викладено в правилах дорожнього руху. Це майже дослівно, як написали в початковому коментарі